THY, Dijital Sağlık Cüzdanı Uygulamasına Başlıyor

Türk Hava Yolları (THY), dijital sağlık cüzdanı "IATA Travel Pass" uygulamasında pilot çalışma başlatarak, yolcularının sağlık dokümanları ile seyahat bilgilerinin entegrasyonunu sağlayacak.

THY, Dijital Sağlık Cüzdanı Uygulamasına Başlıyor

THY Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, tüm dünyayı etkisi altına alan, özellikle de havacılık sektöründe olumsuz etkiler bırakan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı küresel havacılık endüstrisince yeni tedbirler alınmaya devam ediliyor.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Dünyanın en çok ülkesine uçan havayolu şirketi THY, deneyimli ekibi ve yenilikçi bakış açısıyla misafirlerine sunduğu yeni teknolojik hizmetler ve üstün hijyen tedbirleri sayesinde küresel değerlendirme kuruluşlarınca bu konuda ödüllendirildi. Bayrak taşıyıcı THY, "IATA Travel Pass" uygulamasıyla bir pilot çalışma gerçekleştirdi. Böylece, yolcuların sağlık dokümanlarıyla seyahat bilgilerinin entegrasyonu sağlanacak.

THY yolcuları, uygulama üzerinde dijital pasaportlarını oluşturarak, test ve aşı sertifikalarını temin edebilecek. Böylece yolcular, seyahat edecekleri rota için uçuşa kabul doğrulamasını rahatça yapabilecek, seyahatlerini kolaylaştırmak için test veya aşı sertifikalarını hava yolları ve ilgili ülke otoriteleriyle paylaşabilecek.

THY, seyahat cüzdanı uygulamalarını belirlenen destinasyonlarda test ettikten sonra gerekli altyapı entegrasyonlarını da tamamlayarak, seyahat dokümanı kontrolünü tüm uçuş ağında dijitalleştirmeyi planlıyor. Salgın döneminde yaşanacak belirsizlikleri minimuma indirmesi ve yolcu memnuniyetine katkı sağlaması beklenen bu girişimlerle THY, yolcularına akıcı ve zahmetsiz bir seyahat deneyimi sunmayı hedefliyor.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Işık
Işık - 1 ay Önce

Yenilikçi olarak lanse edip insanların aşı olmama haklarını elinden almaya çalışıyor,seyahat başvurularında da dolaylı olarak vücut bütünlüğünün korunması anayasal hak olarak kişiye aitken aşıya zorluyorsunuz kaldıki kimine A kimine B malı aşı yapıldı bunun izahı nasıl olacak kişiler seçme haklarını kullanamadı ayrıca aşı yapılanlar tekrar +oldu yada bulaştırıcı olmalarını aşı engelleyemedi. İnsanların birazda birinci basamakta bağışığının korunmasına ve arttırılmasına yönelik tedbirler alsanız yada her önüne gelen hekimim diye ahkam kesmeyi millete kafa tutmayı, kibirle aşağılamayı bıraksın diye bazılarına mesela Ceyhan soyadlı kişiye ekran yasağı koysanız , halkı ayrıştıranlar için işlem yapsanız. Maskeler işportada satılıyor nerde yapıldığı belli değil, insanların çift maske ile karbondioksit solumasına sebep olmasanız. Bakanlığı sadece Doktorlardan ibaret sanmasanız. Bunlar ülkeme gelen turisti püri pak sanıp test yada aşı istemeye gerek görmeyip kendi halkına THY nin çifte standart yapmasından daha önemlidir zannımca.

mahmut Bozoğlu
mahmut Bozoğlu @Işık - 4 hafta Önce

Anayasal bir hak olan seyehat özgürlüğü kısıtlamasına yol açacak bir uygulamayı kabul etmek mümkün değildir. Bu mahkemeden döner. Kaldı ki yabancılara sormayıp kendi vatandaşlarından böyle bir şey istemek aşağılık kompleksi değil de nedir ?
HİÇ KİMSE SİZİN MÜSADE ETTİĞİNİZDEN FAZLA SİZİ DEĞERSİZ KILAMAZ.

SIRADAKİ HABER