Müdürleri vurulurken kaçan 8 polis açığa alındı

Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher'in polis memuru Nasuh Çulcu tarafından emniyet binası içerisinde şehit edildiği sırada kendilerini bir odaya kilitleyen 40 polise hakkında görevi ihmal soruşturması açılmıştı.Cevher'in koruması Polis Memuru Onur G. dahil 8 kişinin açığa alındığı öğrenildi.

Müdürleri vurulurken kaçan 8 polis açığa alındı

HAKKARİ (Haberler.com) - 13 Temmuz Salı günü Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı 2. Sınıf Emniyet Müdürü Hasan Cevher'i (46) üç kurşunla şehit eden polis memuru Nasuh Çulcu cinayet sonrasında gözaltına alınıp tutuklandı.
KAÇAN 40 POLİSE SORUŞTURMA
İddianamesi hazırlanma aşamasında olan soruşturmada yeni gelişmeler yaşandı. Katil Nasuh Çulcu hakkında açılan soruşturmanın yanı sıra; Emniyet Müdürü Hasan Cevher'in şehit edildiği olaya müdahale etmeleri gerekirken kaçan ve katile yönelik herhangi bir müdahalede bulunmayan 40 polis hakkında da Hakkari Başsavcılığı'nca "Görevi İhmal" soruşturması açıldı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

KORUMASI DAHİL 8 POLİS AÇIĞA ALINDI
Sabah'ın haberine göre Cevher'in Çulcu'ya müdahale etmeyen koruması Polis Memuru Onur G. Hakkari Polisevi Müdürü ve Çulcu silahı doldurduktan sonra olay yerinden kaçan Komiser İbrahim B.'nin de aralarında bulunduğu sekiz polis Hakkari Başsavcılığı tarafından açılan soruşturma kapsamında Hakkari Valiliği tarafından açığa alındı.

KENDİLERİNİ ODAYA KİLİTLEYİP DAKİKALARCA ÇIKMAMIŞLAR
Şehit Hasan Cevher'in, Nasuh Çulcu tarafından şehit edildiği Hakkari Polisevi'nin ve Hakkari Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nün kamera görüntüleri toplandı ve detaylı bir şekilde incelendi. Görüntüler müfettişlerin raporlarıyla birlikte savcılığa sunuldu. Katil Nasuh Çulcu silahını doldurduktan sonra olaya müdahale etmeleri gerekirken kaçan polisler tek tek tespit edildi. Toplamda 40 polise "Görevi İhmal" soruşturması açıldı. Bazı polislerin Hasan Cevher'in şehit edildiği olayda kaçtıktan sonra kendilerini odalara kilitledikleri, olaya en ufak bir müdahalede bulunmadıkları ve dakikalarca odalardan çıkmadıkları saptandı

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER