Hükümete Yakın Gazeteci: Marketlerde fiyatlar can yakıyor

Hükümete Yakın Gazeteci:  Marketlerde fiyatlar can yakıyor

Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, 'Yüksek enflasyon ve marketlerin pahalılığı' başlığıyla yayımlanan yazısında zaman zaman evin mutfak alışverişlerini kendisinin yaptığını söyledi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

"Her zaman değil. Bizim evde işler genelde Demet'in kontrolünde. Zaten burnumu da sokturmuyor, daha beter edersin diye. Geçen hafta iki defa markete gittim. Biri sitenin yakınlarında diğerlerine göre pahalı bir market. Diğeri ise tüm Türkiye'de binlerce şubesi olan market" ifadesini kullanan Küçük, şöyle devam etti:
"Valla iki market arasında fiyat olarak fark yok. Küçük markette en ucuz yoğurt 14,40 TL. İçecekler bile 2-3 TL'den başlıyor ki, 6'lı ya da 12'li aldığınızda fiyat ciddi yekün tutuyor.

Her iki marketten de çıktığınızda, 'Ben ne aldım ki?' duygusu size hakim oluyor. 200-300 TL veriyorsunuz, aldıklarınız 4 kişilik bir aileye belki 1 hafta bile yetmiyor.

Demem o ki, marketler ateş pahası... Benim gibi az çok geliri olanlar bile böyle düşünüyorsa AK Parti'nin bu konu üzerinde düşünmesi lazım. Abartmadan söylüyorum, fiyatlar can yakıyor... Sofrasını kuramayan, çocuğunu doyuramayan insanlar öfkesini her demokraside iktidara yöneltir.
Bugün 3000 lirayla geçinmek imkansız ötesi bir şey. Türkiye son 20 senede çok büyüdü. Bu, su götürmez bir gerçek. Ama iki yıldır orta ve alt sınıf ekonomik anlamda zorlanıyor.

'AK Parti bir çare bulmalı'

Anadolu'da belki bu sert hissedilmiyor ama büyükşehirlerde sert dalga gibi insanı bunaltıyor. AK Parti ne yapıp edip hayat pahalılığını, özellikle marketlere bir çare bulmalı...
Son olarak da geçen hafta iş yerlerine yapılan yüzde 15 doğalgaz zammına gerek var mıydı? Ciddi merak ediyorum. Yüksek enflasyon bugün mücadele edilmesi gereken en temel konu."

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
.........
......... - 2 hafta Önce

YOK CANIM SANA ÖYLE GELİR,PAHALLI OLAN BİR ŞEY YOK. ÜSTELİK DE DÜNYA BİZİ KISKANIYOR,UCUZLUKTA:))))))))))))

misafir
misafir - 2 hafta Önce

çare bulunmuş öfkeyi- tepkiyi memur sendikaları üstlenmiş

Dr
Dr - 2 hafta Önce

Bizi hem marketler, hem Covid-19 yakıyor.

Fethi
Fethi - 2 hafta Önce

KÖRLER SAĞIRLAR GÖRMEYE BAŞLADI NİHAYET. MEMUR SEÇİMİ BEKLİYOR...

T akbulut
T akbulut - 2 hafta Önce

Ak partiye oy veren biri olarak teşvik sistemini gözden gecirsinler çiftçiye üretim bazlı versinler genel müdürlerin maasi 20 bin tl olmasına gerek varmı ona vereceğin parayı bedava mazot ver olsun bitsin

Murat Özdemir
Murat Özdemir - 2 hafta Önce

Fırsatçıları alo 174'e ihbar edin. Kim haksız kazanç sağlıyorsa uğraşın gerekli mercilere iletin

halk
halk - 1 hafta Önce

uyanda balığa gidelim............

SIRADAKİ HABER