Siyasete girdikten sonra mal varlığımda azalma meydana geldi'

Sinop'ta esnaf ziyaretlerinde bulunan Kılıçdaroğlu, kendi ekonomik durumundan bilgiler verdi. Kılıçdaroğlu, "Ben siyasete girdikten sonra mal varlığım azaldı. Mütevazı bir evde oturuyorum. Üstelik öyle çok büyük harcamalarım da yok. 3 çocuğum da ayrı, her birisinin eli ekmek tutuyor" dedi.

Siyasete girdikten sonra mal varlığımda azalma meydana geldi'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Çocuklar kendi evlerinde huzur içinde yaşıyorlarsa, iyi bir eğitim alıyorlarsa, her evde huzur, bereket varsa en güzel Türkiye o Türkiye'dir. Biz o Türkiye'ye hasret duyuyoruz. Ve bunu gerçek kılacağız" dedi.

Sinop'a giden Kılıçdaroğlu, ilk olarak Boyabat ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Esnafla sohbet eden Kılıçdaroğlu, "Esnaf ve sigorta emeklilerinin en düşük aylığı asgari ücret düzeyinde olmalı." dedi. Kılıçdaroğlu, bir esnafın 'Erken seçim bekliyor musunuz?' sorusuna ise "Bir an önce seçim olması lazım, sandık kurulsun ortaya" yanıtını verdi.

'KILIÇDAROĞLU DEMİYOR, 'BAY KEMAL' DİYOR'

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bir konsey oluşturup vatandaşları dinlemeye davet eden Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Esnaf orada, sanayici orada, KOBİ'ci orada, işçi orada, çiftçi orada, emekli orada. Sorunlarını dinle. Ama bunu yapmıyorlar. 'Benim söylediğim doğrudur, Kılıçdaroğlu'nun söylediği her şey yanlıştır' diyor. Kılıçdaroğlu da demiyor, 'Bay Kemal' diyor. Siz yaşadığınız şeylerden dolayı kimin doğru söylediğini görüyorsunuz. Siz geliriniz olsa, imkanınız olsa iyi bir emekli aylığı alsanız niye şikayet edeceksiniz, teşekkür edersiniz. Bakın ben siyaseti zenginleşme aracı olarak görmedim. Ben politikaya atıldığımda mal varlığım neyse bugün de mal varlığım odur. Ben siyasete girdikten sonra mal varlığım azaldı. Ben mütevazı bir evde oturuyorum. Üstelik öyle çok büyük harcamalarım da yok. 3 çocuğum da ayrı, her birisinin eli ekmek tutuyor. Topluma örnek olmalıyız ve buna uygun bir hayat sürüyoruz. Eğer siz bunu yapmazsanız, lüks içinde yaşarsanız, vatandaşın derdini dinlemezseniz, memleketin sorunlarını çözemezsiniz."


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

HDP AYRI PARTİ, BİZ AYRI PARTİYİZ

Kılıçdaroğlu, 'Muhtarlar Buluşması'nda ise özetle şunları söyledi: "HDP ayrı parti, biz ayrı partiyiz. Hiçbir zaman HDP'yle beraber bir parti olduk demedik. Ama bizim bir özelliğimiz var. Zulmün, haksızlığın karşısında susmayız. Zorla istifa ettirilen Melih Gökçek'in hakkını savundum. Millet seçtiyse milletin hakkına saygı göstereceksin. Ülkemizde kimliği, inancı yaşam tarzı ne olursa olsun herkese saygı göstereceksin."

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
alim
alim - 1 hafta Önce

ben siyasete girmediğim halde,mal varlığım hiç artmadı.

Saglikci
Saglikci - 1 hafta Önce

Proje üret tabiki azalır tazminat ödenekten ç başkanımıza sahip çık yarin sende olabilirsin meral aksener bugün tebrik ettim sonra ey kil8cdaroglu maaş ve vergi reformu sart cunku cok uçurum maaş alanlar var bizim saglikra bile doktorların brlli kısmına efonef sermaye fazla veriliyor sözleşmeli yöneticiler var 25 bin tl artı döner ydmi idin özü maaslari dengrlrmejrwn geçiyor mesela kil8cdaroglu abi senin maaşının yüzde 20 düşerek bu işe baslanilabilir????????????

Saglikmemuru
Saglikmemuru - 1 hafta Önce

Bence tazminat ödemekten kaynaklanıyor ayrıca hdp ile beraber salladiginiz günleri belediye başkanları izin çiçek ektiği siyasette destek verdiğiniz destek aldığınız bir parti şimdi o hdp siz chp tabiki sözde ayrı özde bir partisniz milletin aklıyla alay etmekten vazgeçin

KAMUDA TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YARDIMCI HİZMETLER SINIFI REİS MAĞDURUZ SAYGILAR
KAMUDA TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN SINIF YARDIMCI HİZMETLER SINIFI REİS MAĞDURUZ SAYGILAR - 1 hafta Önce

ÇOK HAKKANİYETLİ VE ADİL İDARE EDİLİYORUZ BU YÜZDENDE SENDİKA BAŞKANLARINDA HİÇ KUL HAKKI YOK.YATACAK YERLERİDE YOK ALLAH BİLDİĞİ GİBİ YAPSIN... - 2351 VHKİ SAĞLIKTA 8 YILDIR SINAV KAZANDI ATANMADI - YANDAŞLAR SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR ÇOK ADALETLİ B İR SİSTEM.KIZILAYCILAR,MÜBAŞİRLER ,İTAFAİCELİRE SINAVSIZ SINIF ATLADI. TEK EK GÖSTERGE YAN ÖDEME ALMAYAN ÇALIŞANLAR YHS TEMEL İHTİYAÇLARINI KARŞILAYAMAYAN BU YAN ÖDEMESİZ EK GÖSTERGESİZ TEK MAAŞLA HAYATA TUTUNMAYA KIT KANAAT YAŞAMAYA ÇALIŞSADA BAŞARAMIYOR.ÇÜNKİ ALMIŞ OLDUĞU ÜCRET BUGÜNÜN ŞARTLARINDA EN MASUM İHTİYAÇLARINI KARŞILAMADIĞI GİBİ EN ÇOK HORLANAN VE DIŞLANAN ÇALIŞAN GURUBU.HAYATI KABUS YAŞAMA SEVİNCİ BİTMİŞ VE YARINA DAİR HİÇ BİR ŞEYİ DÜŞÜNEMEYEN BU İNSANLAR GAVUR EVLADI DEĞİL.ONLARINDA YAŞAMA HAKKI VAR.EN VASAT HAYATI İDAME ETTİRME GAYRETİ İÇİNDE OLSADA ŞARTLAR İMKAN VERMİYOR.ÇOLUK ÇOCUĞUNUN EN MASUM TALEPLERİNE CEVAP VEREMEYEN BİZLERİN ALLAH CEZASINI VERSİN.BİZ BUNU HAK EDECEK NE YAPTIKKİ HERKES BİZE BU KADAR HOR ,ŞAŞI VE İTİCİ GÖZLE BAKIYOR. SAĞLIKTA SINAV KAZANIP ATANMAYAN 2351 VHKİDEN BİRİ.YANDAŞLAR ÖLÇME DEĞERLENDİRMEYE TABİ TUTULMADAN SÖZLEŞMEYLE MÜDÜR ATANIYOR ALLAH SORSUN. ZALİMLİĞE SES ÇIKARMAYANLARDANDA ALLAH SORSUN.

SIRADAKİ HABER