Hastası Tarafından Bıçaklanan Doktor İstifa Etti

Ankara'da hastası tarafından bıçaklanan asistan doktor Ertan İskender, olayın psikolojik etkilerden dolayı çalışmakta ve hastaların tedavilerini uygulamakta zorlandığı gerekçesiyle görevinden istifa etti.

Hastası Tarafından Bıçaklanan Doktor İstifa Etti

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Poliklinik Bölümü'nde görevli asistan doktor Ertan İskender, 27 Mayıs 2021'de hastanede hastası Bayram Nargüler'in bıçaklı saldırısına uğradı. İskender, sırtının sağ kısmı ve sağ elinden yaralandı.

Ameliyat edilen İskender, yaklaşık bir hafta süren tedavisinin ardından taburcu edildi. Olayın ardından gözaltına alınan Bayram Nargüler, savcılık ifadesinin ardından çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianame ile Bayram Nargüler hakkında 'Kişinin yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle kasten öldürmeye teşebbüs' ve 'Hakaret' suçlarından 13 yıldan 22 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Ertan İskender'in saldırıya uğradığı anlara ilişkin güvenlik kamerası görüntüsü de delil olarak dosyada yer aldı. Görüntülerde Nargüler'in, odada tartıştıktan sonra dışarı çıkan doktorun peşinden gittiği, yanındaki güvenlik görevlilerinin arasından koşarak bıçakladığı yer aldı.


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

İSTİFA ETTİ

Saldırı sonrasında psikolojik destek alan Ertan İskender, istifa kararı aldı. İskender, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği’ne sunduğu istifa dilekçesinde, "Temmuz 2018'den beri hastaneniz Ortopedi ve Travmatoloji Kliniği’nde asistan hekim olarak görev yapmaktayım. Mayıs 2021 tarihinde uğradığım bıçaklı saldırı sonrası hastanenin güvenlik ve çalışma şartlarında iyileştirme sağlanamadığından ve olayın devam eden psikolojik etkilerinden dolayı hastanede çalışmakta, hastalarımın tedavilerini uygulamakta zorlanıyorum. Bu sebeplerden ötürü memuriyet görevimden çekilmek istiyorum. Usulüne uygun istifa etmek istiyorum" ifadelerine yer verdi

Sercan Yılmaz


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dr. Murat
Dr. Murat - 2 hafta Önce

Öncelikle meslektaşıma geçmiş olsun diyorum yapılan şiddeti kınayarak başlıyorum bazı arkadaşlar şiddet yasasından dem vurmuşlar. Bir arkadaş şiddet yasasını yorumda yazmış lütfen okuyalım doğruları öğrenelim. Bu yasaya rağmen neden serbest bıraktıklarını bilmiyorum hakim ve savcılara sormak lazım... @Ahmet Demircan Doktor istifalarına atıfta bulunmuşsunuz peki siz 100 doktor bilemedin 1bin sağlıkçı istifa etti diye sağlık sistemi mi çökecek yoksa devlet mi batacak :))) Türkiye'de 1 milyon sağlıkçı var bu yıl 110 bin tıp mezunu olacak. Yurtdışına gidenleri ballandıra ballandıra anlatana kadar sende istifa edip gitseydin :) edemezsin ve gidemezsin değil mi sadece buraya yorum yazabilirsin elinden gelen bu başka bir şey yok. Anca sende sabah akşam yaz dur başka bir şey yapamazsın.

Sağlıkta Şiddet Yasası
Sağlıkta Şiddet Yasası - 2 hafta Önce

Yorumlarda yasa yok yasa çıkartın diyenlere söylüyorum sürekli fitne çevirenler araştırmanız yok ama okumanızda olmasın değil mi bir kez araştırsanız internete yazsanız çıkacak ama size kolaylık olsun. Derlenmiş hali ve çıkarılan yasa :

---> MADDE 28 – 7/5/1987 tarihli ve 3359 sayılı Sağlık Hizmetleri Temel Kanununun ek 12 nci maddesine birinci fıkrasından sonra gelmek üzere aşağıdaki fıkra ve maddeye aşağıdaki fıkra eklenmiştir. “Kamu veya özel sağlık kurum ve kuruluşlarında görev yapan sağlık personeli ile yardımcı sağlık personeline karşı görevleri sebebiyle işlenen 5237 sayılı Türk Ceza Kanununda yer alan kasten yaralama (madde 86), tehdit (madde 106), hakaret (madde 125) ve görevi yaptırmamak için direnme (madde 265) suçlarında; a) İlgili maddelere göre tayin edilecek cezalar yarı oranında artırılır. b) Türk Ceza Kanununun 51 inci maddesinde düzenlenen hapis cezasının ertelenmesi hükümleri uygulanmaz.” “Şiddetin vuku bulduğu sağlık kurum ve kuruluşunda, faile veya yakınına mağdurun verdiği hizmeti verebilecek başka sağlık personeli ve yardımcı sağlık personeli bulunması halinde hizmet ilgili diğer personel tarafından verilir.” Yukarıda yer vermiş olduğumuz kanun ile; kamu ve özel sağlık kuruluşlarında çalışan sağlık çalışanları ve yardımcı sağlık çalışanlarına görevleri sebebiyle kasten yaralama, tehdit, hakaret veya görevi yaptırmamak için direnme suçlarının işlenmesi halinde Türk Ceza Kanununa göre verilecek cezalar yarı oranında artırılacak ve ertelenemeyecektir. Suç sağlık veya yardımcı sağlık çalışanına karşı görevi sebebiyle işlenmişse; 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 86. Maddesinde düzenlenen kasten yaralama suçunun cezası 9 aydan 4,5 yıla kadar hapis, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 125. maddesinde düzenlenen hakaret suçunun cezası 1,5 yıldan 3 yıla kadar hapis, 5237 sayılı Türk Ceza Kanunu’nun 106. maddesinde düzenlenen tehdit suçunun cezası 9 aydan 3 yıla kadar hapis,

--- > https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2020/04/20200417-1.htm

Asistan da insandır.
Asistan da insandır. - 2 hafta Önce

Nöbet ertesi izin halaaa verilmeyecek mi? Çözüm için uğraşılsa inanın çözüm bulunur. Lakin hiç bir hoca çözüm için uğraşımıyor. Ezilen başkasının çocuğu, kendi çoçukları değilki.
36 saat çalışma dünyada (Afrikada dahil) varsa bizde kader diyelim. Siz hiç gizli gizli ağladınız mı? Siz hiç gülmeyi unuttunuz mu siz hiç kendinizi ezilmiş sahipsiz hissettiniz mi. Asistanlar bunların hepsini yaşıyor.

malesef
malesef - 2 hafta Önce

Sağlık Bakanlığı hastaneye başvuran insanların sosyolojik, ekonomik ve ruhsal durumları ile ilgili geniş çaplı çalışma yapmalı ve sonuçlara göre gerekli çalışmaları yapmalıdır

hemsire
hemsire - 2 hafta Önce

Boyle serefsizleri tum kamu hizmetlerinden omur boyu men edeceksin

Adalet ve hesap
Adalet ve hesap - 2 hafta Önce

Anneler babalar bıçaklansın diyemi okutuyor.Yazıklar olsun bu zihniyete kınıyorum

Misafir
Misafir - 2 hafta Önce

Ceza yok. Bu kişiler çok agir ceza almalı.

Saglıkçı
Saglıkçı - 2 hafta Önce

Özellikle sağlıkçılara yapılan şiddet ve yaralama olaylarına ağır yaptırımlar ve cezalar gelmesi lazım,yada silah kullanma hakkı versinler böyle giderse ülkede doktor kalmayacak


SIRADAKİ HABER