Saldırıya uğrayan doktor isyan etti: Bir de bunlarla uğraşıyorum

Bıçaklı saldırıya uğrayan Dr. Ertan İskender, kendisi ve tedavisini yürüten doktorlar hakkında sosyal medyadan yayılan yanlış bilgilere tepki gösterdi.

Saldırıya uğrayan doktor isyan etti: Bir de bunlarla uğraşıyorum

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bıçaklı saldırıya uğraması sonucu, elinden ve belinden yaralanan Dr. Ertan İskender, hasta yatağından yaptığı açıklamayı sosyal medya hesabından paylaştı.

Kendisi hakkında yapılan paylaşımlara tepki gösteren Ertan İskender, "Son olarak da sosyal medyada çok büyük bir bilgi kirliliği var aslında paylaşılan el fotoğrafı ve benim elimle ilgili.  Bir de şunu söyleyeyim: Bir de başından sonuna kadar başımda olan, her konuda desteğini sağlayan Cem hocamla ilgili ve diğer hocalarımla ilgili. Çok üzücü ve gerçeği yansıtmayan şeyler paylaşılmış.Bu dönemde bir de bu tarz üzücü şeylerle uğraşıyorum. Bu tarz olayların bir daha yaşamaması için elimden geleni yapıyorum." dedi. 

Ertan İskender'in açıklaması şöyle oldu:

Desteğiniz benim için çok anlamlı. O kadar çok mesaj geliyor ki keşke hepsine dönebilsem. Çok mutlu ediyorsunuz beni. Çok teşekkür ediyorum.

Benim başıma geldi başkasının başıma gelmez diye umut ediyorum.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Son olarak da sosyal medyada çok büyük bir bilgi kirliliği var aslında paylaşılan el fotoğrafı ve benim elimle ilgili.  Bir de şunu söyleyeyim: Bir de başından sonuna kadar başımda olan, her konuda desteğini sağlayan Cem hocamla ilgili ve diğer hocalarımla ilgili. Çok üzücü ve gerçeği yansıtmayan şeyler paylaşılmış.

Bu dönemde bir de bu tarz üzücü şeylerle uğraşıyorum. Bu tarz olayların bir daha yaşamaması için elimden geleni yapıyorum. Kendi fikirlerimi ve meslektaşlarımın fikirlerini gelen her yetkiliye tek tek iletiyorum.

Sizin de bununla ilgili fikriniz varsa bana iletebilirsiniz. Gelecek olan yetkilerden rica edeceğim. Umarım çalışma yapılır bu konuda. 

NE OLMUŞTU?

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin poliklinik bölümünde meydana gelen olayda Asistan Doktor Ertan İskender, poliklinikte hasta muayene ettiği sırada hastaneye gelerek taşkınlık yapan Bayram N.'yi uyardı, Bayram N., üzerindeki bıçağı çıkararak İskender'i elinden ve belinden bıçakladı. 

Doktor İskender, saldırıda sırtının sağ bölümünden ve sağ elinden bıçaklanarak ağır yaralandı. İskender, hastanenin acil servisinde ilk tedavisi yapıldıktan sonra ameliyata alındı. İskender'in, saldırıda kopan bir parmağı yaklaşık 4,5 saat süren ameliyatla yerine dikildi.

Olayın ardından polis tarafından gözaltına alınan Bayram N., karakoldaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildikten sonra çıkarıldığı mahkeme tarafından 'kasten öldürmeye teşebbüs' suçundan tutuklanarak cezaevine götürüldü.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
doktor
doktor - 2 hafta Önce

son 5 yıl içinde 15 bin hekimin yurtdışına yerleşmesi tesadüf mü hocam,çevremde fırsat kollayan çok hekim tanıyorum

SIRADAKİ HABER