Bıçaklanan Doktor Artık Ameliyat Yapamayacak

Ankara İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Mehmet Gülüm, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde hastanın bıçaklı saldırısına uğrayan asistan doktor Ertan İskender'i ziyaret etti.

Bıçaklanan Doktor Artık Ameliyat Yapamayacak

Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin poliklinik bölümünde bıçaklı saldırıya uğrayan asistan doktor Ertan İskender, ameliyat yapmasını engelleyecek şekilde yaralandı.
Asistan doktor Ertan İskender, poliklinikte hasta muayene ettiği sırada hasta Bayram N. tarafından elinden ve belinden bıçaklanmıştı. İskender tedaviye alınırken, saldırgan hastanenin güvenlik görevlileri tarafından etkisiz hale getirilip polis ekiplerine teslim edilmişti.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Saldırı ile ilgili olarak bugün hastane önünde yapılan basın açıklamasında doktor Ertan İskender’in durumunun ameliyat yapmasını engelleyeceği söylendi. Olayla ilgili ayrıntıları paylaşan Başhekim Prof. Dr. Rahmi Kılıç, “(Saldırgan) Hasta kronik bir hasta. Daha önce bizde ameliyat olmuş. Hasta yara yerine bağlı şikayetler için geliyor. Doktor arkadaşlar bir sıkıntı olmadığını söylüyorlar. Doktorumuz elinden bıçaklanıyor. Bu ileride mesleğini yapmasını engelleyecek bir durum. 3 yıllık yeterli eğitimini almış, ortopedi uzmanı olmaya namzet bir arkadaş ve sağ elinden parmaklarını koparacak şekilde yaralanıyor. Doktor beye arkadan, sırtından yapılmış bir saldırı o nedenle çok olayı bilmiyor. Arkadaş cerrah, sağ eli, bir ortopedist için çok önemli, kullandığı parmaklar. Ameliyat yapmasını engelleyecek bir durum bu. Hastayla sürekli ilgilenilmesine rağmen bunu yapıyor. Tasarlanmış bir şey bu. Öğlen gelmiş akşama kadar beklemiş. Acı olan bu. Yeterli cezanın verilmesi gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
öznur
öznur - 3 hafta Önce

yazıklar olsun ...şifa dağıtan o eller öpülmeli...Acil şifalar diliyorum...yaralayan kişininde bir an önce en ağır cezayı almasını umuyorum...Sağlık Bakanlığı' da biran önce çalışanlarına sahip çıkmalı gerekenlerin fazlasını hassasiyetle yapmalıdır!!

Ahmet Demircan
Ahmet Demircan @öznur - 3 hafta Önce

Sağlık bakanlığı ve çalışanına sahip çıkmak? ikisi bir cümlede durmaz bu kelimeler

Ahmet Demircan
Ahmet Demircan - 3 hafta Önce

İsviçrede iş kazasında 3 parmağı ampute olan yengem 1500 eur aylık tazminat alıyor. Sen de sorunlu hastayla uğraşıp başına bela almayacaktın.. Artık ortopediden histolojiye geçiş yaparsın. tazminatı fln ise hiç düşünme. düşünsen de 3 kuruş. Hala hizmet aşkı yemişim öyle işi ya. kafanızda kaldırım taşı kırıyolar cılız bir iki ses ve hala çalışmaya devam...

SIRADAKİ HABER