Açlık sınırı 19 bin TL'yi, yoksulluk 52 bini aştı Açlık sınırı 19 bin TL'yi, yoksulluk 52 bini aştı

Türk Sağlık-Sen Ordu Şubesi Başkanı Fatih Galender Zengin, Ordu Sağlık İl Müdürlüğü’nde görev yapan düşük maaş alam memurların yemek ücretine yüzde 100, yüksek maaş alan idareci ve uzmanların yemeklerine ise yüzde 50 zam yapıldığını söyledi.

Ordu Sağlık İl Müdürlüğü’nde herkesin eşit ücret karşılığında yemek yemesi gerektiğini aktaran Zengin, bu haksızlığın sona ermesini istedi.

“Haksızlık”

Zengin, şunları söyledi; “Ordu Sağlık Müdürlüğünde öğle yemeği hizmetinden yararlanan memur ve sözleşmeli idarecilerin ve uzman pozisyonunda görev yapanların yemek ücretlerinin piyasada gelişen maliyet artışlarını mazeret göstererek, Ordu İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yemek ücretlerine %100 oranında artış yapıldığı tarafımıza iletilmiştir. Yaptığımız araştırma sonrasında düşük maaş alan memurun öğle yemek ücretlerine %100 artış yapıldığı; fakat yüksek maaş alan sözleşmeli idareci ve uzmanların yemek ücretlerinin fiyat artışının % 50 oranında yapıldığı tespit edilmiştir. İdarenin bu haksızlığın farkına vararak yeniden bir değerlendirme yaparak öğle yemek fiyat bedeninin herkese aynı oranda artış yapması gerekmektedir. Bununla ilgili başvuru İl Sağlık Müdürlüğüne sendikamız tarafından yapılacaktır.”(Hayat Gazetesi Ordu)

Kaynak: