Kovid'den Ölen Doktor: 'Hastalık Yok, Aşı Emperyalist Oyun

Bir radyo programında editör Uğur Koçbaş, aşı olmak istemeyen ve sonrasında yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle hayatını kaybeden doktorlardan olan Patolog Dr. Murat'ın hastalık öncesinde ve yoğun bakım sürecinde yaşadıklarına dair bilgiler paylaştı.

Kovid'den Ölen Doktor: 'Hastalık Yok, Aşı Emperyalist Oyun

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşı olmayı tercih etmeyen iki doktorun dün Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurmuştu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

O doktorlardan biri olan ve Kırşehir'de görev yapan 49 yaşındaki Patolog Dr. Murat Tad'ın, hastalık öncesinde ve yoğun bakımda yaşadıklarını bir radyo programında editörü Uğur Koçbaş anlattı.

Koçbaş, vefat eden Hacettepe Üniversitesi mezunu doktorun meslektaşları ve aile üyeleriyle yaptığı görüşmeleri şöyle aktardı:
'Tedaviyi de reddetti'

'Dr. Murat Tad, kendisini muhafazakar olarak tanımlayan bir doktor. Kendisini yakından tanıyan isimlerle konuştum. Kırşehir küçük yer o yüzden anlatırken ismimizi geçirme dediler. Doktorun, aşı için 'emperyalist oyun' dediğini, Kovid-19 hastalığının aslında varolmadığına, insanların kandırıldığına inandığını anlattılar.

Tad, çevresine de bu görüşlerini aktarıyormuş. Bu nedenle ailesiyle bile arası açılmış. Diş hekimi olan eşi ve bir çocuğu Tad'a karşı çıkarak aşı olmuş. Diğer iki çocuğu ise babalarının baskısıyla aşı yaptırmamış. Tedavisini yakından izleyen sağlık çalışanları ile de görüştüm. Onlar da hastalığa yakalandıktan sonra tedaviyi de baştan reddettiğini aktardılar. Ancak sonradan durumu ağırlaşıp yoğun bakıma düşünce çok büyük bir pişmanlık yaşadığını söylemiş. Yoğun bakım sürecini yakından takip eden bir yetkili 'Aşı yaptırmamış olmanın pişmanlığını yoğun bakımda çok derinden yaşadı' diye anlattı. Daha etkili bir tedavi görebileceğini umarak kendi mezun olduğu okul olan Hacettepe'ye naklini istemiş. Aynı yetkili, 'Bir şey değişmeyecekti ama kendisi böyle istiyor diye Ankara'ya sevk ettik. Orada da kurtarılamadı' dedi.'

Ağabeyi: Bilseydik baskı yapardık

Atilla Güner'le Akşam Postası yayınına bağlanan ağabeyi Erdoğan Tad ise, "Keşke aşı olmadığını bilseydik, baskı yapar aşı olmasını sağlardık" ifadelerini kullandı.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Patoloji
Patoloji - 3 hafta Önce

Bu kesinlikle yalan haber beraber çalıştığımız doktor bizlere kesinlikle Aşı olmayın korona diye birsey yok demedi. Aksine arkadaşlar bu hastalık Aşı ile son bulur gidin aşınızı yaptırın dedi. Mekanı cennet olsun bu haberlerle güzel insanın kemiklerini sızlattınız. Kovit de nöbet tutmuş, hastalara hizmet vermiş bir doktor. Bunları haketmedi çok yazık...

birisi
birisi @Patoloji - 3 hafta Önce

hadi be, o zaman neden kendi aşı olmamış 8 aydır?

Funda göl
Funda göl - 3 hafta Önce

Bu asılsız yalan haberin takipçisiyiz her türlü şikayette bulunabileceğimiz yere şikayet etmekten kaçınmayacağız. Yazıklar olsun size ülkeye bunca hizmet veren bi hekimi karalamak bu kadar kolay

Patoloji
Patoloji - 3 hafta Önce

Yalan haberle ölmüş bir insanı karalamayin Murat bey le birlikte çalıştık burada herkesi aşıya gönderen teşvik eden kendisiydi.

Kırşehir patoloji
Kırşehir patoloji - 3 hafta Önce

Yalan haberlerle doktorumuzu karalamayin Murat bey ile birlikte çalıştık bizzat kendisi bizleri aşıya göndermiş bir insan aşıya karşı olmadığını ilaçlara alerjisi olduğunu bundan dolayı aşı olmak istemediğini söylemişti ölmüş bir insanın hakkına girmeyin vebaldir.

Vatandaş
Vatandaş - 3 hafta Önce

Aşı olmuş olsaydı acaba bu kadar derinlere inip sorgularmiydiniz yoksa kalp krizinden öldü deyip gecistirilirmiydi...Aşı karşıtı değilim aşılarimida oldum ama sevmiyorum böyle şeyleri doğruluğuna da inanmıyorum...Zaten aşı olmak istemeyenlere de ters tepki yapıyor etrafımda bunları okuyanlar iyice aşıya karşı direnç göstermeye başlıyor...bırakın bunları yapan yaptırır yaptırmayan yaptırmaz deseniz belki su an çoğu kişi aşısını yaptıracak böyle haber ve hareketlerle insanların düşüncelerini iyice sabitliyorsunuz....

Hacı murtaza
Hacı murtaza - 3 hafta Önce

Bu haber de emperyalist oyunun parçası olmadığı ne malum ?

İzzetin akan
İzzetin akan - 3 hafta Önce

Vefat edeli henüz 3 gün olmuş bi insan için bu tarz kötü ve yalan haberler yapmak ne kadar doğru sonuç olarak bu kişi kalkıp asla kendini savunup yalan olduğunu söyleyemeyecek bu hareketleriniz çok çirkin yakışıksız

Mehmet Reşit EROL
Mehmet Reşit EROL - 3 hafta Önce

Türk kültüründe ölenin arkasından ileri geri konuşulmaz.


SIRADAKİ HABER