Her An Elektriğe %25 Zam Gelebilir

Her An Elektriğe %25 Zam Gelebilir

Son 1 yılda elektriğe gelen % 35 zam arkasında geli zamlarıda getirebilir. Ekonomi uzmanı İbrahim Kahveci son elektirik zamlarını değerlendirdi. Kahveci 2016 başından 2018 ortalarına kadar elektriğe zam yapılamdığına dikkat çekti.

Doğalgaz ile elektirik fiyatlarının doğru orantılı olduğunu aktaran Kahveci, “Şubat 2018’den bu yana elektriğe yüzde 58,5 zam yapılıyor ama aynı dönemde BOTAŞ’ın doğalgaz termik santrallerine yaptığı gaz satış fiyatına tam %100 zam yapılmış” diyen ekonomist, “Doğalgaz-elektrik üretim maliyetlerinde bir dengelenme yoluna gidilmesi gerekiyorsa ve de doğalgaz satış fiyatlarında bir indirim veya zam yapılmaz ise elektrik için bir yüzde 25’lik zam oranı daha cepte beklemektedir” dedi.

Petrol fiyatlarının doğalgazıda etkiledğini anlatan Kahveci, zamların zincirleme olarak geldiğini söyedi. 

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
SELİMCAN
SELİMCAN - 4 ay Önce

HAMDOLSUN ZAM GELMESİ ÇOK İYİ OLUYOR.ELHAMDÜLİLLAH DEVLETİMİZ KAZANIYOR. UMARIZ Kİ EKMEĞİNDE TANESİ 10 TL OLUR. SAYGILARIMLA.

Aslan bek
Aslan bek - 4 ay Önce

NE ZAM GELİRSE GELSİN ENFLASYON YİNEDE DÜŞÜK CİKACAK.ASLAN DAMAT EKONOMİMİZ UÇUYOR.BAKİN BURASI COKOMELLE.

Selma
Selma - 4 ay Önce

Döner sermayemiz gitti maaşlara da zam istemiyoruz.(!)

Tülkenin lee
Tülkenin lee - 4 ay Önce

Yapılan yüzde 50 zammın yüzde 30 u geri alınsa olmazmi yakınsa sanayiciler işçi çıkarırsa bunun vebalini böylesin genrl müdürlerini verecek onların maaşlarında indirim yapılsa olmazmi zam niye zam dünya kadar hes yapıldı vatandaş mum isigindami otursun enflasyonla mücadele maliyetleri azaltmak olur bu zamlara vereceğimiz paralar gıdalardan kesilecek çocuklar daha az beslenerek acilen bu zamları yapanlar yaptığınız zamları geri alın en az yüzde 30 ucüzLatin

Ali gür
Ali gür - 4 ay Önce

Haram olsun Allah'ın huzurunda hakkımı Alacam zalimlerden.

SIRADAKİ HABER