Fahrettin Koca'nın İstifa Etsin Diyorlar Ama..

Fahrettin Koca'nın İstifa Etsin Diyorlar Ama..

Bugün Twitter'da fahrettinkocaistifa hashtag'i viral oldu. Bilende bilmeyende bunu tt haline getirdi. Eğri oturalım doğru konuşalım. Evet sağlık çalışanlarının maddi ve manevi hakları kötü durumda. Adaletsiz bir ücret sistemi var. Ancak ne adaletsiz döner sermayeden neden düşük maaşların Bakan Koca ile alakası olmadığını hepimiz biliyoruz. Hepsi geçmiş dönemin birikmişlikleri.

 Bugün Bakan Koca gitse yerine Aziz Sancar gelse bu ekonomik gidişatla,  bu sağlığın hükümette sözünün geçmeme gerçeğini ile ,  ne ücretler değişir nede haklarda iyileşme olur. 
Bakan Koca dönemi koronavirüse denk gelmiş ve sıkıntılar üst üste gelmiştir. 
2 yıl öncesine kadar kendine ait hastaneler zinciri ve üniversitesi olan hali vakti yerinde zengin işadamı ve tıp doktoru Fahrettin KOCA sırf Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN'ın isteği üzerine ateşten gömleği giyip Sağlık Bakanı oldu.
KOCA,  Bakan olduktan sonra ülke çapında yaşanan olaylar karşısında emeğini esirgemeyip gecesini gündüzüne katıp çabaladı. Uğraştı. Bakan KOCA'nın Elazığ Depreminde 50 saatten fazla uyumadan koordinasyon sağladığını biz biliyoruz. 
Coronavirüs çıktıktan sonra enfekte olan sağlık çalışanalarının sayısını bildirirken boğazının düğümlendiğine herkes şahit oldu. 

Sosyal medyadan verdiği mesajlarla ülke çapında hem sevildi hemde sempati topladı. Sosyal Medyada en çok takip edilen Türk Siyasetçi oldu. 
Virüsle mücadelede 9-10 ay geride kaldı. Ne bir hasta açıkta kaldı, nede bir hasta cihaz eksikliği yaşadı
Muhalefetin ve tüm karşıtların ağır saldırılarına karşı naif kişiliğinden taviz vermedi. Kimseye saldırma, kimseye bağırmadı. 
Dünyada Amerika ( Trump'ı devirmek için)  dışında bütün ülkeler vaka sayılarını, hasta sayılarını, ölüm sayılarını sakladı. Gizledi. İran ölüm sayılarının sadece % 10'u açıklarken İngiltere basına sansür uygulamaya kalktı. Bizde ise vaka sayıları üzerinden Bakan KOCA'ya ciddi şekilde saldırıda bulunuldu.
Bakan KOCA halihazırda  mevcut siyasi ve ekonomik konjonktürde Türkiye Cumhuriyeti'nde Sağlık Bakanlığı yapacak bir kişi varsa oda Fahrettin KOCA'dır

personel sağlık net / Özel Haber 

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2020, 22:20

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ankara şehir hastanesi
Ankara şehir hastanesi - 1 hafta Önce

Öğretmene polise askere( darbeden sonra yapılan zam özellikle) bekçiye imama yapılırken zam ekonomi iyi miydi öğretmen evde iken ek ders ücreti alırken ekonomi iyi miydi biz zam istemiyoruz bunuda soyleyim biz maaşımız asker polis öğretmen bekçi ve imamlar kadar olsun istiyoruz şuanda en düşük maaşla çalışıyoruz sitenizdede daha önce paylaşılan bordro lar var bunların sorumlusu eski birikmişler olabilir ama bakan KOCA ya düşen bunları düzeltmekti ama düzelt(e) medi. çoğu meslek grubu esnek çalışırken millet sokakta gezerken sağlık personelinin izni ni yasaklayarak mı kurtulacağız koronadan hepsi hikaye hepsi masal ninemin yatarken anlattıkları bile daha inandırıcıydı saygılar herkese

3600 EK GÖSTERGE NERDE?
3600 EK GÖSTERGE NERDE? @Ankara şehir hastanesi - 1 hafta Önce

1500 TL SEYYANEN ZAM NERDE?

YIPRANMA PAYININ GEÇMİŞ YILLARDAKİ HİZMETİ KAPSAMASI NERDE?

MAAŞ + DÖNER SERMAYE + PERFORMANS YERİNE TÜM MEMURLAR GİBİ TEK KALEMDE MAAŞ NERDE?

SAĞLIKSEN NERDESİN NERDE?

saglıkcı elazıg
saglıkcı elazıg - 7 gün Önce

milli eğitim bakanı tüm imkanları öğretmenler için seferber ederken sağlık bakanı nedense hiç bir yetkisi yokmuş gibi davranıyor.herşeyi görmezden geliyor neden acaba....

hemşire
hemşire - 6 gün Önce

sayın editör bakan dan önce diye yanlışları eksıkleri biz kimden talep edelim turızım bakanından mı

DİLEKLER
DİLEKLER - 7 gün Önce

BU ÜLKE İÇİN EMEK VEREN HER KEZDEN ALLAH RAZI OLSUN . AMA ŞU HAKSIZLIKLARIDA BİR AN ÖNCE BİTİRSİNLER MAAŞLAR İYİLEŞSİN YÖNETİCİLER SINAVLA ATANSIN TORPİLE DEĞİL HAKKIYLA MAKAM VERİLSİN.

Att
Att - 2 gün Önce

Isıtıp ısıtıp koymayın şu yazıyı. Sahadaki sahipsizlik ve adaletsizliği, sistemin tıkanmışlığını, personelin hak kayıplarını yazın. Tabi yüreğiniz yetiyorsa. Bu kraldan çok kralcı tavırlarınızın kimseye faydası yok.

SIRADAKİ HABER