17 yaşındaki T.C., annesi Eylem Tok ile ABD'ye kaçmıştı. O firarda payı olduğu iddia edilen doktor baba Bülent Cihantimur'un tüm Türkiye'nin konuştuğu 'Fenomen Soruşturması'nda şüpheli olduğu ortaya çıktı. Cihantimur'un diğer fenomenler gibi kara para aklama ve suç örgütüne üye olmakla suçlandığı soruşturmanın ayrıntıları da ortaya çıktı.

İSMİ O SORUŞTURMADA ÇIKTI

 

Kanal D'nin haberine göre kendisini sır gibi sakladı ama oğlunun yurt dışına kaçırılmasında o da rol aldı. Estetik uzmanı Bülent Cihantimur hakkında çarpıcı bir bilgi ortaya çıktı. Cihantimur, fenomenlere yönelik kara para soruşturmasının şüphelilerinden biri. Bülent Cihantimur, Oğuz Murat Acı'yı hayattan koparan ehliyetsiz sürücü T.C.'nin babası. Eski eşi Eylem Tok ile birlikte oğlunun firar yolculuğuna yardım etti.

13 ŞÜPHELİDEN BİRİ

13 ŞÜPHELİDEN BİRİ

Ünlü doktorun ismi Türkiye'nin aylardır konuştuğu bir soruşturma dosyasında daha yer alıyor. Kara para aklama iddiasıyla tutuklanan Dilan Polat'ın ardından birçok fenomen hakkında inceleme başlatılmış, hatta soruşturma başlatılmıştı. Soruşturulan o fenomenlerden biri de kamuoyunda 'Tayyargiller' olarak bilinen Tayyar ve Özlem Öz çiftiydi. Onların dosyasında 13 şüpheli vardı, o şüphelilerden biri de Bülent Cihantimur'du.

CİHANTİMUR'UN ŞİRKETİ YOKTU

 

Cihantimur kara para aklama ve suç örgütü üyeliği suçlamalarının tam da ortasındaydı. Soruşturmayı savcı Gökalp Kökçü yürütüyordu. Hakkında usulsüz işlem yaptığı iddiaları ortaya atılınca İstanbul'dan Erzurum'a gönderildi. Ayrıca HSK hakkında inceleme başlattı. Bunun üzerine savcı emeklilik dilekçesi verip mesleği bıraktı. Savcı dosyadan alınmadan önce Cihantimur ile ilgili birçok tartışmalı karara imza attı. Onlardan ilki de mal varlıklarıyla ilgiliydi. Savcı, mahkemeye gönderdiği yazıda Cihantimur'un da olduğu 13 şüpheli ile ilgili suçlamaları belirtti ve bu şüphelilerin sahibi olduğu 3 şirkete el konulmasını istedi. O şirketler arasında Cihantimur'un estetik merkezi yoktu.

AYRICALIK TANINDIĞI İDDİASI

 

Bu karar diğer şüphelilerin avukatlarının da dikkatini çekti. Avukatlar, Savcı Kökçü'nün dosyadan alınmasının ardından yeni savcıya dilekçe sundu. Kökçü'nün Cihantimur'a ayrıcalık tanıdığı iddiasında bulunuldu.

 

Dosyadaki bilgilere göre Kökçü, şüpheliler hakkında yurt dışına çıkış yasağı talep etti. Ancak talebinde şüphelilerin bu saat itibarıyla hazır edilemediğini vurguladı. Yani gözaltına almamasının nedeni olarak saati gösterdi ama mahkeme kararında saat belirtilmedi.

 

 

12 ŞÜPHELİ CİHANTİMUR'U TANIMIYOR

 

Akılları karıştıran bir başka detay ise 'Tayyargiller' soruşturmasındaki 12 şüphelinin birbiriyle ortak ve akraba olması. 12 kişi iddiaya göre 13'üncü şüpheliyi yani Bülent Cihantimur'u tanımıyor. Şüphelilerin avukatları bu iddialarıyla ilgili de başsavcılığa başvurdu. "Soruşturmanın şüphelileri Bülent Cihantimur'u hiç tanımamaktadır, hayatı boyunca bir kez dahi sesini duymadığı, yüzünü görmediği bir şahısla aynı soruşturma dosyasının neden şüphelisi olunmuştur" sorusu yöneltildi.

 

 

Savcılık kaynaklarından edinilen bilgiye göre Bülent Cihantimur'un neden özellikle bu soruşturma dosyasında girdiği ve hangi şirketleriyle ilgili işlem yapılıp yapılmadığına bakılıyor.

DİKKAT ÇEKEN BULUŞMA

 

Öte yandan Halk TV ekranlarında gazeteci Barış Pehlivan ise "Eylem Tok'un oğlunun karıştığı kazadan bir ya da iki gün sonra ABD'ye giden çocuğun babası ölen gencin babası ile buluştu. Buluşma gergin geçmiş ve sanki o kan parası dediğimiz mesele gündeme gelecek" dedi.

Karabük'te hastane trafosunda yangın Karabük'te hastane trafosunda yangın

Kaynak: rss