Veteriner hekimlerden sağlıkta şiddet yasası kapsamına alınma talebi

Türk Veteriner Hekimleri Birliği Başkanı Ali Eroğlu, veteriner hekimlerin sağlık çalışanı sayılmasını ve sağlıkta şiddet yasası kapsamına alınmasını istedi.

Veteriner hekimlerden sağlıkta şiddet yasası kapsamına alınma talebi

Eroğlu, Dünya Veteriner Hekimler Günü nedeniyle Ulus'taki Atatürk heykeli önünde veteriner hekimlerle basın açıklaması yaptı. Açıklama öncesi veterinerler saygı duruşunda bulundu, İstiklal Marşı'nı okudu.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Yozgat Sorgun'da 25 Nisan'da bıçaklı kavgada veteriner hekim Volkan Lale'nin hayatını kaybettiğini anımsatan Eroğlu, "Sadece bıçaklayan katilin suçu mu sizce? O bıçağın sapında sizce veteriner hekimlerimizi sağlık çalışanı olarak kabul etmeyen, sağlıkta şiddet yasasına dahil etmeyenlerin parmak izi yok mu?" ifadesini kullandı.

Meslektaşlarının taleplerini dile getiren Eroğlu, veteriner hekimlerin sağlıkta şiddet yasası kapsamı dışında olduğu sürece bu gibi hadiselerin artarak devam edeceğini söyledi.

Ali Eroğlu şunları kaydetti:

"Tüm dünyada olduğu gibi veteriner hekimlerin de bir sağlık çalışanı olduğu gerçeğinden yola çıkarak fiili hizmet zammı, emeklilik özel hizmet tazminatı gibi düzenlemelerde hakkımız olanın verilmesini istiyoruz. Yarın yeni güne yeni ümitlerle uyanmak istiyor, herkesin sorumluluğunu bir kez daha haykırıyor, ilgili makamları sağlıkta şiddet yasası kapsamı için göreve çağırıyor, bir sağlık çalışanı ve temel sağlık hizmetlerinin aktörü olan veteriner hekimlerin bir an önce sağlıkta şiddet uygulaması kapsamına alınmasını zaruri görüyoruz."

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER