Süper Lig 2023-2024 şampiyonu Galatasaray Süper Lig 2023-2024 şampiyonu Galatasaray

1) 22.10.2023 tarihli Personel Sağlık Net adlı internet sitesinde "Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yemekhane operasyonu büyüyor. - Personel Sağlık Net (saglikpersoneli.com.tr)" başlıklı ve admin olarak Ceren Yıldız sorumluluğundaki yazıda yer alan hususlara ilişkin olarak açıklama yapılması gerekli görülmüştür. Şöyle ki;

A.     Müvekkilim hakkında hiçbir konu ve eylem ile ilgili olarak savcılık soruşturması veya emniyet incelemesi bulunmamaktadır.

B.     Müvekkilim bu yaşına kadar hiçbir şekilde gözaltına alınmadığı gibi hiçbir suçtan da yargılanmamıştır.

C.      Müvekkilim uzun yıllardır sürdürdüğü memuriyeti ile ilgili olarak hiçbir idari soruşturma da geçirmemiştir.

D.     İddia edildiği gibi müvekkilim çalıştığı kuruma geri ödeme yapacak bir olayın içinde olmamıştır. Kaldı ki böyle bir olay da yaşanmamıştır.

E.      Haberin yapıldığı ve kaynak gösterildiği; “https://www.61trabzonhaber.com/trabzonda-hastane-skandali-buyuyor-hac-ve-dugun-yemeklerini-hastane-mutfagindan-temin-etmisler” isimli siteden haberin yalan ve iftira olduğu gerekçesi ile kaldırıldığı da ortadadır.

F.      Haberde adı geçen hastanenin yemekhane işletmesi özel bir firma eli ile yürütülmektedir. Firma sahibinin firma personelleri hakkında başlattığı ve kendi iç işleyişi ile ilgili 2023/3228 hazırlık numaralı bir savcılık soruşturması bulunmaktadır. Görüldüğü üzere müvekkilim ile hiçbir ilgisi ve bağıntısı olmadığı halde müvekkilim ile bu durumun ilişkilendirilmesi apaçık iftira suçunu oluşturmaktadır ki bu hususta yayın yapan kişiler hakkında suç duyurusunda bulunulmuştur.

G.     Müvekkilim başarılı, dürüst ve namuslu bir memurdur. Yukarıda da değindiğimiz üzere adli sicili ve memuriyet sicili tertemizdir. Maalesef işini iyi yapan ve kamu yararını her şeyden üstün tutan tüm başarılı bürokratlar gibi bu tip iftiralara maruz kalmaktadır. Zira hiçbir zaman kendisine emanet edilen yetim hakkını leş yiyicilerine teslim etmemiştir.

Editör: Ceren Yıldız