Covid'den Vefat Eden Sağlıkçıların Aşılama Oranını Açıklandı

TTB’den coronadan ölen doktorlarla ilgili çarpıcı açıklama Türk Tabipleri Birliği (TTB) COVİD-19'a karşı tam aşılanmanın önemine bir kez daha dikkat çekti. Son 4 ayda 26 sağlık çalışanının hayatını kaybettiğini ifade eden TTB, 26 sağlık çalışanından 13’ü aşısız olduğunu,10’unun ise hatırlatma doz aşısının eksik olduğunu belirtti.

Covid'den Vefat Eden Sağlıkçıların Aşılama Oranını Açıklandı

Türk Tabipleri Birliği (TTB) COVİD-19'a karşı tam aşılanmanın önemine bir kez daha dikkat çekti. Son 4 ayda 26 sağlık çalışanının hayatını kaybettiğini ifade eden TTB, 26 sağlık çalışanından 13’ü aşısız olduğunu,10’unun ise hatırlatma doz aşısının eksik olduğunu belirtti.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla tam doz aşılanma çağrısında bulundu. “Unutmayın; COVID-19 tam doz aşı ile önlenebilir” diyen TTB paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Özellikle ilk dönemde aşılanan sağlık çalışanları ve yaşı nedeniyle öncelik verilenler: Üçüncü hatırlatma dozuyla etkili aşı olmadan tam aşılı sayılmazsınız.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

*Son dört ayda kaybettiğimiz 26 sağlık çalışanından 13'ü aşısızdı, 10'unun hatırlatma doz aşısı eksikti. Etkili doz aşılanması tamamlanmış bir sağlık çalışanının bağışıklığı baskılayan tedavi aldığı biliniyordu. İki sağlık çalışanının aşı bilgisine ise ulaşılamadı.

*Sağlık çalışanı ölümlerinin etkili doz aşı ile durması, güvenle aşı olunması için değerli bir veri sunmaktadır. Etkili doz aşılanmanın tamamlanmaya başladığı Haziran 2021’den önce 435 (ayda ortalama 29) sağlık çalışanı kaybı yaşanırken; son dört ayda bu sayı toplam 26 oldu.”

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
xgcc
xgcc - 1 ay Önce

Aşılı aşısız yarı yarıya yani.Birde kalp krizinden ani ölümleri katalım nasıl olacak.

SAĞLIKÇI
SAĞLIKÇI - 1 ay Önce

YAW HE HE. TTB NEYİ DOĞRU YAPIYOR DA BUNU YAPACAK.

Sağlıkçı
Sağlıkçı - 1 ay Önce

Kalp krizinden ölen ve evinde ani ölümü olan sağlıkçıları lutfen yazın

Ertürk Yücesoy
Ertürk Yücesoy - 1 ay Önce

dr mehmet ceyhan kaç doz aşı olmuş? bir bilim adamı insanları Aşı Taraftarları ve aşı Karşıtları diye 2 ye bölmez. bölücü konuşmalar yapmaz.

sendikasız sağlıkçı
sendikasız sağlıkçı - 1 ay Önce

NE İSTATİSTİĞİ HANGİ İSTATİSTİK SİZ ŞAKAMISINIZ ARKADAŞ DEVEYE SORMUŞLAR BOYNUN NEDEN EĞRİ DEMİŞ Kİ NE EĞRİSİ İSTASTİK NORMAL GELDİ!!!!!!!!!!!

Ramazan
Ramazan - 1 ay Önce

Pekk birde biontec olupta covid olanlar var benim gibi 3.dozda

SIRADAKİ HABER