Bizde Şaşırdık !

Bizde Şaşırdık !

Sitemizin gerek yorum gerekse mail ( personelsaglik@gmail.com) gerekse instagram sayflarına gelen istek ve talepler neticesinde sağlık personelinin aldığı düşük ücretler hakkında kamuoyu oluşturmak ve yetkililerin dikkatini çekmek istedik. 

Bu gibi konularda yaptığımız haberlere  ( Pandemi Kahramanı Aşı ve Filyasyon 2 Aydır Ek Ödeme Alamıyor ) son zamanlarda değişik geri dönüş ve yorumlar alıyoruz.  Kimi ziyaretçiler haberi beğenirken kimi ziyaretçiler şükredilmesi gerektiğini , bu işi para için yapmadıklarını, işsiz birçok insan olduğunu, haberin yalan olduğunu vb geri dönüşler yaptılar.

Şuan bir savaş verildiğini ve maaşın düşünülmemesi gerektiğini sitemizin bu tür haberlerle korona mücadelesine zarar verdiği iddia edildi. 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Sayısını tam bilmemekle beraber sağlıkta 15 kadar değişik çalışan tipi var ( 657 kadrolu, 4/b süresiz, 4b 3+1, vekil ebe, 4924 sözleşmeli, 4/b işçi, belediyeden geçen işçi, taşrondan geçen işçi, direk alınan işçi, yarı zamanlı hoca, hizmet alım danışman, hizmet alım uzman, 696 KHK'lı, geçici TYP , 694 sözleşmeli yönetici, .. ) 

Yine sayısını bilmediğimiz ödeme kalemi ( maaş, sabit ödeme, performans,nöbet, icap, 375/666 sabit,  377 sayılı KHK, 4/B tediye, 696 ikramiye.... ) 

Son 10 yılda sağlıkta  ödeme ve dengeler bozulmuştur.  Adaletsiz bir düzen hüküm sürmüştür. Sağlık Çalışanlarının durumu ise içler acısıdır.

 2 Milyon kişinin girdiği ÖSS'de ilk 500 'e giren Hacettepe mezunu bir tabibe tüm kalemler eklendikten sonra  TSM'de 8 bin lira maaş veren, KPSS'den 90 ve üstü alan bir sağlık teknikerine 4.500 lira maaş veren sistemin yenilenmesi gerekiyor.

Personel Sağlık NET olarak doğruları her zaman ve her ortamda dile getireceğiz.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
ebru
ebru - 1 ay Önce

maaşlar içler acısı, insanca maaş istiyoruz, bunun şükürle hamdla alakası yok. adalet istiyoruz

DT
DT - 1 ay Önce

NEYE ŞÜKREDİCEZ ACABA VASIFSIZ TAŞERONDAN GEÇEN İŞÇİLERLE AYNI MAAŞI ALMAMIZA MI ONCA YIL KENDİSİ OKUSUN GELSİN BU İŞİ GÖNÜLLÜ YAPSIN

ŞUBE MÜDÜRÜ
ŞUBE MÜDÜRÜ - 1 ay Önce

HABERDE GEÇEN "kimi ziyaretçiler şükredilmesi gerektiğini , bu işi para için yapmadıklarını" İBARESİ çok komik gerçekten para için çalışmıyorlarsa spor olsun diye mi çalışıyorlar.
İnsanların 4 kişilik ailelerinin sadece gıda ve temel ihtiyaçları için ayda 3 bin TL üzerinde para kazanmaları gerektiği bir dönemdeyiz, Lütfen gerçekçi olalım. Böylesine zor bir meslek gurubunun aldığı maaşlar bu kadar düşük olmamalı

cb32
cb32 - 1 ay Önce

insanların hakkın isemesi ne zamandan beri suç oldu...pandemi olmasa kimin aklına sağlık çalışanlarının sorunları gelirdi...

Att
Att - 1 ay Önce

Savaşmış, kutsalmış falan filan, geçsin herkes bu işleri. Evde çoluk çocuk ekmek bekliyor. Tabi ki her çalışan gibi hakkımızı isteyeceğiz. Suriyede, doğu da operasyon bölgelerinde görev yapan askere (helali hoş olsun) kimse para istemeyin, vatan için savaşıyorsun diyebiliyor mu? Benim 3 katım maaş alan astsubay var. Bu millete yaranılmaz arkadaş. Hakkını arayacaksın. Yoksa Ne kadar ekmek, o kadar köfte mantığı işler. Bknz. Hastanelerde randevu krizi.

DişTabip
DişTabip - 1 ay Önce

Sorumluluğu olmayan müstahdemin onca sene okumuş bir hekimden fazla aylık ücret almasına elbette susmayacağız. Yeter artık çalışma hevesi bırakmadınız

ANKARA
ANKARA - 1 ay Önce

Size o mesajları atanlar Sarı Sendikacılardır. Çok dikkate almayın onları. Onlar her yerde işlerini yürütüyorlar zaten...

...........
........... - 1 ay Önce

ALLAH'ın izni ile millet ittifakı gelecek, sorunlar çözülecek.

Ahmet Demircan
Ahmet Demircan @........... - 1 ay Önce

Yaw he he


SIRADAKİ HABER