Bu İlde Aile Sağlığı Çalışanı Bulunamıyor

Şanlıurfa Aile Hekimleri Derneği (ŞUAHED) tarafından yapılan açıklama da kentte aile hekimliği çalışanı açığının giderek arttığı bildirildi.

Bu İlde Aile Sağlığı Çalışanı Bulunamıyor

ŞUAHED yönetim kurulu tarafından yapılan açıklama da 100 aile hekimliği biriminin aile sağlığı çalışanı olmayacak şekle geldiği iddia edildi.

Açıklama da şu ifadelere yer verildi;

ŞUAHED olarak bu konuyla ilgili yazdığımız sayısız yazı ve görüşmeye rağmen bakanlık tarafından ve milletvekilleri tarafından bu kanayan yaraya çözüm bulunmadı. Yetkililere sesleniyoruz; Türkiye’de en çok anne ve bebeğin olduğu bir ilde, bebek ve anne ölümlerine eksik olan personel açığını gidermeden nasıl engel olunacak ? 100 aile hekimliğinde hemşire açığı var. 8 bin bebek ve 7 bin gebe eksik hizmet alıyor. Çözüm önerilerimiz; Hastaneden geçiş mükafatname şartları asgari düzeye çekil düzeltilmeli. Maliye bakanlığının sağlık bakanlığına Urfa için verdiği 140 dış alım kadrosu 240’a çıkarılmalı. Bakanlık kadro atamalarında 3 ay üzeri boş kalan birimler direk kadro atamasına açılmalıdır. ŞUAHED olarak halkımızın sağlığını ve Şanlıurfa’mızın sağlık hizmetine ulaşımını önemsedik ve önemsemiyoruz’’ denildi.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
saglikci
saglikci - 2 hafta Önce

acaba bulunamami nedeni nedir. mesela hekimlerin yapmasi gereken islerin ase leri yaptirilmasi ase lerin kole sekilde calistirilmasi veya disardan aile hekimlerinin almis olduklari odeneklerle tutmasi gereken elemanlari tutmayip onlari hemsirelere yaptirmasi veya saha calismalarinda hekimlerin cikmayip sadece hemsileri gonderip var olan is yuklerine dahada yuk bindirmesi olabilirmi...

tabipler vd.
tabipler vd. - 2 hafta Önce

Ne yazıkki Hekiminin patron hemşirenin köle sayıldığı sistemin adı Aile Hekimliğidir

İŞKUR
İŞKUR - 2 hafta Önce

İŞKUR ÜZERİNDEN ALIN BULUNUR

SIRADAKİ HABER