Diyanet'ten genelge: Camilerde yeniden saf düzenine geçilecek

Koronavirüs salgını gerekçesiyle 1,5 yılı aşkın süredir cemaatlerde saf düzenine izin verilmiyordu. Diyanet İşleri Başkanlığı yayınladığı bir genelge ile bu uygulamaya son verdi.

Diyanet'ten genelge: Camilerde yeniden saf düzenine geçilecek

Koronavirüs salgını gerekçesiyle 1,5 yılı aşkın süredir cemaatlerde saf düzenine izin verilmiyordu. Diyanet İşleri Başkanlığı yayınladığı bir genelge ile bu uygulamaya son verdi. Yayımlanan genelgede şu ifadelere yer verildi:

Covid-19 algını kapsamında vatandaşlarımızın sağlığını korumak amacıyla 13 Mart 2020 tarihinden itibaren cami ve mescitlerde Başkanlığımızca gerekli tedbirler alınmış, gerek din görevlilerimiz gerekse vatandaşlarımız tarafından konuya gereken hassasiyet gösterilmiş, ilgili kurumlarca malum olduğu üzere cami ve mescitlerde salgın kaynaklı problem yaşanmamıştır.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Kış şartları sebebiyle açık alanlarda namaz kılma imkanı kalmaması, ülke genelinde 18 yaş ve üstü nüfusun büyük oranda aşılanması ve toplumumuzun salgın tedbirlerine riayet konusunda alışkanlık kazanmış olması göz önünde bulundurularak yeni düzenlemenin yapılması gerekli görülmüştür.

Bu itibarla temizlik ve maske kurallarına uymak kaydıyla cami ve mescitlerde cemaatle kılınan farz namazların normal saf düzenine göre eda edilmesi hususunda bilgilerini ve gereğini arz/rica ederim.

memurlar.net

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
GÖKTÜRK
GÖKTÜRK - 3 hafta Önce

DİYANET İÇTİHAT YOLU AÇIKMİ KAPALI ONA KARAR VERSİN. FAİZ HARAMMİ HELALMİ NET KONUŞSUN.KUL HAKKI YEMEYİN DİYE HERGÜN AÇIKLAMA YAPSIN.BEDAVA PARA RÜŞVET ADALET YOK.DİYANET SAF AÇIKLAMASI. ÇARESİZ VE ACİZ BİR DURUMDA COK YAZİK.ADALET YOKSA DİN YOKTUR HZ ALİ. HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSAN DİLSİZ ŞEYTANDIR HZ MUHAMMED...

murat
murat - 3 hafta Önce

doğru karar

hakan
hakan - 3 hafta Önce

herkes birbirine düşman gibi bakar artık, öksürdünmü,aksırdınmı ayvayı yedin:))))

doktor
doktor - 3 hafta Önce

Bir bu eksikti....İşleriyok...Baldız işini daha çözemediler...Lüzumsuz işler başkalnlığı

SIRADAKİ HABER