CANLI- TUİK % 13,58 Açıkladı

Aralık ayı enflasyon rakamları TÜİK tarafından ilan edilecek. Enflasyon oranı sonrasında 2021 yıllık enflasyonu ortaya çıkacak. Bu oran memur ve emekli zam oranına da doğrudan etki edecek. Peki, enflasyon oranı ne zaman, saat kaçta açıklanacak? İşte detaylar…

TUİK enflasyon sonuçlarını açıkladı.

TUİK'in yapmış olduğu açıklama

enflasyon yüzde 13,58 arttı


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


PERSONEL SAĞLIK İNSTAGRAM HESABI İÇİN TIKLAYINIZ 

Milyonlarca memur ve emekli gözünü TÜİK’den gelecek açıklamaya çevirdi. Yıllık bazda enflasyonun şekilleneceği açıklama sonrasında memur ve emeklinin alacağı enflasyon farkı da ortaya çıkmış olacak. Peki, veriler ne zaman duyurulacak?

ARALIK ENFLASYON ORANI NE ZAMAN, SAAT KAÇTA AÇIKLANACAK?

TÜİK tarafından duyurulacak olan enflasyon verileri 3 Ocak 2022 Pazartesi günü açıklanacak. Aralık ayının verilerinin açıklanmasıyla birlikte geçtiğimiz yıl oluşan yıllık bazdaki enflasyon da netleşmiş olacak. Milyonlarca kişinin merakla beklediği veriler saat 10:00’da duyurulacak.

PİYASA KATILIMCILARI ANKETİ NE DİYOR?

Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada “Cari yıl sonu tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 19,31 iken, bu anket döneminde yüzde 23,85 olmuştur. 12 ay sonrası TÜFE beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 15,61 iken, bu anket döneminde yüzde 21,39 olmuştur. 24 ay sonrası TÜFE beklentisi ise aynı anket dönemlerinde sırasıyla yüzde 11,76 ve yüzde 14,41 olarak gerçekleşmiştir.” denilmişti.

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2022, 02:04

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
hakkı
hakkı - 2 hafta Önce

troller burayıda sarmış tehdit edip yorum yapmayın diyorlar ateş olsanız ne boka yararsınız

akıncı malı oku
akıncı malı oku @hakkı - 2 hafta Önce

trol sinirlenme oğlumm kebaba gel ha bekliyiğğ

Akıncı
Akıncı @hakkı - 2 hafta Önce

Sen buton tıklamayı geçde telefonu ver seni bulacam söz verdim seninle kıyamete kadar uğraşıcam burdaki 2400 haberi gezip senin devletime, Türk milletine hakaretlerini bulup çalıştığın kurumdan bir gece ansızın aldırıcam ve devletten maaş almayı bırak sende dağ kadrosundakiler gibi sarı torba olacaksın hewaller gibi uçucaksın.

Bekliyorum rumuzlu malo oku
Bekliyorum rumuzlu malo oku @hakkı - 2 hafta Önce

Gel adanaya söz kalın 1.5 kebap ısmarlayacak :))

Hakkıdır güce tapan malı oku
Hakkıdır güce tapan malı oku @hakkı - 2 hafta Önce

Maloooo

Bekliyorum
Bekliyorum @hakkı - 2 hafta Önce

Hakki zoruna gitmeyi konuşmuyoruz telefon istiyoruz hani "boka" yaramıyoruz ya ayrıca tehdidi sen ve senin gibi devletimde çalışan ve devlete küfreden muhalefetin elemanları yapıyor. Adanaya bile gelirim söz veriyorum.

Hakkıdır Hakka Tapan
Hakkıdır Hakka Tapan @hakkı - 2 hafta Önce

Hakkı vermemişsin telefonu neden acaba :)))) zaten veremeyeceğini ikimizde biliyorduk laf ebeliği yaptığını ve boş adam olduğunuda herkes öğrenmiş oldu :))))) trol kimmiş kim korkakmış anladık.

SAĞLIKÇI TROLU OKU
SAĞLIKÇI TROLU OKU @hakkı - 2 hafta Önce

NİYE CELALLENDİN SEN KOÇUM BAK HAKLIYMIŞIM ZORUNA GİTMİŞ .. SEN VER TELİNİ BEN ARARIM HADİ YİĞİT TROL

Sağlıkçı
Sağlıkçı @hakkı - 2 hafta Önce

Ver telefonunu da görüşelim kim ne yapıyor hadi söz veriyorum ver telefonu yapmazsam adam değilim görelim yiğitliğini bu yorumu okuyacaksın ama gerçek numaranı veremeyeceksin şaşırt beni bekliyorum

aklı selim
aklı selim - 2 hafta Önce

yüzde 28,65 zam demek


SIRADAKİ HABER