Dün TRT, Bugün Sabah ve TGRT: Sağlıkçıya Zam!

Dün TRT, Bugün Sabah ve TGRT: Sağlıkçıya Zam!

Gün geçmiyor ki basında sağlıkçılara zam haberi çıkmasın. Ancak bu bahsedilen zamlar ne yazık ki sağlıkçının cebine girmedi henüz. Buradan kamuoyuna duyuruyoruz. Diğer devlet memurlarına ne oranda zam geldiyse sağlıkçıya da o oradan zam geldi. Sağlık Çalışanları ekstra bir iyileştirme almadı.

personel sağlık

İşte dün TRT'nin zam haberinin ardından bügün gelen başka bir zam haberi;

Türkiye Gazetesi

https://www.turkiyegazetesi.com.tr/

Bakan Koca “Adaleti temin etmeye ve emeğin karşılığını vermeye odaklandık. Mali haklar iyileştirilecek” dedi


CEVDET FIRAT AYDOĞMUŞ | ANKARA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı sonrasında gazetecilerin sorularını cevapladı. Bakan Koca sağlık çalışanlarının özlük haklarıyla ilgili “Yeni bir yönetmelik hazırladık. Adaleti temin etmeye, emeğin karşılığını vermeye odaklandık. Taslak, ilgili kurumların görüşlerine açıldı. Yakında yayınlanarak 15 Ağustos’ta devreye girecek. Hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın memnuniyeti ile problemler daha kolay çözülecek” ifadelerini kullandı. Sağlık çalışanlarının mali haklarının iyileştirilmesini içeren kanun, haziran ayında yasalaşmıştı. Kanun ile 1 Ocak 2029’a kadar sözleşmeli aile hekimi olarak çalışanların, tıpta uzmanlık sınavı sonuçlarına göre merkezî yerleştirmeye tabi olmaksızın, Tıpta Uzmanlık Kurulunca belirlenen esaslar çerçevesinde aile hekimliği uzmanlık eğitimi yapabilmesine imkân verilmişti. Ayrıca, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına atanan ve döner sermaye gelirlerinden ek ödeme alan eğitim görevlilerine, en yüksek devlet memuru aylığının yüzde 410’u; uzman tabip, tıpta uzmanlık mevzuatına göre uzman olanlar ile uzman diş tabiplerine yüzde 335’i ve pratisyen tabip ve diş tabiplerine ise yüzde 265’i oranında, her ay herhangi bir katkıya bağlı olmaksızın, ek ödeme yapılması karara bağlanmıştı.

sağlık personeli

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamu hast   A
Kamu hast A - 2 hafta Önce

SAĞLIKÇI HEDEF GÖSTERİLİYOR...

Vatandaş
Vatandaş @Kamu hast A - 2 hafta Önce

Oy için vatandaşa algı yapıyorlar hepsi bu artık bunların oyunlarına alıştık...

Hemşire
Hemşire - 2 hafta Önce

Sizden ricam zam yapmayın. Yeter artık maaşı harca harca bitiremiyoruz. Ben sayamadım kaç kere zam yaptıklarını. Allah razı olsun bakanımızdan. İhya etti Sağlık çalışanlarını.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 2 hafta Önce

Ya gerçekten yapın, ya da ebediyen susun,

hemşir adymn
hemşir adymn - 2 hafta Önce

yeterrrrrrrrrrrrr artık kafayı yiyecez vAllahi.bu algı bitsin artık lütfen.

Sağlık mem.
Sağlık mem. - 2 hafta Önce

Umut fakirin ekmeği dir...

Rıza
Rıza - 2 hafta Önce

Atış serbest

Saglikci
Saglikci - 2 hafta Önce

Cebe giren yok cikan cok,adaletmiş.sizden gelecek adaleti gorduk.

Yoğun bakım hemşiresi
Yoğun bakım hemşiresi - 2 hafta Önce

Bıktık yeter artık bu olanlar


SIRADAKİ HABER