Winrar, Windows işletim sistemi için Shareware (kullanıcının programı tanımasını sağlayan, zaman ve özellik bakımından kısıtlı sürüm) dosya arşivleme ve veri sıkıştırma yazılımıdır. Yazılım 1995 yılında piyasaya sürüldü ve dünyanın en popüler dosya sıkıştırma yazılımları arasına girdi.

Gelişen teknoloji ve bilgisayarlarla birlikte verilerin büyüklük sıkıntısı ortaya çıkmıştır. Geçmişte oldukça düşük boyutlarda tasarlanan programlar ve özellikle oyunlar, gelişen teknoloji ile devasa boyutlara ulaştı. Bu yüzden insanlar sıkça veri sıkıştırma uygulamalarına başvurmaktadır. Popüler sıkıştırma programlarından biri olan Winrar indir, belirlediğimiz tüm verileri daha küçük boyutlarda saklamayı ve yer tasarrufu yapmayı sağlamaktadır. Metin içerikli bir dosyanın yaklaşık olarak %80 oranında küçülmesini imkan verir. Cep telefonu gibi mobil cihazlarda da kullanılabilen programla fotoğrafların da boyutlarını küçülterek, az alanda çok fotoğraf saklama imkanı da sunmaktadır.

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Winrar kurulumunda ise Winrar indir diyerek dosyayı indirip kullanmaya başlayabilirsiniz.

Goley Nedir?

Türkiye'nin istemci ve web tabanlı oyun kurucusu Joygame tarafından yayınlanan Goley indir, ücretsiz MMO (devasa çok oyunculu çevrimiçi oyun) futbol oyunudur.Goley indir ile oyuncuların kendi arkadaşlarıyla ya da  diğer çevrimiçi oyuncularla birlikte sınırsız futbol deneyimi yaşayabilirler. Goley, her yaştan kitleye uygun bir futbol oyunudur.

İçerisinde yer alan dünyaca ünlü futbolcular ve teknik direktörler ile birlikte yeşil sahalara çıkan Goley indir, kendi oyun türü arasında dikkat çeken örneklerden bir tanesidir. Türkçe içeriğin yanı sıra Türk spikerlerin de yer aldığı Goley, bir ilki başarmıştır. Türkiye'de  önde gelen spikerlerden olan Sabri Ugan, oyunu tamamen Türkçe seslendirmiştir ve goley için kayıt odasına giren Sabri Ugan başarıyla tamamlamıştır.

11'e 11 futbol deneyimini yaşatan Goley, daha önce hiçbir MMO futbol maçında görülmemiş gol sonrası sevinçlerine de yer vermektedir. Bu sevinçlerin başını horon ve timsah yürüyüşü çekiyor.

Goley’de kendi oyun türleri de mevcuttur.  Liderlik sistemi, 2 vs 2 maç modu ve kart mikser (Goleybol) gibi içerikler ile kendi oyun türleri arasından sıyrılıp farklı türden yarışmalar düzenlenmektedir.

Editör: Sercan Yılmaz