KOCA Aşı Olurken Enjektörün Değiştirildi İddiası Yanlış

Koca Turkovac aşısı olurken enjektörün değiştirildiğini gösterdiği iddiası

KOCA Aşı Olurken Enjektörün Değiştirildi İddiası Yanlış

https://teyit.org'un haberi;

Bulgular

Görüntüler incelendiğinde Bakan Koca’ya aşıyı yapan hemşirenin enjektörü masaya bırakıp başka bir enjektörle değiştirmediği anlaşılıyor.

Hemşire aşıyı enjektöre çektikten sonra boş şişeyi masaya bırakıyor; diğer sağlık çalışanı da masadan boş şişeyi alıyor.

Hemşire şişeyle temas nedeniyle enjeksiyon öncesi enjektörün iğnesini değiştiriyor. Bu olağan bir uygulama.

Türkiye’de geliştirilen Covid-19 aşısı Turkovac, Aralık 2021’de acil kullanım onayı ile uygulanmaya başladı. 29 Aralık 2021’de Sağlık Bakanı Fahrettin Koca kameralar önünde hatırlatma dozu olarak Turkovac aşısını oldu

İYİ Partili İBB Meclisi Üyesi Ali Kıdık, sosyal medya hesabından Koca’nın aşı olduğu anların görüntülerini paylaşarak, dolu enjektörün başka bir enjektörle değiştirildiğini iddia etti. Kıdık, görüntülerde hemşirenin Turkovac aşısı çektiği enjektörü masaya bırakıp başka bir enjektör aldığını, masaya bıraktığı enjektörü başka bir elin kaldırdığını öne sürüyor.

Bakan Koca’ya vurulan aşının enjektörü değiştirilmiyor

Koca’nın Turkovac aşısı olduğu anların görüntüleribe kısa bir YouTube aramasıyla ulaşabiliyoruz.

Görüntüleri incelediğimizde, iddia edilenin aksine, Koca’ya aşıyı yapan hemşirenin enjektörü masaya bırakıp başka bir enjektörle değiştirmediğini anlıyoruz. 

Hemşire flakondaki aşıyı çektikten sonra, boş şişeyi masaya bırakıyor. Kıdık’ın “başka bir el” diye bahsettiği diğer çalışan, masadaki boş aşı şişesini alıyor. Görüntüler dikkatle incelendiğinde boş şişe görünüyor.

Hemşirenin enjektöre aşıyı doldurduğu an.

Sağlık çalışanı boş şişeyi masadan alıyor.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

Hemşirenin değiştirdiği, enjektörün iğnesi. İğne şişeyle temas ettikten sonra enjeksiyon öncesi yeni iğneyle değiştiriliyor.

Bakan Koca ve Bilim Kurulu üyelerinin Ocak 2021’de ilk Covid-19 aşısı oldukları anların görüntülerinde de hemşirelerin iğneleri uygulama öncesi değiştirdikleri doğrulanıyor.

Dünyadan birçok başka görüntüde de aynı uygulamayı görebiliyoruz. Yani bu olağan bir tıbbi pratik.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
YETER ARTIK
YETER ARTIK - 2 hafta Önce

İyi partili doktor vekil Turkovac aşısını karalar, bir diğer vekil şehit kardeşine küfreder, genel başkanları zenginleri fakir diye gösterir, Meral koskoca cumhurbaşkanına "netenyahu" der, Ekremi Fatih'e benzetir ak partiye oy verencelere bizans haçlı benzetmesi yapar, Kendi partilerinde görevli ilçe başkanının oğlunu fakir çiftçi diye tanıtır tiyatro yapar, lüks arabası ve işyeri olan birini sahneye çıkarırlar. Noluyor kardeşim size siz milliyetçi diyorsunuz kendinize niye chpnin hdpnin kuyruğuna takılıp onlara benziyorsunuz. Her gün yalan iftira söylemekten utanmıyormusunuz ? Derdiniz ülkemizi karıştırmaksa ortadoğuda 35 devleti bu şekilde çökertirler en son kazakistan gibi ülke sokak isyanlarından gitti görmüyormusunuz duymuyormusunuz izlemiyormusunuz bu yaptığınız siyaset değil !!!! Muhaliflik hiç değil !!!!!!!!!!

giresun hak
giresun hak - 2 hafta Önce

bir bakana desin sürekli 2022 yılı sağlıkçı yılı yada alkış edebiyatı yapmasın bıktık

61KENAEABENİ
61KENAEABENİ - 2 hafta Önce

Bu hemşire arkadaşın yerinde olsam mesleki hakaret ve sahtekarlık la suclanmaktan dolayı bu Ali kısık mıdır nedir bu lüzumsuz karaktere milyonluk tazminat davası açarım.Ve birşey söyleyeyim mi % 1000 kazanır.

EL HAK
EL HAK - 2 hafta Önce

Birde gülnaz şırınga yalanı vardı adamlar her gün yemiyor içmiyor yalan üretiyor. Her gün farklı iftiraları ortaya çıkıyor. Ne günahtan ne utanmaktan ne rezillikten çekiniyorlar.

maskeli sağlıkçı
maskeli sağlıkçı - 2 hafta Önce

sağlık çalışanı olup sahada çalışan herkes bilir ki ,,uç değişimi olağan bir durumdur. öküz altında buzağı arayan iyip,liler aptallığın dibini bize gösterdikleri için teşekkür etmeliyiz . çünkü aklında aptallığında sınırı yoktur. demekki demirtaş ile kahvaltı yapamayınca şekerleri düştü.

Ahiret Var !!!!
Ahiret Var !!!! - 2 hafta Önce

Gülnaz Şırınga Gülendam Enjektör daha neler duyacağız derken her gün yenisi ekleniyor. Durmuyorlar bitmiyorlar asla vazgeçmiyorlar. Ve bu yalanları basit kişilerde söylemiyor. Parti başkanları, Sözde aydın çağdaş gazeteciler, Siyasi parti görevlileri, Okumuş kelli felli adamlar iftira atıyor yada ortak oluyor. Asıl üzücü olan ise yaptıktan sonra gerçekler ortaya çıkınca zerre utanma özür dileme duyguları olmaması....

umkeci ekrem
umkeci ekrem - 2 hafta Önce

aman Allah muhafaza daha önce reis basın önünde azarlamıştı bakanı

ATT
ATT - 2 hafta Önce

Bizim maaşlar ve ek ödemeler gibi. Veriyormuş gibi yapıp hemen başka bir el diğer taraftan alıyor :)))))


SIRADAKİ HABER