Sağlık Çalışanı Sabitlerine Yapılacak Zam Belli Oldu

Özel Haber

Sağlık Çalışanı Sabitlerine Yapılacak Zam Belli Oldu

TUİK'in açıkladığı verilere ve yapılan toplu sözleşmeleye göre herhangi bir ekstra iyileştirme dahi olmasa bile sağlık çalışanlarının sabit ek ödemelerine % 50'ye yakın zam gelmiş oldu.

100 Birim olan sabit ek ödemeye % 5 normal zam+ % 22,47 enflasyon zammı eklenecek. Çıkan sonuca ise % 20 ekstra toplu sözleşmede verilen sadece sağlık çalışanlarını kapsayan sabit zammı eklenecek 

Buna göre 1950 lira olan 1 derece sağlık personeli sabiti 2981 lira olacak

Ayrıca pratisyen hekimlere 2 bin 500, uzmanlara ise 5 bin liralık iyileştirme ile beraber tüm sağlık çalışanlarına yönelik zam ise bu ay meclis gündemine gelecek 

Daha Fazla Haber ve Güncel Paylaşımlarımız için  Sosyal Medya Hesaplarımızı Takip Edin

Personel Sağlık Net'i İnstagramda Takip Etmek İçin Tıklayın

Personel Sağlık Net'i Facebook'ta Takip Etmek İçin Tıklayın

Personel Sağlık Net'i Twitter'da Takip Etmek İçin Tıklayın

Personel Sağlık Net'i Telegram'da  Takip Etmek İçin Tıklayın


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2022, 08:53

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Tüm Sağlıkçılar Oyuna Gelmeyin
Tüm Sağlıkçılar Oyuna Gelmeyin - 2 hafta Önce

● Ne verirsen ver doymayan ve herşeyi eleştiren bir grup var ASLA tatmin olmuyorlar ne verirsen ver hoşnut değiller. Kesinlikle mutlu olmaları ALLAH tarafından yasaklanmış.

● Her konuyu siyasete çevirip seçimle tehdit ediyorlar ve herkesin kendi gibi düşünmelerini istiyorlar. Eğer düşünmezsende önce yorum yapana sonra iktidara ardındanda Cumhurbaşkanımıza hakaret ediyorlar.

● Aynı meslek grubunun farklı dallarında bile içlerinde bile hasetlik var.

! Çoğu pkklı yada hdp sempatizanı (herkesi kast etmiyorum. onlar kendini biliyor) yorumlarından belli bir insan herşeye karşı ise bunun adı muhalefet olamaz.

● Son olarak onları benim gibi devlette takip ediyor. Burdaki kaos gitgide kötü bir hal aldı. Bunun önlemini devlet alacaktır.

Ertuğrul
Ertuğrul - 2 hafta Önce

Asgari ücretliye, emekliye ve memura en az 1000 tl verildi bazı memurlar 2000 tl aldı hala birileri asgari ücrete 1450 verdin bizede 3000 vereceksin sebep; asgari ücretten yüksek olmalı çünkü üniversite okuduk kpss girdik aramızda fark olmalı 3000 verseler doktor diyecekki bunlar kimki veriyorsun bizede 10.000 vereceksin uzun lafın kısası hep Recep kötü daima Tayyip sorunlu kesinlikle Erdoğan suçlu olacak. Reis işin zor sağlık sektörünü mutlu edemezsin.

mehmet
mehmet - 2 hafta Önce

Allah bereket versin..

Düştüğümüzde
Düştüğümüzde - 2 hafta Önce

Şu hallere baktıkça yılımın dolmasını ve bir an önce emeklilik isteyesim geliyor ki yapacağım nasip olursa .Dr u, hemşiresi,ebesi , laboranti, diş hekimi vb hepimiz bir bütünün parçalarıyız,aynı gemide gidiyoruz kimi kaptan kimi motorcu kimi güverteci,batirmayin bu gemiyi.birbirinize kötü şeyler söylemeyin herkes halimize bakıp gülüyor bize.düştügünüzde o yerden kaldıracak el bizim hepimizin eli ,birisi size vurmaya çalıştığında onu tutacak el bizim elimiz olmalı.biriniz kalkan biriniz kılıç aynı vücut savunun kendinizi.birakin ayrı gayriyi kimse hayır görmez bu şekilde davranmaktan.

Doktor hariç
Doktor hariç - 2 hafta Önce

Doktor hariç demeniz lazımdı. Doktorları ilgilendiren her iyileştirmede “aynı gemide” olduğumuzu hatırlayınlar, bu iyileştirmenin doktorları kapsamamasına ne diyecek acaba? Ben biliyorum cevabı aslında, neyse…

Sevgül diri
Sevgül diri @Doktor hariç - 2 hafta Önce

Doktorlar ağlamayı bırakıp ne zaman bu ülke için çalışacaklar çok merak ediyorum. Ne yaptınızda ne hakediyorsunuz

Arda
Arda @Doktor hariç - 2 hafta Önce

Akşam ola hayr ola

TÜRK
TÜRK @Doktor hariç - 2 hafta Önce

Doktorum bir kaç sene önce Çalışan Doktor ve emekli doktorların sabit ve maaşlarına iyileştirme yapılırken bu iyileştirmelerin sağlık personeli ve emeklilerini kapsamamasına siz o zaman ne demişseniz bizde bugün onu diyoruz. ;)

faruk k
faruk k @Doktor hariç - 2 hafta Önce

doktorlara seyyanen 2500 ve 5000 lira verecekler akşamı bekleyin

CENGİZ YILMAZ
CENGİZ YILMAZ @Doktor hariç - 2 hafta Önce

Evet yetkili ve etkisizlerin ayırımcılığı buda.

aaa  bbb
aaa bbb @Doktor hariç - 2 hafta Önce

sadece doktorları kapsadıgında sız yardımcı saglık perrsonelını dusunuyormusunuz.doktor tek basına bır hıctır

ATT
ATT @Doktor hariç - 2 hafta Önce

Doktorları kapsamaması saçmalık ötesi. Bunlar nasıl Sendika anlamıyorum.

ayrıştırıcı olma
ayrıştırıcı olma @Doktor hariç - 2 hafta Önce

daha bugün yayınlanmış bu tabi ki eylem de yapılır ayrıca bu saçma sapan ona ver buna al buna ver ona al zihniyetinin sahibi sağlıkçılar değil anca birbirinizi yiyin sonuç sıfır sizden geri alınan zammma da en çok yanınızdaki arkadaşlar üzülmüştür. Birleştirici olun lütfen

Sağlık Memuru( istifa eden)
Sağlık Memuru( istifa eden) @Doktor hariç - 2 hafta Önce

Kesinlikle doktorları da kapsamalı, ayrıştırıcı değil birleştirici olmalıyız, ölen de biziz çalışanda, ekip olabilmeyiz kurumsal düşünmeliyiz.

Ne desinler
Ne desinler @Doktor hariç - 2 hafta Önce

Doktorlara zam yapıldı diye iş bırakanlar buna ne diyecek? Bir şey diyecek yüzleri olduğunu düşünmüyorum. Yardımcı sağlık personeli kadar bencil başka bir topluluk görmedim.

Onkoloji Ptl
Onkoloji Ptl - 2 hafta Önce

Evet sağlık çalışanları şimdi konuşun bakalım diyecek sözünüz kaldımı ? Taksir etmeyi biliyormusunuz heo birlikte görücez

Sağlıkçı
Sağlıkçı @Onkoloji Ptl - 2 hafta Önce

Sen PTT çalışanımısın ayrı zümre gibi yazmışsın

hemşire
hemşire - 2 hafta Önce

Burda 3-5 tane klavye doktoru var. doktor dediğinin hiç zamanı olmaz çok çalışır onlar en büyük zammı hakeden onlar. buradakiler ise sağlıkçı muhalifi klavye doktoru. ben sahada hiç sizin gibi doktor görmüyorum hepsi çok beyefendi gerçek doktor zammı hakeden onlar

Hemşire hanım
Hemşire hanım @hemşire - 2 hafta Önce

Sende katılıyorsun o partilere. Klavyeci hemşireleride doktorlarıda aynı kefeye koyabiliriz. Bir kesime genelleyemezssin

yz
yz @hemşire - 2 hafta Önce

Ben de sahada bol bol kısır partileri verip, serviste menemen yapan hemşireler görüyorum...Sen ne bileceksin kim nasıl çalışıyor?

klavye hemşiresi
klavye hemşiresi @hemşire - 2 hafta Önce

Ben de sahada doktorlar zam alacak diye iş bırakan hemşireler görüyorum. Sen de gördün mü onları? :) Gerçekler acı geliyor olabilir ama siz busunuz, kusura bakmayın. Hasetten gönlünüz kararmış, yazık.

Att
Att - 2 hafta Önce

Yorumlara bakıyorumda hep doktorlar isyanda. Bizim sesimiz hep sağlık ekip işidir diye çıkmıştı. Şuanda da emin olun herkese eşit bir şekilde seyyanen zam yapılmaz ise yetersizdir. Sağlık personeline saldırmanın anlamı yok. Burada bile aşağılayıcı tavrınız devam ediyor. Sırf doktorsunuz diye şu tavrınız bile iğrenç. Sendikaların eylemlerinin hiçbirinde doktor hariç diye bir şey duyamazsınız. He yok biz hala şikayetçiyiz diyorsanız toplanın sizde eylem yapın.


SIRADAKİ HABER