Vali: 2 Doz Sinovac Kesinlikle Koruyucu Değil

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, 'Bir uyarı daha yapmak gerekiyor; 2 doz Sinovac kesinlikle koruyucu değil. En az 3 doz yapılması gerekiyor. Biz 3'üncü dozun BioNTech olmasını tavsiye ediyoruz.' dedi

Vali: 2 Doz Sinovac Kesinlikle Koruyucu Değil

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, korona virüsü (Covid-19) ile mücadele sürecinde aşılanmanın öneminden bahsederek, son iki günde vaka sayısının 100'ün üzerine çıktığını söyledi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Çankırı Valisi Abdullah Ayaz, öğretmenlerle bir araya gelerek, basına kapalı olarak düzenlediği toplantında, korona virüsü ile mücadelede aşının öneminden bahsederek, geçen hafta iki günde 100'ün üzerinde vaka sayısı olduğunu belirtti.

Ayaz, "Sizler öğretmenler olarak eğitim alanında çocuklarımızın bu durumdan en az zararla çıkmasını sağlamak için çalışmalısınız. İlimizdeki veriler aşı konusunda hiçbir tereddüdün olmadığını ve aşı olunması gerektiğini gösteriyor. Bir uyarı daha yapmak gerekiyor; 2 doz Sinovac kesinlikle koruyucu değil. En az 3 doz yapılması gerekiyor. Biz 3'üncü dozun BioNTech olmasını tavsiye ediyoruz. Veliler tereddütlü ama çocuklarımızın da aşı olmasını tavsiye ediyoruz. Benim 15 ve 12 yaşlarındaki çocuklarım aşı oldular. İlk defa geçen hafta 18 yaş altı vaka sayımız yüzde 20'nin üzerine çıktı. 18 yaş altı vaka sayımız daha önce yüzde 3'lerdeydi. Hastanemize de ağır semptomlarla gelen çocuk sayısında artış var. Çocuklarımız hastalığı önceki gibi geçirmiyor. Tüm halkımıza bu konuda dikkatli olmalarını öneriyoruz" dedi.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 2 ay Önce

yani, yerli aşı da koruyucu değil, demektir bu.

Saglik12
Saglik12 - 2 ay Önce

Ülkede herkes salgın uzmanı olmuş...

burhan arhan
burhan arhan - 2 ay Önce

herkes sadece uzmanı olduğu konuda konuşsun. vali olarak sadece aşı yaptırın dersin, aşının koruyuculuk oranı vs senin işin değil

DeLiDuMrUl
DeLiDuMrUl - 2 ay Önce

Valiysen valiliğini yap varmı elinde bir kanıt kime göre neye göre korumuyor bırakın artık şu film fırıldağı. Kendi neslinize ihanet etmeyin artık.

samet
samet - 2 ay Önce

iki doz sinovac aşısından sonra sağlıkçılarda meydana gelen ölümler bıçak gibi kesildi en basit tabirle görev yaptığım hastanede bile bu açık bir şekilde belli oldu madem korumuyordu ne diye sabah akşam reklam yapılarak alındı bu aşılar.

Burak
Burak - 2 ay Önce

Siz kimsiniz arkadaş ? vasfınız ne ? ne anlarsınız aşıdan ?

way dünya way
way dünya way - 2 ay Önce

Vali Bey!e mi kalmış bu iş.Bu ilde Sağlık Müdürü yok mu?

VALİMİ ENFEKSİYON UZMANIMI
VALİMİ ENFEKSİYON UZMANIMI - 2 ay Önce

SORSAN ÖNLEMLER YADA KENDİ YAPMALARI GEREKEN DENETİMLERLE İLGİLİ NE YAPIYORLAR....
NEDİR BU ÖNÜNE GELEN İLLADA AŞI YADA ŞUNU OL BUNU OL...
İNSANI DAHA ÇOK DÜŞÜNDÜRÜYOR!


SIRADAKİ HABER