Motorine indirim geliyor Motorine indirim geliyor

Sosyal medya fenomeni olma çabalarına tepki gösteren Türk Sağlık-Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, hasta ve çalışan güvenliğinin tehdit altında olduğunu söyledi.

Meslek onurunun ayaklar altına alındığını söyleyen Zengin, “Son dönemde kendi çıkarı için meslek onurumuzu ayaklar altına alan adlarını fenomen olarak adlandıran  mesai saatleri içerisinde memur ahlakına yakışmayan İnstagram üzerinden yayın yapan maddi kazanç sağlayan, striptiz yapan mı ararsın hastane  eczanesinden ilaç çalma videosu çeken mi, hastaya kuduruk diye ifade eden mi, Hasta ile boks maçı yapan mı, Yoğun bakımda hastalara kura ile bakıyorum ne demek, bebek yoğun bakımlarda tepinmek.

Bu kişiler bizden değildir olamazlarda

Bu tür kişilerin mesleği itibarsızlaştırdığını söyleyen Başkan Zengin, “Bu videolar Sağlık meslek mensuplarının mesleğinin zedelenmesine, itibarsızlaşmasına sebep olmaktadır. Halkımızı olumsuz etkileyen bu videolar sonrası yapılan yorumlarda Sağlık meslek mensuplarının mesleğine alenen hakaret edilmekte ve Tıp mesleği aşağılanmaktadır. Memur ne iş yapıyor video çekmekten başka algısı oluşturmaktadır.”

Bu durumların sağlıkta şiddeti de artırdığını söyleyen Zengin, “Halkımızın gözünde mesleğimizin zedelenmesine, itibarsızlaşmasına sağlıkta şiddete sebep olmaktadır. Halkı olumsuz etkileyen bu videolar mesleğimize alenen hakaret edilmekte ve mesleğimizi aşağılanmaktadır. Mesleğin onurunu ayaklar altına alan bu sahneler ile izleyiciler (Halkımız ve hastalıklarımız) nezdinde istediğini yaptırabilme,  hukuksuz işlere teşvik etmeye çalışma, sağlık meslek mensuplarını tehdit edebilme yönünden meslektaşlarımız açısından halkımız gözünden son derece tehlikeli bir algı yaratılmıştır.”

Halkımız bize emanettir Bunlara değil.

Sosyal medya fenomeni sağlık çalışanları hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını söyleyen Zengin, “Bu Yukarıda açıklamış olduğumuz ve resen tespit edilecek tüm nedenlerle; şüpheliler hakkında gerekli soruşturmanın yapılarak cezalandırılmaları için haklarında kamu davası açılmasına karar verilmesini talep etmekteyiz. Mesleğimizi tahkir eden ayaklar altına alanlar hakkında suç duyurusunda bulunacağız. Mesleğimize saldırı niteliğindeki bu ve benzeri video çeken ve paylaşımlara karşı bundan önce olduğu gibi bundan sonrada tüm gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz.”

Kaynak: rss