Hemşireye Saldırı: Parmaklarını Kırdılar

Hemşireye Saldırı: Parmaklarını Kırdılar

Batman İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 19 Nisan 2021'de saat 18.00 sıralarında Hilal Mahallesi'nde bulunan bir evde korona virüs testi pozitif çıkan hasta ve yakınlarına muayene, tedavi hizmeti sunmak için giden filyasyon ekibinin sözlü ve fiili saldırıya uğradığı belirtildi. Açıklamada, "Ekipte bulunan hekim, hemşire ve şoför, hasta yakını tarafından sözlü şiddete uğramış, ekipteki hemşire ise fiziki olarak darp edilmiş ve el parmağı da kırılmıştır" denildi.

Sağlık çalışanlarına yapılan saldırıyı kınayan İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, ''Sağlık hizmetleri kamu adına kesintisiz sunulan özellikli bir hizmettir. Sağlıkta şiddet aynı zamanda kamu yararına karşı yapılmış bir eylemdir. Dolayısıyla sağlık çalışanına şiddet topluma karşı utanç verici bir eylemdir. Her zorluğa karşı görevini en iyi şekilde sunma gayretiyle çalışan ve hedefi sadece hastalara yardım etmek olan sağlık çalışanlarımıza yönelik sözlü ve fiziksel saldırı bizleri derinden üzmüştür. Sağlık çalışanlarına yönelik kötü söz, uygunsuz muamele ve şiddet uygulanmasını tüm toplum olarak el birliği ile ortadan kaldırmalıyız. Bu tür saldırıların en asgarisinin dahi gereğini yapmak için müdürlük olarak konunun sonuna kadar takipçisi olacağız. 7 gün 24 saat Batman halkına canları pahasına sağlık hizmeti sunan tüm sağlık çalışanlarımıza, Batman halkının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da desteklerini esirgememelerini ve şifa veren ellere sahip çıkmalarını diliyorum" dedi.

Personel Sağlığın İnstagram Sayfasına ulaşmak için tıklayın ( ismimizi kullanan ancak  sitemizin logosu olmayan sayfalara abone olmayın,  sitemizin sayfası aşağıdaki şekildedir ) 

www.personelsaglik.net


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla

sağlık personeli 

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 00:18

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Bıktık bunlardan
Bıktık bunlardan - 2 hafta Önce

He he kınayın baska yaptiginiz bir sey yok. O mahluklarda kinandikca coşuyor

Necdet Yeşilyurt  Adana
Necdet Yeşilyurt Adana - 2 hafta Önce

Magdur arkadaşımıza çok geçmiş olsun. Farkliligimiz zenginliğimiz kardesligimiz sevgimiz daim olsun.Insanlar hep mutlu olsun

Velhasıl
Velhasıl @Necdet Yeşilyurt Adana - 2 hafta Önce

Değişiksin velhasıl. Farklılıkla güzellikle ne alakası var. Batman'daki kovidli bir kısım hayvan sağlık görevlilerine saldırmış bunun insanlıkla kardeşlikle ilgisi yok. Git sen de dayağını ye sonra mutlu ol

Sağlıkçılar
Sağlıkçılar - 2 hafta Önce

Şimdi buda da bir tvit gerekir parmakları kirilircasina çalışan fedakar sağlık çalışanlarimizi kutluyorum alkışlıyorum

diğer
diğer - 2 hafta Önce

SAĞLIK PERSONELİNİ EN ÇOK SAĞLIK BAKANI ÜZDÜ........

kendirli
kendirli - 2 hafta Önce

o caninin kafasını kırmak lazım

SIRADAKİ HABER