Koca'nın Paylaştığı Hemşire Konuştu

Koca'nın Paylaştığı Hemşire Konuştu

Meryem Mavi, görevli olduğu hastanede gazetecilere, 15 yıldır ebelik yaptığını söyledi.

Aşı biriminde ocak ayından bu yana görev aldığını ifade eden Mavi, bu süreçte çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini kaydetti.

Mavi, Bakan Koca'nın kendisinin fotoğrafıyla yaptığı sosyal medya paylaşımıyla ilgili de şunları dile getirdi:

"Daha önce eşimle Kovid-19 geçirdik. İkimiz de Kovid-19 servisinde çalışıyoruz. Çok ağır geçirdik. Dün 323 aşı yaptım. Bakanımız da sağ olsun paylaşım yapmış. Bu tür paylaşımlar motivasyonumuzu artırıyor. Ben ve arkadaşlarım yoğun şekilde çalıştık. Aylardır yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Türkiye'nin dört bir yanında hemşire arkadaşlarımız zaten bu rakamlarda aşılar yapıyor. Bizimki görüldü, paylaşıma değer bulundu. Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. Motive etti. Paylaşımdan sonra herkes aradı zaten, öyle haberim oldu. Mutlu oldum heyecanlandım. Paylaşımı gördüğümde gurur duydum, çok mutlu oldum."

- "Güzel bir gündü"

Mavi, aşı biriminin koordineli şekilde çalışmalarını sürdürdüğünü ve en fazla aşıyı yaptığı günü anlatarak, "O gün yoğundu. Yoğunluğu görünce tedirgin olduk ama tüm arkadaşlarımızla büyük bir özveriyle çalıştık. Birbirimizi bile görmeden çalışıyoruz. Yan odadaki arkadaşımı görmüyorum neredeyse. Çok yoğun çalıştık. Güzel bir gündü yine de. Pandeminin bitmesine ufak bir katkımız oluyorsa mutlu oluruz." diye konuştu.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Sağlık çalışanlarının yoğun çalışmaya hazır olduğunu vurgulayan Mavi, "Herkesin aşıya ilgi göstermesini bekliyoruz. Yaklaşık 2 senedir çalışıyoruz. Bu şekilde çalışmaya razıyız, yeter ki Kovid-19 bitsin. Halkımız da ilgi gösteriyor. Emeklerimizin görülmesi bizi mutlu etti." dedi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dün sosyal medya hesabından "Mersin'de bugün en çok aşıyı Meryem Mavi yaptı. 323 aşı yapan arkadaşımız Mersin Şehir Hastanesinde görevli. Meryem Hanım ve doktor olan eşi, salgının zor günlerinde Kovid-19'a yakalanmışlardı." paylaşımında bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2021, 06:10

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
ŞEMMUZ
ŞEMMUZ - 1 ay Önce

ŞAŞIRDIK MI? , HAYIR,

YİNE TUZU KURU ELİT KESİM HEMŞİRESİ MEDYALARDA.

DÖNERİM KESİLMESİN DİYE İT GİBİ 5 YIL HİÇ İZİN ALMADAN ÇALIŞAN AMA YİNEDE VERGİ DİLİMLERİ İLE TEMİZLİK PERSONELİNDEN AŞAĞA DÜŞÜRDÜĞÜNÜZ HEMŞİREYE TUTSANIZA ŞU MİKROFONU....

sağlıkçı
sağlıkçı - 1 ay Önce

evet döner kesilecek diye yaz tatili izin kullanmayacağız niyemi 3 kuruş paraya ihtiyaç var ve bu para özellikle yaz talinde veriliyor. 400 küsür tl yanlış değil rakam

3600 EK GÖSTERGE VE 2000 TL MAAŞ ZAMMI OLMADIĞI SÜRECE HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEZ
3600 EK GÖSTERGE VE 2000 TL MAAŞ ZAMMI OLMADIĞI SÜRECE HİÇBİR ŞEY DEĞİŞMEZ - 1 ay Önce

SAĞLIKSEN DE BİZİ DUYACAK MI?

SIRADAKİ HABER