Formasıyla Otobüse Alınmayan Sağlıkçı Olayı Büyüdü

Mansur Yavaş'ı başörtüsü üzerinden eleştirmek isteyen Melih Gökçek, baltayı taşa vurdu

Formasıyla Otobüse Alınmayan Sağlıkçı Olayı Büyüdü

Melih Gökçek, ABB Başkanı Mansur Yavaş yönetimini başörtüsü üzerinden eleştirmek isterken baltayı taşa vurdu. Ankara'da hastane çalışanı bir sağlıkçının hastane formasıyla otobüse alınmamasını yanlış anlayan Gökçek'in, "Nihayet Mansur yönetimi Müslümanlara karşı gerçek yüzünü göstermeye başladı. Müslümanlar artık Mansur yönetiminde otobüse binmek için müsaade alacak" sözleri sosyal medyada gündem oldu. Hata yaptığını anlayan Gökçek daha sonra bu paylaşımını sildi.
Gülhane Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde genel cerrahi asistanı olduğunu belirten Bilgi Karakaş adlı vatandaş, dün Twitter'da Mansur Yavaş'ı da etiketleyerek otobüse hastane formasıyla alınmadığını dile getirdi.

Karataş mesajında, "27.05.21 saat 19.40'da iş çıkışı ekteki fotoğrafta bilgileri olan otobüse binmek istedim. Şoför tarafından üzerimdeki formamla binemeyeceğim inmem gerektiği söylenerek yağmurlu havada araçtan indirildim." tepkisini gösterdi.

Mansur Yavaş'ı eleştirmek isteyen Melih Gökçek, baltayı taşa vurdu

GÖKÇEK KONUYU YANLIŞ ANLADI
Karakaş'ın bu paylaşımını gören ve yanlış anlayan Melih Gökçek ise mesajı alıntılayarak, "Nihayet Mansur yönetimi Müslümanlara karşı gerçek yüzünü göstermeye başladı... Müslümanlar artık Mansur yönetiminde otobüse binmek için müsaade alacak. Mansur'a oy veren başörtülü kardeşler eserinizle gurur duyuyor musunuz?" mesajını yazdı.

Mansur Yavaş'ı eleştirmek isteyen Melih Gökçek, baltayı taşa vurdu

GÖKÇEK'E YANIT: KONUYU ÇARPITMAYALIM

Gökçek'in bu paylaşımı üzerine Karakaş ise, "Melih Bey konuyu çok yanlış anlamış... Burada konu başörtüm değil. Hastane formamla otobüse binmeme izin verilmedi. Konuyu çarpıtmayalım." tepkisini gösterdi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Mansur Yavaş'ı eleştirmek isteyen Melih Gökçek, baltayı taşa vurdu

PAYLAŞIMI SİLDİ

Sağlıkçı Bilgi Karakaş'ın "Konuyu çarpıtmayalım" paylaşımının ardından Melih Gökçek, tweetini sildi.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
şinasi
şinasi - 3 hafta Önce

indirilmesi doğru hastaneden geliyor belki kovit veya acilde çalışıyordur.hastaneforması ile çalışıp hastaneden ayrılmak yasak hele toplu taşıma aracına binecekseniz şöför doğru olanı yapmış.

bir kerde
bir kerde @şinasi - 3 hafta Önce

Şoför doğru olanı yapmış, diğer kişileri riske atmamış. Yalnız melih bey sağlıkçılarla ilgili bir şey savunacaksa ek gösterge üzerinde çalışabilir...

Defolup gitsin bu zihniyet
Defolup gitsin bu zihniyet - 3 hafta Önce

Mansur başkan efendi düzgün adam, diğerinin yüz ifadesine baksana at hırsızı sahtekar ifadesi. Günahını güvenip veremezsin

sağlık çalışanı
sağlık çalışanı - 3 hafta Önce

şoför bey doğru yapmış.İşte giydiği kirli formarlarla toplu taşımaya binmesi doğru değil

Tabip
Tabip - 3 hafta Önce

Hastanelerin enfeksiyon kontrol komite kararlarını incelerseniz ve enfeksiyon hastalıkları hekimleri ile konuşursanız size söyleyecekleri şudur: normal zamanda bile hastane forması ile hastane dışına çıkmak yanlıştır. Pandemi döneminde ise bu çok uygunsuz bir davranıştır. Genç hekim arkadaşım bunu bilmeyebilir ama hastanelerde tüm personellere bu durum anlatılmalı ve herkes bu kurala uymalıdır. Bizim hastanenin komite kararlarında bu durum açıkca yazılıdır.

hacer er
hacer er - 3 hafta Önce

sevgili sağlıkçı arkadaşlarım forma çalışır ken giydiğimiz kıyafet enfeksiyon taşıyabilir otobüs şoförüne bu duyarlı davranisindan dolayı tesekkür ederim

osman
osman - 3 hafta Önce

ne yuzsuz bi adamsin sen ya insanda birazcik gurur olur bu kadarda olmaz. sen muslumansinda mansur baskan gavurmu ?

Tıbbi sekreter
Tıbbi sekreter - 3 hafta Önce

Angarayi parsel parsel sattılar

Sağlık Çalışanı
Sağlık Çalışanı - 3 hafta Önce

Aslında başörtüsü ile otobüse alınmamakla, giysisi nedeniyle otobüse alınmamak arasında çok bir fark bulunmamaktadır. Bu ülkede kılık kıyafet özgürlüğü varsa, insanlar şortla otobüse binebiliyorsa forması ile de binebilmelidir.

3NOKTA
3NOKTA @Sağlık Çalışanı - 3 hafta Önce

çok saçma bir yorum

sss
sss @Sağlık Çalışanı - 3 hafta Önce

haklısın otobüse çıplak bin. mesele kıyafet özgürlüğü değil sadece diğer insanları risk etmemek bu engin sağlık bilginle harcanıyorsun


SIRADAKİ HABER