Olay Bitlis Hüsrevpaşa Mahallesi'nde Kamyonetin öğrencilere çarpmasıyla gerçekleşti. Kaza saat 15:30-16:00 sularında Çam Sitesi Mevkiinde meydana geldi.

 

Okul çıkışı, caddeden karşıya geçmek isteyen öğrencilere, Çetin A. Kontrolündeki araç çarptı . Kazada yaşları 11, 11 ve 12 olan 3 çocuktan birisi ağır yaralandı. İhbar üzerine olay yerine sağlık ve emniyet ekipleri gönderilirken;
Yaralılara ilk müdahaleyi tesadüfen olay mahallinden geçen Bitlis Sağlık İl Müdürü Uzm. Dr. Mustafa Ekici yaptı. Olay yerinde bir yaralıyı entübe eden Sağlık Müdürü Ekici, Ambulansa binip durumu kritik olan hastanın Tatvan Devlet Hastanesine naklini sağladı.

 

 Bankalardan sıfır faizli kredi yarışı: İşte vade sayısı ve kredi miktarları... Bankalardan sıfır faizli kredi yarışı: İşte vade sayısı ve kredi miktarları...

Durumu iyi olan diğer yaralıların sevki Bitlis Devlet Hastanesine gerçekleştirilirken. Yaralı yakınlarına hastane de bilgi veren İl Müdürü Ekici, yaralıların tedavilerini yakinen takip ettiğini dile getirip, yakınlarına geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

Bir önceki gün aynı yerde bir kaza daha yaşanmış ve bir kişi yaralanmıştı. 
Sürekli kazaların meydana geldiğini söyleyen bölge sakinleri kısa süreliğine yolu kapatıp tepki gösterdi. İl Emniyet Müdürü Ortaç Şekeroğlu'nun olay yerine gelip konuşmasıyla  yol trafiğe açıldı. Kazayla ilgili inceleme başlatıldığı belirtildi.

 

Kaynak: rss