Temmuz ayından sonra Türkiye ekonomisi sıçrama yapacak'

Temmuz ayından sonra Türkiye ekonomisi sıçrama yapacak'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Afyonkarahisar ziyaretinde yaptığı konuşmada, güzel günlerin geldiğini ve sabredilmesini isteyerek, "Bu salgını hep beraber azalttık ve inşallah tamamen ortadan kaldırabilme konusunda aşılar da peyderpey geliyor. Size bir şey söyleyeyim ama başkaları çok çatlayacaklar, kıskanacaklar. Göreceksiniz, temmuz ayından itibaren benim ülkemin ekonomisi öyle bir atağa kalkacak ki öyle bir sıçrayacak ki öyle bir büyüyecek ki etrafımızdaki Almanya'sı da Fransa'sı da İngiltere'si de İtalya'sı da hele o her şeye burnunu sokan Amerika'sı da çatlayacak, patlayacak. Hazır mıyız buna, inşallah" diye konuştu.

İçişleri Bakanı Soylu, Afyonkarahisar ziyaretinde, belediye önünde kalabalık grup tarafından karşılandı. Afyonkarahisar ve ilçelerinden gelenlerin 'Dik dur eğilme' sloganlarıyla karşıladığı Soylu, kalabalığı selamlaştıktan sonra belediye önünde konuşma yaptı. 'Cumhuriyetin, zaferlerin, kahramanların şehri' dediği Afyonkarahisar'da bulunmaktan onur duyduğunu belirten Soylu, "Biz sizinle beraberiz. Biz sizin emrinize amadeyiz. Allah, bizi sizin emrinize amade olmaktan uzaklaştırmasın inşallah. Size güzel bir selam getirdim. Ülkemizi, milletimizi, bu güzel yurdumuzu birçok tehditten uzaklaştırarak, huzurun sükunun, güvenin, kalkınmanın büyümenin zenginliğin, güçlenmenin ülkesi haline getirebilmek için gece gündüz çalışan, 'Ben sadece Allah'ın sadece milletimin önünde eğilirim' diyen kıymetli Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan'ın selamlarını, muhabbetlerini, sevgilerini getirdim" diye konuştu.

'GÜÇLÜ, İRİ, DİRİ OLMALIYIZ'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'Durmak yok yola devam' cümlesini hatırlatan Bakan Soylu, "Çünkü etrafımızdaki coğrafyayı görüyorsunuz, dünyayı görüyorsunuz. Türkiye'nin güçlenmesini, ayakta durmasını istemeyenler, haksızlığa karşı çıkmasını, söz söylemesini istemeyenler geçmişlerden bugüne kadar yapmak istedikleri oyunları yapmak ve Türkiye'yi istikrarsızlaştırmak için ellerinden gelen her şeyi ortaya koymaya çalışıyorlar. Bunlara fırsat vermemek için güçlü, iri, diri, kardeş, bir olmalıyız. Bunlara fırsat vermemek için yüzde 20'den savunma sanayimizi yüzde 70- 80'lere getirdik. Hedef bütün dünyaya parmak ısırtacak bir savunma sanayini oluşturana kadar durmak yok yola devam" dedi.

'ÇATLASINLAR, PATLASINLAR'

Karadeniz'deki keşif sonrası doğal gaz rezervinde toplam 540 milyar metreküpe ulaşıldığını belirten Bakan Soylu, "Biz ne kadar bulursak, onlar o kadar çatlayacaklar. Varsınlar, çatlasınlar, patlasınlar. Tarımda, enerjisinde, savunma sanayisinde, insanı ve insan kaynağıyla etrafındaki coğrafyaya yeten bir Türkiye. Size minnettarız, siz olmasaydınız bugün Suriye'de insanlar katledileceklerdi. Doğu Akdeniz'de, Libya'da dünyada bir tek ses çıkmayacaktı. Siz olmasaydınız etrafımızdaki coğrafyada bulunan ve yıllardır şu gönlümüzde hançer gibi saplanan Karabağ meselesi çözülmeyecekti. Siz olmasaydınız, 17- 25 Aralık'ta muvaffak olacaklardı, 15 Temmuz'da muvaffak olacaklardı ve bugün biz eli böğründe yaslı yaslı duracaktık" diye konuştu.

'TERÖR ÖRGÜTÜ KAÇACAK DELİK ARIYOR'

Doğu ve Güneydoğu'da terör üzerinden istikrarı bozmaya çalışanlara; büyükşehirlerde ticaret, ekonomi, huzur ve güveni terörün üzerinden etkilemeye çalışanlara Türkiye'nin büyük mücadeleyle karşı koyduğunu belirten Soylu, "Bu da sizin sayenizde başarıldı. Sizin iradenizle Sayın Cumhurbaşkanı'mız liderliğinde bugün 'Cumhur İttifakı'nın ortaya koyduğu güçlü iradeyle beraber bugün Türkiye'nin şehirlerinde huzur, güven var. Terör örgütü kaçacak delik arıyor" dedi.

BAHÇELİ'YE TEŞEKKÜR

PKK terör örgütünün millete gelip, haraç aldığı, millete çökmeye çalıştığı günlerin geride kaldığını kaydeden Bakan Soylu, şöyle konuştu:

"Şimdi çocuklar orada okuyor; kimisi hayvancılık yapıyor, kimisi tekstil, madende. Bunların hepsi istikrarsız bir Türkiye'nin oluşabilmesi için etkisiz hale getirilmeye çalışan, milletin moralinin bozulmaya çalışıldığı, bizi birbirimizden ayırmaya çalışan, 'Acaba Türkiye'nin gücünü nasıl azaltırız' diye gayret gösterenlerin hikayesiydi. 850 milyon dolar Amerika bütçesinden belediyeye yardım yapma kararı alıyor. Oyunun ne kadar büyük olduğunu anlıyoruz değil mi? Orada onlara yardım ediyorlar; gıda, silah, mühimmat, teçhizat, eğitim yardımı hepsini orada o ülkeler gerçekleştiriyorlar. Topu bir araya gelse şu milleti tanımıyorlar, onları bitireceğiz. 2023, 2053 ve 2071'e güçlü bir şekilde gideceğiz inşallah. Buna hazır mıyız? Sesinizi herkes duysun, Türkiye'ye tuzak kuranlar duysun, Türkiye'ye çelme takmaya çalışanlar duysun. Hiç merak etmeyin, Sayın Cumhurbaşkanı'mız liderliğinde 'Cumhur İttifakı' ile Sayın Devlet Bahçeli'ye, MHP Genel Başkanı'na minnet, şükranlarımızı arz ediyorum."

'CUMHURBAŞKANLIĞI HÜKÜMET SİSTEMİ HIZLI TREN GİBİ'

Konuşmasının sonunda Afyonkarahisarlı eski bakan Veysel Eroğlu'na dönen Bakan Soylu, "Hocam, ikide bir gelip diyorlar ki parlamenter sisteme geri dönelim, öyle mi? Yani böyle bir fiskeyle yıkılabilecek hükümetlere yine geri dönelim istiyorlar. Geçti mi o günler. Bugün ayakta kalmamızın en önemli sebeplerinden biri Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'dir. Parlamenter hükümet sisteminde de hocamla yan yana bakanlık yaptık, burada şimdi bakanlık yapıyoruz. Şimdi nasıl biliyor musunuz? Hızlı tren gibi. Dertleri şu, 'Acaba Türkiye'yi tökezletebilir miyiz?' Tökezletemeyeceksiniz; güçlü olacağız, zengin, büyük olacağız, etrafımızdaki coğrafyaya huzur ve istikrar getireceğiz ve son cümlemde şu dünyaya medeniyeti nakşedeceğiz. Yapacak çok işimiz var, milletimizin, ülkemizin, 'Cumhur İttifakı'nın, Cumhurbaşkanı'mız Recep Tayyip Erdoğan'ın yapacağı çok iş var" dedi.

ESNAFTAN KONFETİLİ KARŞILAMA

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Afyonkarahisar'daki programı kapsamında, esnaf ziyareti gerçekleştirdi. Uzun Çarşı ve Bankalar Caddesi'ndeki esnafı gezen Bakan Soylu'ya Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek, Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekilleri Veysel Eroğlu, Ali Özkaya ve İbrahim Yurdunuseven eşlik etti. Esnaf ve bölge halkı ile sohbet eden Soylu'ya, kentin meşhur lokumlarından ikram edildi. Bakan Soylu'nun esnaf gezisi sırasında konfeti ve havai fişek patlatıldı. Soylu, vatandaşla sohbetinde, "Keşke şu koronavirüs belasından kurtulsak bir an önce de eski günlerimize dönsek" dedi.

'TEMMUZDAN SONRA EKONOMİ ÖYLE BİR ATAĞA KALKACAK Kİ'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Afyonkarahisar ziyaretinde 6 Haziran Pazar günü Türkiye'de tek belediye başkanlığı seçiminin yapılacağı Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesinde seçim mitingi yaptı. 2012 yılında nüfusu 2000'nin altında kaldığı için kapatılan ve bugünkü nüfusu 2 bin 312 olan belde İçişleri Bakanlığı kararıyla yeniden belediye statüsü kazanması nedeniyle 8 adaylı bir seçime gidiyor. AK Parti'nin belediye başkan adayı Erol Karabacak'a destek mitinginde konuşan Süleyman Soylu, "İçişleri Bakanı Süleyman Soylu olarak söylüyorum, Erol Karabacak'ın emrindeyim" dedi.

Güneyde nasıl huzur varsa memleketin her köşesinde aynı huzur olduğunu belirten İçişleri Bakanı Soylu, güzel günlerin geldiğini ve sabredilmesini istedi. Soylu, "Bu salgını hep beraber azalttık ve inşallah tamamen ortadan kaldırabilme konusunda aşılar da peyderpey geliyor. Size bir şey söyleyeyim ama başkaları çok çatlayacaklar, kıskanacaklar. Göreceksiniz, temmuz ayından itibaren benim ülkemin ekonomisi öyle bir atağa kalkacak ki öyle bir sıçrayacak ki öyle bir büyüyecek ki etrafımızdaki Almanya'sı da Fransa'sı da İngiltere'si de İtalya'sı da hele o her şeye burnunu sokan Amerika'sı da çatlayacak, patlayacak. Hazır mıyız buna, inşallah" diye konuştu.

'50 GRAMLIK OY PUSULASI'

19 yıldır ülkenin direksiyonunda güçlü bir lider, Recep Tayyip Erdoğan'ın olduğunu belirten Süleyman Soylu, "Milletimizi seven, milletimizin sevgilisi Recep Tayyip Erdoğan var. Türkiye'ye her türlü oyunu oynarken, rahmetli Menderes'in idam fotoğrafını gösterip, 'senin de sonun böyle olacak' deyip, ölümle korkutulan Recep Tayyip Erdoğan var. Bu ülkenin başına çok dertler, sıkıntılar getirdiler. Yarın kullanacağınız oyu değersizleştirmek için, 'siz kimsiniz de bu ülkeyi yöneteceksiniz, halksınız, kiminiz tarlasında, tapanında, bizim istediğimiz gibi değilsiniz, sizi beğenmiyoruz' diyenlere Allah'a hamdolsun 50 gramlık oy pusulasıyla ders veriyorsunuz" dedi.

'ÜÇ TERÖRİST DAHA GİTTİ'

Terörle mücadelede 3 teröristin daha etkisiz hale getirildiğini açıklayan Soylu, "Şimdi, Van Başkale'de üç terörist daha gitti. Jandarma Genel Komutanı aradı buraya gelirken. Şimdi ne yapacağız, biz üreteceğiz değil mi, çocuklarımız okuyacak, doktor, mühendis olacak, ülkemizin her tarafında turist olacak. Buradan oraya, oradan buraya gidecekler insanlar gezecekler, topraklarını bağını bahçesini sürecek, sanayi siteleri, hastaneler, yollar, okullar, spor salonları, aile merkezleri, her şey olacak. Peki onlar ne yapacak, ürkütecek, tehdit edecek, haraç alacaklar, annelerin çocuklarını dağa götürecekler. 9 yaşındaki çocukları, hafız olan çocukları annelerinden kopartıp dağa getirmişler. Bunun hesabını sormazsak bu dünyada da öteki dünyada da boynumuz bükük kalır" diye konuştu.

'TERÖRİST SAYISI 250'YE KADAR DÜŞTÜ'

Türkiye'de 10-15 bin civarında olan terörist sayısının 250'ye kadar düştüğünü açıklayan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, şöyle devam etti:

"Daha da düşecek. Sadece öyle mi, hayır, bir yılda 5 bin 500 kişi katılıyordu terör örgütüne. Şimdi 6 ay geçti, 15. 4'ü yurt dışında, 11 kişi ancak. Hep beraber bunu sıfırlayacağız. Güzel Türkiyemin her tarafı şehirlerimiz, beldelerimiz, köylerimiz huzur içinde oluyor. Neymiş şu saatten sonra çıkacakmışız, nerede Doğu'da Güneydoğu'da. Şimdi gecenin 2'si, 3'ünde babalar, anneler çocuklarını alıp istedikleri yerlere gidebiliyor. Bu sadece terörü bitirmek değildir. Kıymetli anneler, bu bir şeydir, 'benim ülkemle kim daha fazla oynarsa ben onunla daha fazla oynarım'ın itirazıdır bu kadar basit. Bizim ülkemizle oynamasınlar, musallat olmasınlar."

'PIŞIIK' GÖNDERMESİ

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminden de bahseden Süleyman Soylu, şunları söyledi:

"Hani birileri diyor ya, 'parlamenter sisteme dönelim, yeniden eski sisteme dönelim.' Pışık, dönelim de Amerika'nın, Avrupa'nın elinde oyuncak olalım değil mi. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi hızlı tren gibi alınan kararlar, yapılan işler, atılan adımlar, takipler ve ortaya konulan icraatlar da şimdi hem istikrar hem huzur var hem birilerinin hükümet ve meclisle oynamasına müsaade etmiyorlar. Siyasetle oynamasına müsaade etmiyorlar, adımlar atılıyor. Bağırıyorlar, erken seçim gelsin. Yenilen pehlivan güreşe doymazmış. İstikrarı bozdurmayacağız. 2023 yılında hazırlanın, er meydanı orada, çıkarsanız güreş tutarsınız, milletimize anlatırsınız. Ama o eski dönemlerde olduğu gibi bu ülke işlerini yaparken yarım yamalak bırakıp seçime gitme dönemleri artık geçmişte kaldı. 5 yıl bitecek 2023 yılında cumhuriyetin 100'üncü yılında inşallah hep birlikte inşallah 2053'ü ve 2071'i hedefleyeceğiz. Ama birileri boş işlerle uğraşmak istesinler. Onları da millet görüyor, yapılanları da görüyor. Dün 135 milyar metreküp daha doğalgaz bulundu. 540 milyar metreküp, Kılıçdaroğlu konuşsun, Tayyip Erdoğan iş yapsın. Doğalgaz, petrol bulundukça birilerinin kalbi sıkışıyor, Allah'tan şehir hastanelerini yaptırdık."

'BUNA OH DEMEYİMDE NEYE OH DİYEYİM'

Güneyde terör tehdidi üretmeye çalışanlara İHA- SİHA'lar, kahraman güvenlik güçleri, asker, polis, jandarma ve güvenlik korucularıyla gerekli cevapların verildiğini ifade eden Soylu, "Onlara ne demiş olduk, bakın bize saldırırsanız, biz başka bir şey yaparız, bizle oynamayın. Libya'yı karıştırmak istediler mi? Doğu Akdeniz'de bizim bölgelerimizde enerji aramak ve bizi saf dışı bırakmak istediler mi? Biz ne yaptık? 'Türkiye güçsüzdür, tam da bu dönemlerde istediğimizi yaparız' diyenlere, 'size bu fırsatı vermeyiz adımımızı atarız, cesur bir şekilde orada oluruz ve hakkımızı kimseye yedirmeyiz' deyip hem Libya'daki kardeşlerimize el uzatıp hem de Doğu Akdeniz'deki hakkımızı savunduk mu? Yumruğumuz güçlüdür bizim, bizle ringe çıkmayın, tavsiyemiz odur diye haykırıyoruz. Bunların hepsi bu, bitti mi, hayır bitmedi. Yıllardır Karabağ ve oradaki kardeşlerimizin karşı karşıya kaldığı mezalim gönlümüzde mi, fırsatını bulduk, bulduk mu? Yıllardır olan bir beklentiyi bütün dünyaya karşı Azeri kardeşlerimiz, Azerbaycan'la beraber gerçekleştirdik. Ya ben buna oh demeyeyim de neye oh diyeyim Allah'ını seversiniz" dedi.

'FETÖ, UYUŞTURUCU İLLETİNİN DE ARDINDA O VAR'

Uyuşturucuyla mücadele hakkında da konuşan Bakan Soylu, şöyle devam etti:

"Bu FETÖ var ya FETÖ, o uyuşturucu illetinin de altında o var biliyor musunuz? Bakın yapıyormuş gibi gözüküp devleti felç etmek için elinden gelen her şeyi ortaya koydular. Uyuşturucuyla mücadele ediyoruz hem de güçlü bir şekilde, Cumhuriyet tarihinin en büyük yakalamalarını gerçekleştirdik. Aman vermiyoruz hiçbir yerde. Vermeyeceğiz de. Çocuklarımızı zehirlemelerine müsaade etmeyeceğiz ve şu anda uyuşturucudan içeride kaç kişi var biliyor musunuz, 88 bin kişi. Büyük mücadele yapıyoruz, her hafta 3 bin 500- 4 bin kişiyi gözaltına alıyoruz. Şu anda içeridekilerin önemli bir bölümü satıcı, onları piyasadan itiyoruz, çocuklarımıza musallat olmasınlar diye. Ama birileri rahatsız oluyor."

ŞEHİT NECATİ YATKAK'IN EVİNİ ZİYARET ETTİ

Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa ilçesine bağlı Güney beldesinde yaptığı konuşma sonrasında programına devam eden İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Hatay'da şehit olan Ulaştırma Uzman Çavuş Necati Yatkak'ın ailesini ziyaret etti. Şehidin Sinanpaşa'ya bağlı Bulca köyünde oturan ailesini ziyaret eden Bakan Soylu, baba Hayreddin Yatkak'a taziye dileklerini iletti. Bu sırada AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya da Mevlid-i Şerif okudu. Şehidin annesi Ummuhan Yatkak'a da başsağlığı dileyen Bakan Soylu, acılı ailenin yanlarında olduğunu ifade etti.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

İL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BİNASINI GEZDİ

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu daha sonra Afyonkarahisar'da yapımı yeni tamamlanan İl Emniyet Müdürlüğü binasını da gezdi. Bakan Soylu, burada tek tek müdürlükleri ve birimleri ziyaret etti. Son zamanlarda yapılan çalışmalarından dolayı özellikle Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü ile Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri başta olmak üzere tüm şubelere teşekkür eden Bakan Soylu, birimlerdeki memurlarla tek tek sohbet etti.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali veli
ali veli - 3 hafta Önce

bana bi gülmek geldi:))))))))))

akrep
akrep - 3 hafta Önce

sayın bakan ekonomi bakanı mı oldunuz ? diye sormak lazım

SIRADAKİ HABER