banner1

Yeni Ebelik Yönetmeliği Geliyor

Ebelik Yönetmeliği yayımlanacak, Rehber Ebelik Modeli uygulamaya konulacaktır.

Yeni Ebelik Yönetmeliği Geliyor

Personel Sağlık Net'in edindiği bilgiye göre Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü yeni ebelik yönetmeliği çalışması yaptı. Yakında yayınlacak olan yönetmelikle ayrıca  Rehber Ebelik Modeli sistemi getirilelecek. 

Sitemizde olmayan özel haberler sosyal medya hesaplarımızda !

Personel Sağlık NET'i İnstagramda Takip Etmek İçin Tıklayın

Personel Sağlık NET'i Facebookta Takip Etmek İçin Tıklayın 

Personel Sağlık NET'i Twitter'dan Takip Etmek İçin Tıklayın

personel sağlık net

Güncelleme Tarihi: 23 Eylül 2019, 14:08

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ebe saygın,yetkin,bilgili ve güvenilir bir meslek halk nezdinde
Ebe saygın,yetkin,bilgili ve güvenilir bir meslek halk nezdinde - 5 ay Önce

sağlık hizmetlerinin en uç noktaya götürülmesine dayanak olan sağlık personelidir,ebeler uydurma yasalarla ellei bağlandıkca sezeryanlar artar,ebe doğumun baş rolunde olan,gebe izleme,bebek izleme sağlık koşullarını sağlayan sağlık personelidir çünkü sağlık eğitimi bakanlıkca verilmiştir,sağlık kabini açar,sünnet yapar,aşı yapar,epizyo açar,hemoğlobin ve kan tahlilleri yapa,şeker ölçer,sütur atar,ama 1219 sayılı yasayla oynaya oynaya sünnet yapamaz,doğum yaptıramz gibi tabip taraflı yasalarla kısrılaştırılmaya çalışılyor,makemki meesleki tanım yapaılacak,ozaman ebenin doğum ve sünnet yapma yetkisini tanımlayın artık ki bu halk hastane kuyruklarından kurtulsun,ebe doktor ,hemşire ve sağlık memurları sağlığın dinamiklridir,rica ediyoruz,şu doktora dayalı yandaş yasalarla meslepğimizi basitleştirmeyin,yetkşlerimiz güçlendirin bizleri cesaretlendirn

....
.... - 5 ay Önce

Tarihin en eski mesleği ebelik ifadesi nerenize battı acaba? Isim değiştirmekle imaj mı tazelenirmiş. Mağaza dekorasyonu mu yapıyorsunuz? Bilimsel alt tabanı olan yoğun emek ile icra edilen bir sağlık mesleğinden bahsediyoruz. Pes!

isim
isim - 5 ay Önce

Önce ismini değiştirmek lazım mesleğin. İmaj tazelemek lazım. Yoksa mahalle ebeliğinden kalma bir isimle 100 tane yönetmelikte değişse farketmiyor maalesef.

Beyzanur öztürk
Beyzanur öztürk - 5 ay Önce

İş arıyorum 2 yıllık hemşireyim

Özlük
Özlük - 5 ay Önce

Ebelerin özlük ve Sosyal haklarını değiştirip getirmedikçe dogum hanelerde sabahlara kadar koşturan Ebelerin yönetmeliğini değiştirsen ne fayda. Mutsuz bir çalışan karşısındakini nasıl mutlu eder.

Uzman ebe
Uzman ebe - 4 ay Önce

Sayın editör rehber ebelik uzman ebelik ne oldu acaba?

Uzman Ebe
Uzman Ebe - 4 ay Önce

Uzman Ebelik, Rehber Ebelik haberi yapılıyor fakat bizlere ulaşan yayınlanan birşey yok sayın editör

SIRADAKİ HABER