Hastanede yönetim boşluğu döner sermayeyi vurdu

Hastanede yönetim boşluğu döner sermayeyi vurdu

İzmir Bozyaka Eğitim Araştırma Hastanesinde yönetim kaynaklı sıkıntılar nedeniyle bu ay döner sermaye gelirleri dibe vurmasına sebep oldu. 

Ağustos ayı döner sermaye gelirinde ciddi düşüş olması üzerine hastane çalışanları döner sermaye gelir kaybı yaşadı. 

Hastane yönetiminde otorite boşluğu ve koordinasyonu sağlayamadığı sebebiyle ve bunun neticesinde hastanenin bazı birimlerinde hasta dosyalarının tamamlanması ve tıbbi işlemlerin kayıt altına alınmasından kaynaklı sorunlar yaşandığı belirtildi. Birçok hasta dosyalarının faturalandırma işlemi yapılamadığından döner sermayelerinde düşüş yaşandığı bildirildi. 

Ayrıca daha vahim olan hastaneye dört ay önce kurulan kemoterapi ilaç hazırlama cihazı alınmış olup bu cihazla hastaların işlemleri yapılmasına karşın faturalandırma işlemi yapılsa da SGK’ya bu cihaz işletilmediğinden SGK’nın bu cihaz için kesilen faturaları zamanında bildirim yapmadığından ödemeleri yapmadığı ortaya çıktı.  Geçmişe dönük olarak faturalar ödenmemesinden kaynaklı ise 4 aydır 2 milyona yakın bir ücret kaybı yaşandığı da iddia edildi. 

Hastane Başhekimi Doç.Dr. Enver ilhan ise döner sermaye düşüş sebebini faturalandırılamayan dosyalar olduğunu bir whatsapp grubunda kabul eden bir açıklama yaptı. (BSHA)

 Sitemizde olmayan özel haberler sosyal medya hesaplarımızda !

Personel Sağlık NET'i İnstagramda Takip Etmek İçin Tıklayın

Personel Sağlık NET'i Facebookta Takip Etmek İçin Tıklayın 

Personel Sağlık NET'i Twitter'dan Takip Etmek İçin Tıklayın

Güncelleme Tarihi: 04 Eylül 2019, 10:51

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Geerçek
Geerçek - 6 ay Önce

Sadece burasını mı deve kuşu personel sağlık Afyonda hiç bir hastanede performans yok parayı sadece iş yapmayan yönetici ye atanan fırıldak lar takımı kazanıyor yayınla

DAVA ADAMIYMIŞ??? ...  her gelen güç odağının adamı
DAVA ADAMIYMIŞ??? ... her gelen güç odağının adamı @Geerçek - 6 ay Önce

dAVA aDAMI RUMUZUYLA YAZMA , ADINI YAZSANA. SENİ TANIYORUM.Liyakatsiz, iş bilmezsin. O koltukta oturabilmek için attığın taklalar takla güvercinlerini bile kıskandırır. Attığın her adımı showa çevirirsin. Oturduğun koltuk sana XXXXL büyük. Yazdıklarına sen kendin gerçekten inanıyor musun. Kin ve nefretten besleniyorsun. Liyakat sahibi insanlardan nefret ediyor, onları sindirmek, boyun eğdirmek için yapmadığın mobbing kalmadı. Bununla yetinmeyip o insanlara karşı güç odaklarına onları hedef gösterdin.Koltuğunu kaptıracaksın diye koltuğa yapışmış tirtir titriyorsun. ANLADIN MI SENİ GERÇEKTEN TANIDIĞIMI

Offff
Offff @Geerçek - 6 ay Önce

İş bilen liyakatli hak sahibi yöneticilerin makamı elinden alınırken halay çekenlere insanın içinden şunu demek geliyor.BETER OLUN İNŞALLAH.Böyle olacağını bilemediniz mi????

nşzengin
nşzengin @Geerçek - 6 ay Önce

Bursa Mustafakemalpaşa devlet hastanesinde de aynı durum mevcut.Yönetim yok

Dava adami
Dava adami @Geerçek - 6 ay Önce

Sizlere katılmıyorum. Özellikle sağlıkta cağ atladı bu ülke. Örneğin devlet memuru olmayan kişilerin sağlığa yönetici atanması rekabeti getirdi. Bu arkadaşlar özel sektör mantığını kamuya taşıdı. Sonuçta açıktan atamaların çoğu siyasette görev yapmis teşkilat mensupları. Emek vermis insanlar. Bence devlet memurlugunun da açıktan atanması gerekir. Çok işsiz teşkilat mensubu var. Benim görüşüm bu kusura bakmayın.

Mehmet GÜL
Mehmet GÜL - 6 ay Önce

Tunceli İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı hiç bir kurumda döner sermaye yok arkadaş---------pratisyen doktorlar 6.000 TL maaş alıyorlar Sağlık Müdürlüğündeki bir bilişim uzmanı sıradan hastane müdürü 6500-7500 arası bir maaş alıyorsa bu adaletmi?

sözleşmeli sistem
sözleşmeli sistem - 6 ay Önce

sözleşmeli sistemin gözünü yiyimmm :)))))

SAĞLIKÇI
SAĞLIKÇI - 6 ay Önce

Aynı sorunun bakanlığa bağlı bazı hastanelerde olduğunu düşünüyorum.Eski bir idareci olarak bunun en basit çözümü gider ve gelir dengesi bozuk olan hastanelerin faturalandırma işlemlerinin incelenmesi, sonucunda görevde kusuru olanlara gerekli işlemlerin yapılması gerekir diye düşünüyorum.

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 6 ay Önce

BÜTÜN KAMU HASTANELERİ ALLAH'A EMANET ÇALIŞIYOR,İNSANIMIZIN KENDİ ÜLKESİNDE YABANCI UYRUKLULAR KADAR DEĞERİ YOK.ZAM ZAM DİYE DÖNER SERMAYEDEN PARA ALAMIYORUZ DİYE YIRTINAN SAĞLIKÇILARA SESLENİYORUM... NE İŞ YAPIYORSUNUZ!!!!!!! İŞİNE,KENDİSİNE SAYGISI OLMAYAN SABAH EVDEN FORMASI İLE ÇIKIP HASTANEYE GİDEN İNSANLARSINIZ SİZ !!! HASTANIN YÜZÜNE BAKMAZ ,HASTA YAKININI BİLGİLENDİRMEZ SONRA ŞİDDET OLUNCA DA SAĞLIKTA ŞİDDET DİYE BAĞIRIRSINIZ..BİR DÖNÜP HALİNİZE VAZİYETİNİZE BİR BAKIN İSTERSENİZ..ALLAH KİMSEYİ SİZİN ELİNİZE DÜŞÜRMESİN..

Att
Att @VATANDAŞ - 6 ay Önce

Amin diyelim. Güzel dua. Ama maalesef bir gün sizde geleceksiniz. Biz elimizden geleni yaparken siz yine suçu bizde bulacaksınız. Tomografi cihazı arızalı diye teknisyene, acilde beklerken hemşireye, sağlık memuruna çemkireceksiniz. Ama bilmiyorsunuz ki bu aksaklıkların sebebi buralarda çalışan personelin yüzünüze bakmaması, size gülümsememesi değil, sistem ve basiretsiz yönetici uygulamalarıdır. Ne diyeyim bu konudaki haklı cehaletinizden dolayı sizi tebrik ederim.

Ruhunuzu Okurum
Ruhunuzu Okurum - 6 ay Önce

Bu haberinizi okuyunca şu analiz ortaya çıkıyor.
1. Hastane yönetimi Sağlık Sen üyesi değil, yada aktif sendikaya çalışmıyor.
2. Hastane Müdürü Fatura biriminde çalışanlara sağlam yüklenmiş memurlar işi durdurmuş size şikayet etmiş sizlerde haber yapmışsınız.
3. Siz haber değil fitne ve dedikodu sitesisiniz.

Tuldenim lee
Tuldenim lee - 6 ay Önce

Herşey döner mi birazda pilave olsun hah ha ha ha ha

Acilci
Acilci - 6 ay Önce

Bursayı araştırın lütfen vurdu gürsu ve kestel de is yapmayacagini sokakta ki cocugun bile bilecegi yere hastane yaptilar sehir hastanesi de acilinca personelin bile maasini donerini veremiyecek duruma geldiler. Simdi de kestel ve sehir hastanelerinin donerlerini siraya sokup ilce hastanelerine odetiyorlar kaybımız çok büyük performans sıfırlandı afedersiniz eşek gibi çalışıp çalışmayanların dönerini odetiyorlar hakkımız helal değil bu böyle biline


SIRADAKİ HABER