FETÖ Operasyonu: 4 doktor ve akademisyene gözaltı

FETÖ Operasyonu: 4 doktor ve akademisyene gözaltı

FETÖ/PDY'nin doktor ve akademisyen yapılanmasına yönelik soruşturmada 4 gözaltı
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca, örgütün Marmara Bölgesi'ndeki doktor ve akademisyen yapılanmasına yönelik soruşturma kapsamında, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) İstanbul Bölge Başkanlığı ve İstanbul Güvenlik Şube Müdürlüğü ile ortak çalışma yürütüldü.

Çalışma kapsamında, bu yapılanmada mahrem imam olarak faaliyet gösteren ByLock kullanıcısı T.A. gözaltına alındı. 

Güncel olarak örgütün para transferini organize ettiği belirlenen T.A.'nın ev aramasında, örgütsel haberleşme amacıyla kullandığı telefonunu ele geçiren emniyet güçleri, şüphelinin mahrem imam İ.D. ile buluşacağını tespit etti. Polis ekipleri, İ.D'yi de yakaladı. 

Şüpheliler İ.D ve T.A'dan ele geçirilen dokümanları inceleyen MİT ve emniyet birimleri, ikinci dalga operasyonu kapsamında örgütte güncel faaliyet içerisinde yer alan Y.A ve A.E.M'yi gözaltına aldı.

Gözaltına alınan 4 şüpheliden İ.D, Y.A. ve A.E.M'nin tahliye olduktan sonrada da örgütsel faaliyetlerine ve irtibatlarına devam ettiği belirlendi.

Söz konusu şahısların ev aramasında çok sayıda dijital materyal ile örgüt üyelerine dağıtılacak para ele geçirildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2020, 15:38

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Anadolu
Anadolu - 3 gün Önce

Düzenbaz örgütün fitneci kuklaları ortaya çıkıyor. En zorumuza giden de bizi bizden olanlar zarar veriyor. Yoksa 7 cihanda gelse bizi yenemeyeceklerini biliyorlar.

Glokom
Glokom - 3 gün Önce

Hep gözaltı olmasın....birazda gözüstü olsa..!

SIRADAKİ HABER