İBB'den 30 bin TL maaş alan gazeteciler kimler?

Sabah Gazetesi yazarı Melih Altınok, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nden 30 bin TL maaş alan gazetecileri bakanın önümüzdeki günlerde açıklayabileceğini yazdı.

İBB'den 30 bin TL maaş alan gazeteciler kimler?

Melih Altınok'un yazısının ilgili bölümü şu şekilde

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile A Haber'de yayınlanan Sebep Sonuç'ta yaptığım üç saatlik röportajdan pek çok manşet çıktı. Ama kuşkusuz üzerinde en çok konuşulan şu üç konu oldu:

1. Soylu'nun denetimler sırasında İBB'den 15 ila 30 bin TL arasında maaş alan gazeteciler olduğunu söylemesi.

Bakan ısrarıma rağmen, soruşturma devam ettiği için daha fazla ayrıntı vermedi. Ancak "olağan şüphelilere" dair basında şimdiden bazı isimler zikredilmeye başlandı. Önümüzdeki günlerde sanırım bu isimleri bakanın ağzından duyacağız.

2. Kılıçdaroğlu, İBB'deki denetimde AK Partili belediye dönemine ait 34 yolsuzluk dosyasına el konulduğunu ve bu delillerin yok edildiğini iddia etmişti. Bakana bunu da sordum.

Ancak itiraf edeyim, sözü edilen dosyaları çıkarıp göstermesini beklemiyordum. Öyle ya Kemal Bey "Tam 34 dosya" diyordu... Bakanın bunları yanında taşımak için el arabasına falan ihtiyacı olmalıydı değil mi?

Ne var ki Soylu bir klasöre sığan kağıtları tek tek anlatınca, tüm Türkiye öğrendi ki...

Meğer Kılıçdaroğlu'nun dosyalarından her biri, tek sayfa A4 kağıdı üzerine yazılmış, "delille desteklenmeyen" iddialardan oluşuyormuş. Ayrıca Kılıçdaroğlu'nun söylediğinin aksine, bu belgeler de hala ellerindeymiş.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

3. Şüphesiz, bakanın en çok dikkat çeken sözleri de "Kılıçdaroğlu'nun dinlendikleri yönündeki iddialarına ne diyorsunuz?" şeklindeki soruma verdiği yanıttı.

"Konuşmaları kaydetseydik Pensilvanya ile konuşmasını duyardık" diyen Soylu, Kılıçdaroğlu'nun bir diş muayenehanesinde Pensilvanya ile görüştüğünü ve 15 Temmuz darbe girişiminde FETÖ'nün kullandığı "yurtta sulh" sloganına dair uzun uzun konuştuklarını anlattı.

Kemal Bey, "dişçi fobiniz" varsa bir şey diyemem ama bari hiç olmazsa şu İBB'nin maaşa bağladığı bağımsız gazetecilerle ilgili iddiaları bir açıklığa kavuşturun.

Yoksa Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İBB'de ne olup bittiğine dair sizin de fazla bilginiz yok mu?

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 1 hafta Önce

Ekrem yapılan kanunsuzlukları bilerek yapıyor görevden alınıp mağdur cumhurbaşkanı adayı olmak istiyor oyun her türlü büyük, ey millet uyan. Teröre destek olarak ülkemize ihanet edenlere hak ettiği cezayı verereksin yoksa pkk ile ortak olur ülkemizi bölerler.

Çağdaş
Çağdaş - 1 hafta Önce

Yandaşlarını, fondaşlarını ve pkklıları doldurdular ve en ballı maaşları verdiler. 5-10 yerden maaş alan belediye yiyicileri var. İhaleler şeffaf olacak dendi ama bütün ihaleleri chp milletvekili alıyor. Otobüsler çalışmıyor ulaşım berbat oldu. Verdiği sözlerin hiç birisini tutmadı. Şuana kadar bitirdiği projeleri bile yok. Tüm bunlar yetmezmiş gibi sürekli shovdan başka reklamdan başka icraatleri yok. Trollerine para akıtıp sürekli insanlarla dalga geçiyorlar.

SIRADAKİ HABER