ANTALYA Sağlık İl Müdürlüğü'nde 2021 yılından bu yana il müdürlüğü koltuğunda beş kez değişiklik yaşandı. En son Mayıs 2023'te il müdürlüğüne atanan ve 8 ay sonra görevden alınan Prof. Dr. Oğuz Karahan, mahkeme kararıyla döndüğü görevini iki gün yapabildi. 

Prof. Dr. Oğuz Karahan, Antalya Valisi Hulusi Şahin'in isteği üzerine istifa etti.Antalya Sağlık İl Müdürlüğü'nde son yıllarda, il müdürü koltuğundaki isimler sürekli değişmeye başladı. En son 2021 yılında yaklaşık 7 yıl il müdürü olarak görev yapan Dr. Ünal Hülür'ün yerine Şırnak İl Müdürü Uz. Dr. İsmail Başıbüyük getirilmişti.

 1 yıl 7 ay sonra 2023'ün mayıs ayında İsmail Başıbüyük görevden alınmış, yerine ise Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi'nde (ALKÜ) öğretim üyesi de olan Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Oğuz Karahan atanmıştı.Karahan, bir milletvekiliyle anlaşmazlık yaşadığı gerekçesiyle yaklaşık 8 ay sonra 16 Ocak 2024 tarihinde il müdürlüğü görevinden alındı ve yerine de Ankara Mamak Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Evren Ekingen, Antalya Sağlık İl Müdürü olarak atandı.

Bu süreçte doçentlikten profesörlüğe de yükselen Oğuz Karahan, Antalya Bölge İdare Mahkemesi'nde açtığı göreve iade davasını kazandı ve 4 Haziran 2024 günü Antalya İl Sağlık Müdürlüğü görevine yeniden döndü.3 Haziran Pazartesi günü mahkemeden göreve iade kararı verilen ve 4 Haziran Salı günü görevine geri dönen Prof. Dr. Oğuz Karahan, 5 Haziran Çarşamba günü Antalya Valiliği'ne çağrıldı. Vali Hulusi Şahin, Prof. Dr. Karahan'la çalışmak istemediği gerekçesiyle bizzat istifasını istedi. Prof. Dr. Karahan yaklaşık 2 gün görev yaptığı sağlık il müdürlüğü görevinden Vali Şahin'in talebi üzerine istifa etti. Karahan'ın yerine ise yeniden Uz. Dr. Evren Ekingen atandı.Diğer yandan Ocak ayından bu yana Antalya'da Sağlık İl Müdürü olarak görev yapan Evren Ekingen'in ailesinin Ankara'da yaşamına devam ettiği, kendisinin ise Orman Bölge Müdürlüğü'ne ait misafirhanede konakladığı öğrenildi.

Eylem Tok ve oğlu Cihantimur'un davası ertelendi Eylem Tok ve oğlu Cihantimur'un davası ertelendi

Kaynak: rss