Polis, görevini yaparken ses ve görüntü kaydı alanları engelleyecek

Polis, görevini yaparken ses ve görüntü kaydı alanları engelleyecek

Emniyet Genel Müdürlüğü, yayımladığı genelge ile kolluk personelinden kamusal alanda görevlerini yaparken ses ve görüntü kaydı alanların engellenmesini istedi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş'ın imzasıyla yayınlanan genelgede, polisleri kaydeden kişilerin engellenmesi ve haklarında adli işlem yapılması gerektiği belirtildi.

Karara gerekçe olarak "özel hayatın gizliliğinin ihlali" gösterildi ve ses ve görüntü kaydı alınmasının, kolluk personelinin görevini yapmasını engellediği öne sürüldü.

'Yayınlanan görüntülerin olayı her zaman tüm yönleriyle yansıtmayabileceğine' dikkat çekilen genelgede "Personelimizin görevini ifa ederken bu tür ses ve görüntü alınmasına tevessül edecek danışlara fırsat vermemeleri, eylemin veya durumun niteliğine göre kayıt yapan kişileri engellemeleri, kanuni şartlar oluştuğunda adli işlem yapmaları gerektiği hususlarında tüm personelimizin bilgilendirilmesini önemle rica ederim" ifadeleri yer aldı.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
ali veli
ali veli - 7 gün Önce

NE GÜNLERE KALDIK,DEMEK Kİ GİZLEYECEK ÇOK ŞEYLERİNİZ OLACAK.

BEN
BEN - 7 gün Önce

Buna yorum yapmayın...

Polis
Polis - 7 gün Önce

Olması gereken buydu eline telefonu alan çekim yapıyor, işlem yapılanda şow yapıyor. İyi oldu iyi ..

vatandaş
vatandaş @Polis - 6 gün Önce

siz belki yapmıyorsunuz ama görevi kötüye kullananları ego ve dokunulmazlık zırhı içerisinde olan arkadaşlarınızın haksız ve hukuksuz davranışları nasıl ispat edilip vatandaş kendini savunabilecek.

SIRADAKİ HABER