İstifa Yasağı Kalkıyor

Sağlık Bakanlığı 1 temmuz itibariyle istifa yasağı da dahil sağlık personeline yönelik tüm kısıtlamaların kaldırıldığı Resmi Yazıyı yayımladı.

İstifa Yasağı Kalkıyor

Türkiye'de Koronavirüs'le mücadele kapsamında sağlık personelinin istifa, emeklilik ve izin taleplerine sınırlama getirilmişti. Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatında görevli hiçbir personelin salgın döneminde görevinden çekilme (istifa) talebi her ne sebeple olursa olsun kabul edilmeyeceği bildirilmişti. Alınan son karar göre, sağlık çalışanlarına uygulanan istifa yasağı, 1 Temmuz itibarıyla kaldırılacak.1 Temmuz'dan sonra normal mevzuata göre düzenlemeler yapılacak. 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2021, 09:08

Ceren YILDIZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
alim
alim - 1 ay Önce

şu yazı; kullanılıp,buruşturup atmaya benziyor.

Ezgikoral
Ezgikoral - 1 ay Önce

İstifalar nedeniyle tayini çıkanların bekletilmemesi, boş kalan yerlerin bir an önce doldurulabilmesi için bakanlığın ve tayini çıkanların sıkıntı çekmemesi için haziran dönemi kurum içi atamaların istifalar netleştikten sonra yeniden planlama yapılarak bayram sonrası yada ağustosa kaydırılması gerekiyor Çünkü istifa edenlerin yerine uzun süre birisi gelmezse özellikle mecburi hizmet dışı yerler için geride kalan personel için çok büyük sıkıntı olacak Gözden kaçan bu durumun bir an önce ele alınması gerekiyor

SAĞLIKÇI
SAĞLIKÇI - 1 ay Önce

BİZİM İÇİN LUTUFLARINA BAKARMISINIZ...
SİZİNLE İŞİMİZ BİTTİ. AYRILABİLİRSİNİZ ARTIK....

::::
:::: - 1 ay Önce

Ben bu yazıyı bir yerde bulamadım

Ahmet Alimcan
Ahmet Alimcan - 1 ay Önce

oh be dünya varmış artık kurtulacağım senden

SIRADAKİ HABER