İl Sağlık Müdürlüğüne operasyon: 16 gözaltı

Batman Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı sağlık kuruluşlarına operasyon düzenlendi. Operasyonda 16 kişi gözaltına alındı.

İl Sağlık Müdürlüğüne operasyon: 16 gözaltı

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından düzenlenen operasyonda 16 kişinin gözaltına alındığı öğrenildi. İl Sağlık Müdürlüğüne düzenlenen operasyonun zimmet, yolsuzluk ve yapılan usulsüzlükler ile ilgili olduğu belirtildi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

İl Sağlık Müdürlüğü’nde bazı mutemetlerin karıştığı ‘maaş yolsuzluğu’ ile ilgili Batman Emniyet Müdürlüğü ekipleri operasyon gerçekleştirdi. Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında 16 kişi gözaltına alındı. Dün sabah erken saatlerinde evlerinden alınan 16 kişinin Emniyet’teki sorgusu sürüyor. Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığı’nın 2019’da ve sonrasında belirlediği yolsuzluk sonrası soruşturma kapsamında 11 memurdan 7’sinin memurluktan çıkarıldığı belirtilmişti.

10 YILLIK İNCELEME YAPILMIŞTI
Yolsuzlukla ilgili Batman Valiliği de geçen hafta; “Teftiş Kurulu Başkanlığınca, adli, idari ve mali yönden işlem tesis edilmek üzere ilgili mercilere rapor gönderilmiştir. Teftiş Kurulu Başkanlığı müfettişleri tarafından son 10 yıllık süreyi kapsayan soruşturma neticesinde, 2 soruşturma kapsamında, maaş mutemetliğindeki iş ve işlemleri yürütmekle görevli olan, toplam 11 personelden 7’si yüksek disiplin kuruluna sevk edilmiş olup sair zamanlarda devlet memurluğundan çıkarılmışlardır” açıklamasında bulunmuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Haziran 2021, 10:32

Ceren YILDIZ

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Att
Att - 1 ay Önce

Doğu illerimizde maalesef bu tür haberler çok geliyor. Tutulmayan nöbet ücretleri, haksız yere verilen riskli birim farkları da ayrıca tüm illeri kapsayacak şekilde denetlenmeli.

Koku gelen yere Operasyon yapın.
Koku gelen yere Operasyon yapın. - 1 ay Önce

Darısı malum her siyasiye güvenip bize bişey olmaz diyen hırsızlara, adilere.. Devlet ensesine çöksün bu çetelerin.

Vah ki ne vah...
Vah ki ne vah... - 1 ay Önce

Eskiden rutin periodik teftişler olurdu. Müfettişler iki üç yılda bir gelir kurumlara ve tüm gidişatı denetler ve denetim raporu çıkarırdı. Herkes eksiğini gediğini görür, düzeltirdi... Hiçbirşey eskisi gibi değil artık....

Dr
Dr - 1 ay Önce

Darısı diğer illere

Drhhhh
Drhhhh - 1 ay Önce

Doğunun bütün illerinde benzer durumlar var bence gerekenden fazla ödemeler kamulaştırma sürüyle var zaten

Hastane Memuru
Hastane Memuru - 1 ay Önce

Hakkari ne zaman, hakkari her kademesiyle teftişten geçmeli, mali işler, personel işleri, hastaneler, özellikle sözleşmeli idarecilik sistemi, bu sistemin yapamadığı veya bilmedikleri için yalan yanlış yaptıkları, en önemlisi de idareciler sınavdan geçse, özellikle de 5018, 4734, 4735, 663 khk ve daha bir sürü mevzuat, inanın şu an aktif çalışan idarecilerin çoğu sadece başlık olarak biliyorlar.

Erdal
Erdal - 1 ay Önce

Darısı Kocaeli nin başına

SIRADAKİ HABER