Şebnem Hemşirenin Ölümünde Şok Detaylar

Erkek arkadaşı Timuçin Bayhan’la kaldığı pansiyonun 3. katından düşerek hayatını kaybeden hemşire Şebnem Köker’in ölümüne ilişkin şüpheler artmaya devam ediyor. Mahkemenin talebi üzerine genç kadının düştüğü pencerede inceleme yapıldı. Sadece erkek arkadaşının parmak izi olduğu bilirken birden çok parmak izi olduğu ortaya çıktı. Sır ölümdeki olay parmak izlerine ise SABAH ulaştı. Köker'in ölümüyle ilgili ağırlaştırılmış müebbet ile yargılanan şüpheli Timuçin Bayhan, bugün 11.30'da İstanbul Anadolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın 3. duruşmasında hakim karşısına çıkacak.

Şebnem Hemşirenin Ölümünde Şok Detaylar

Korkunç olay geçen 7 Haziran 2021 günü İstanbul Kadıköy'de yaşandı. İzmir'de bir hastanede hemşire olarak görev yapan 29 yaşındaki Şebnem Köker hafta sonu İstanbul'a geldi. Erkek arkadaşı Timuçin Bayhan ile pansiyonda kaldı. Ancak gecenin ilerleyen saatlerinde hemşire Köker'in 3. kattan düşerek hayatını kaybettiği belirlendi. İşte o saatten sonra genç kadın "İntihar mı etti yoksa bir cinayete mi kurban gitti" soruları akıllarda dolaşmaya başladı.

ÇELİŞEN İFADELER DAVAYI GETİRDİ

Odada bulunan Timuçin Bayhan, "Tartışmıştık. Ben diğer odada uyumaya gittim, gürültüyü duydum. Aşağı baktığımda cansız bedenini gördüm" savunmasının ardından serbest kalsa da Bayhan'ın çelişkili ifadeleri davayı beraberinde getirdi. Öyle ki emniyette başka, arkadaşlarına başka şekilde olayı anlatmıştı. Emniyette "Sonradan gördüm" ifadesi arkadaşlarıyla konuşurken, "O atlamak isterken tutmaya çalıştım ancak tutamadım" şekline evrildi. Dahası ilk ifadesinde, bir ara otelden çıkan Köker'in saat 19.00 sıralarında otele geri geldiğini ve telefonunu sahilde düşürdüğünü söyledi. İkinci ifadesinde ise Köker'in saat 23.00 sıralarında otele geri döndüğünü ve telefonunu denize düşürdüğünü dile getirdi. Hakkında "kasten öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet istendi.

MAHKEMEDEN ÖNEMLİ ADIMLAR

Yargılamayı yapan İstanbul Anadolu 1. Ağır Ceza Mahkemesi olayı aydınlığa kavuşturmak adına birçok adım attı. Mahkeme son duruşmada 28 nolu bulguda pencerenin alt kasası üzerinde sanığa ait çıkan parmak izleriyle ilgili emniyetten grafik şeklinde rapor hazırlamasını ve genç kadının olaydan sonra kaybolup, 3 ay sonra bulunan telefonun baz istasyonu bilgilerini istedi.

ÇELİŞKİLİ İFADEYİ DİNLEYEN DAYININ DA TELEFONU İNCELEMEDE

Mahkemenin sadece Şebnem Köker'in değil tanık olan dayısının da telefonunu inceleme altına aldığı belirlendi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanlığı'na yazı yazan mahkeme Timuçin Bayhan'ın olayı iki farklı şekilde anlattığını söyleyen tanık Murat Açıkgöz'ün olaydan bir gün sonra arama, aranma, sms ve baz bilgilerini istedi.

ÖLÜME GÖTÜREN PENCEREDE BİRDEN ÇOK İZ

İletişim bilgilerinin dava dosyasına yeni gelişmeler getirmesi beklenirken asıl önemli gelişme penceredeki parmak izleriyle oluştu. Mahkeme sanığa ait parmak izlerinin belirlenmesini isterken genç kadını ölüme götüren pencerede birçok parmak izi tespit edildi. Mahkemenin istediği parmak izlerinin grafik halinde dosyaya konmasının ardından aydınlatılamayan ölüm olayına ilişkin şüpheler artmaya devam etti.

YENİ DURUŞMA BUGÜN

İstanbul Anadolu 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın 3. duruşması bugün 11.30'da İstanbul Anadolu Adelet Sarayında gerçekleşecek.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Noname
Noname - 1 hafta Önce

At kafası Feridun bi bitmediniz senin ben düşünce sisteminin ****** Allah’ın yobazı ** kafalısı

Feridun Özdemir
Feridun Özdemir - 1 hafta Önce

Kafayı bulup düşmüştür yada fantazi yaparken atmışlardır aşağı... Tipine bakınca, pansyonda zina yaparken başına gelen şeyleri ne diye haber olarak paylaşıyorsunuz ki ? Her yeri dövmeli, haram zina demeden erkeklerle umumhanelerde yaşayıp bunun haberi mi olacak ?

sss
sss @Feridun Özdemir - 7 gün Önce

DİĞER BEĞENENLERİN DE YANLIŞLIKLA BEĞENMİŞ OLACAĞINI UMUYORUM.YOKSA FERİDUN MALINA DİĞERLERİNİ DE EKLEYELİM.

Hak Din Islam...
Hak Din Islam... @Feridun Özdemir - 1 hafta Önce

Bilip bilmeden eleştiri yapmak yanlış söylediklerinin başkaları tarafından kabul edilme olasılığı sıfır çünkü nefsimize gerçekler her zman ağır gelir. Ölen kişi doğrudur yanlıştır bunu yalnız Allah bilir su an onun için özgür hayat bitti bir gün hepimiz için de bitecek sonra özgür olmadığımız ahirette bu dünyada yaptıklarımız önümüze konacak ceza ve ödülü olacak elbette.. Bize ölen kisiye Allah rahmet eylesin taksiratlarini affetsin demek düşer. Lâkin ölümü hayattakilerin ders alarak yaşaması gerekir...

PLASEBO
PLASEBO @Feridun Özdemir - 1 hafta Önce

utanman da yok sanane, yobaz

rrr
rrr @Feridun Özdemir - 1 hafta Önce

MAL.

safinaz ÜNLÜ
safinaz ÜNLÜ - 1 hafta Önce

YA İNANAMIYORUM HALA
FERUDUN BEY BU NASIL BİR DÜŞÜNCE ŞEKLİ O EVLAT SİZİNDE OLABİLİRDİ ZİNA YAPIYORSA SANA NE HERKES ALLAHA HESAP VERECEK SEN KİMSİN ANASIMI BABASI MISIN AYIP YA GÜNAHTIR YARIN KINADIĞINI YAŞAMADAN ÖLMESSİN ÖLEN EVLATTA NUR İÇİNDE YATSIN

SIRADAKİ HABER