Seyyanen Zam Kaçınılmaz Hale Gelmiştir

Seyyanen Zam Kaçınılmaz Hale Gelmiştir

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, Nisan ayı enflasyon rakamının açıklanmasının ardından aşağıdaki açıklamayı yaptı:
“Nisan ayı enflasyon rakamının açıklanmasıyla 5. Dönem Toplu Sözleşme masasında yaptığımız itirazların ne kadar haklı olduğu bir kez daha gün yüzüne çıktı. Başta sağlık çalışanları olmak üzere kamu görevlilerinin yaşadığı kayıplar artık can yakıyor. Maaşları günden güne eriyen, döner sermayeden hakkını alamayan sağlık çalışanlarının, Nisan'da yıllık enflasyonun %17.14 olması ile ücretleri pula döndü.
İlk 4 ayda ki %5.45'lik enflasyon oranları; kamu görevlilerinin ücretlerine yaklaşık %2,45’lik enflasyon farkı oluşturuyor. Kamu görevlilerine 2021 yılı için %3+%3’ü reva gören kamu işvereni, 6. Dönem Toplu Sözleşmeyi beklemeden çalışanları enflasyon altında ezdirmediğini kanıtlamalıdır. Enflasyon yükünü azaltacak bir seyyanen zam kaçınılmaz hale gelmiştir.”


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaledar
Kaledar - 4 gün Önce

Sadece twit atmayla memurun hakkını savunduğunu sanan sendikacılık anlayışı. Hükümet sınıfta kalmıştır fakat memur sendikaları vasıfsız olduklarını artık ispat etmiştir. Sendika işi bunların elinde tamamen vasfını yitirmiştir.

4747 Mardin
4747 Mardin - 4 gün Önce

ya durmuş yerinde dur Allahını seversen bu güne kadar ne yaptın sağlıkçılar için konuştuğun kabahat bizim için iyi şeyler dileme senden bir şey olmaz bizdende sana prim yok sınavı kazanan 2351 kişinin hakları ne oldu.

laborant
laborant - 4 gün Önce

Artık çok geç bee...Öyle sattınız ki bizi siyasi iradeye,öyle ezdirdiniz ki bizi vatandaşa...Girdikçe acıtmaz oldu...

troya
troya @laborant - 3 gün Önce

hala bu sendikaya üye olup benim hakkımı yedirenlere hakkımı helal etmiyorum

sağlık
sağlık @laborant - 4 gün Önce

Ne gerek var Semih Başkan Sen yüzde 3 zam aldıkça üye sayın katlanıyor. Sen memurunu enflasyon başta her şeye ezdirmeye devam et.

Lab tek
Lab tek - 4 gün Önce

Anca boş boş konuşuyo

sağlık memuru
sağlık memuru - 4 gün Önce

Geçti Bolunun pazarı sür eşeğini Niğdeye derler adama başkan....

Saglıkçı
Saglıkçı @sağlık memuru - 4 gün Önce

Görele hastanesinde engelli raporu olan memurları bugün işe çağırdılar.

Kırmızı Değirmen
Kırmızı Değirmen - 4 gün Önce

Nasıl farkına vardınız.

Ankara li
Ankara li - 4 gün Önce

Kuru kuru konuşmayınan olmaz bu etkisiz sendika ben istedim oldu ayağı yapmayın ses getirin şes mikrofona konuşmayınan olmuyor bu işler sahaya çıkın saha ya

Başkan
Başkan - 4 gün Önce

Günaydınnn!


SIRADAKİ HABER