Bu İlde Aşısız Öğrencilerin İsimlerini Panoya Astılar

Konya Selçuk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nde aşısız ve eksik aşılı öğrencilerin okul panosunda ifşa edildiğine ilişkin görüntüler sosyal medyada büyük tartışma yarattı. Çok sayıda kullanıcı tarafından paylaşılan videoda, okulun girişindeki panoya "Tüm öğrencilerimizin mutlaka korona aşılarını tamamlamaları gerekmektedir" notuyla eksik aşılı olan öğrencilerin isimlerinin yer aldığı listelerin asıldığı görülüyor.

Bu İlde Aşısız Öğrencilerin İsimlerini Panoya Astılar


Türkiye'de 6 Eylül'den itibaren aşı olmayan kişilerin konser, sinema ve tiyatro gibi insanların toplu olarak bulunduğu faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi ibraz etmesi zorunlu hale gelirken, İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede aşılama çalışmalarının gönüllülük esasına göre yürütüleceği vurgusu yapıldı.

ÜNİVERSİTEYİ KARIŞTIRAN İFŞA
Aşı zorunluluğu bulunmayan eğitim alanında da PCR testi uygulamaları devreye sokulurken, sosyal medyada paylaşılan bir video ise büyük tartışma yarattı. Konya Selçuk Üniversitesi Mimarlık ve Tasarım Fakültesi'nde kaydedildiği öne sürülen videoda, aşısız ve eksik aşılı öğrencilerin okul panosunda ifşa edildiği görüntüler yer aldı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Selçuk Üniversitesi'ni karıştıran ifşa! Aşısız ve eksik aşılı öğrencilerin isimlerini panoya astılar

Çok sayıda sosyal medya kullanıcısı tarafından paylaşılan görüntülerde, okulun girişindeki panoya "Tüm öğrencilerimizin mutlaka korona aşılarını tamamlamaları gerekmektedir" notuyla eksik aşılı olan öğrencilerin isimlerinin yer aldığı listelerin asıldığı yer alıyor.

Üniversitede ortaya çıkan görüntü sosyal mecralarda büyük tartışmalara neden olurken, kullanıcılar videoyu paylaşarak konuya ilişkin yorum üstüne yorumda bulundu.

Sercan Yılmaz

banner43
YORUM EKLE
YORUMLAR
...........
........... - 3 hafta Önce

Savcılar, bu ilanı asanlar karşısında, derhal soruşturma başlatmalıdır. Derhal rektör görevden alınmalıdır. GUGUK devleti değil burası,herkes haddini bilecek.

CEMİL
CEMİL - 3 hafta Önce

Böyle üniversite yöneten adamlardan, bu memlekete hayır gelir mi hiç?

Attci
Attci - 3 hafta Önce

Bu anayasal hakkı ortaya cıkarmaktır savcılığın hemen gerekeni yapması lazımdır.

Okur
Okur - 3 hafta Önce

Sanki aşı virüse engel oluyor, virüs yayılmıyor öylemi; öğrenciye bu eziyeti yapanlar kendi üzerlerine düşen görevi yapsınlar, öğrencilerin rahat eğitim almaları için tedbirleri uygulayıp uygulamadiklarıni denetleyen kim? Öğrencilere bu zulmü reva görenler kendi üzerlerine düşen görevi yapıyorlar mı?

Cengaver
Cengaver - 3 hafta Önce

Bu rektörler neyin kafasını yaşıyor. Sizin ne haddinize adam gibi işinizi yapın. Yoksada defolun gidin. Ne zaman uyanacaksınız bu oyuna. Kime hizmet ediyorsunuz amacınız ne. Kendinize gelin artık. Bu millete bu ihanetin hesabını soracaklar size.

SIRADAKİ HABER