Sağlıkçıların Düzenlemesinde Bugün Yaşananlar

Sağlıkçıların Düzenlemesinde Bugün Yaşananlar

Komisyon, AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz başkanlığında toplandı.

CHP Ankara Milletvekili Bülent Kuşoğlu, usule ilişkin yaptığı konuşmada, ilk kez bir kanun teklifinin ilgili komisyonda görüşülerek aynen kabul edildiğini, bunun güzel bir gelişme olduğunu söyledi. Bu uygulama için teşekkür eden Kuşoğlu, muhalefetin ısrarı nedeniyle veya değil, bu şekilde daha iyi bir yasama sonucu alınacağına işaret etti.

HDP Batman Milletvekili Necdet İpekyüz, sağlık çalışanlarının özlük haklarına ilişkin düzenlemenin 7 aydır beklendiğini söyledi. Kanun teklifinin milletvekilleri ve sivil toplum örgütlerinin görüşleri alınarak hazırlanması gerektiğini anlatan İpekyüz, ancak söz konusu düzenlemenin bu usul izlenmeden hazırlanarak Meclis'e geldiğini ve "mış gibi yapılarak yasalaştırılmak istendiğini" öne sürdü.

İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, milletvekilleri olarak teklife ilişkin sorularına yanıt alamadan Komisyonun toplandığını, izlenen bu usul nedeniyle düzenlemenin eksikliklerinin görülmesinin zorlaşacağını ifade etti.

Komisyon Başkanı Yılmaz, siyasi parti gruplarının uzlaşmasıyla bu teklifin tali komisyonda çarşamba günü görüşüldüğünü ve bugün de Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmesine karar verildiğini kaydetti. Yılmaz, tali komisyon raporu dün gelir gelmez milletvekillerine gönderilmesi gerekirken bugün mail olarak iletildiğini, teklifin etki analiziyle ilgili özel bir not hazırlandığını bildirdi.

Teklifin ilk imza sahiplerinden AK Parti Kayseri Milletvekili İsmail Tamer, düzenlemeye ilişkin bilgi veriyor.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
112 acil
112 acil - 3 hafta Önce

Lafa gelince bol kepçeyle veriyorlar ama icraate gelince muhalefeti suçlayıp laf salatası yapıyolar.maddi iyileştirme vermemek için bu inat niye anlamadım.vermeyecekseniz çıkıp adam gibi söyleyin bu kadar sağlıkçı boş boş hayaller kurmasın maddi anlamda.

SAĞ.MEM
SAĞ.MEM - 3 hafta Önce

doktorlar hariç zaten personel performans almıyor.tavan 225 değil 5000 e yükseltilse yine performans alamayacak.yapılacak düzenlemeyle maaşlarda yada sabitlerde herhangi bir değişiklik olmayacak.ama sendikalar herzaman olduğu gibi sessiz kalmayı tercih ediyorlar.

doktor
doktor - 3 hafta Önce

hıkaye.....

ahmet
ahmet - 3 hafta Önce

Bu adamlara oy verecek sağlıkçının aklından şüphe edeceğim

Anestezi teknisyeni
Anestezi teknisyeni - 3 hafta Önce

Şu sandık gelsin artık!

Ali
Ali - 2 hafta Önce

Meclis komisyon tutanaklarını inceleyin ne yaptıklarını anlarsınız dalga geçiyorlar resmen zam filan verilmeyecek mahsuplaşmanın genel bütçeye aktarılması da bir işe yaramayacak çünkü katsayının düşürülmesini teklif ettiler

SIRADAKİ HABER