Bakan Zam İçin: Zam Değil Güncelleme

Bakan Zam İçin: Zam Değil Güncelleme

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın geçiş ücretlerine yapılan fiyat artışıyla ilgili sorusunu yanıtladı. Karaismailoğlu, "Bu durum, geçiş ücretlerine uygulanan bir zam olmayıp sözleşmenin gereği olarak yapılan güncellemelerdir" yanıtını verdi.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın köprü ve otoyol geçiş ücretlerine hangi kriterlere göre zam yapıldığı sorusuna yanıt verdi.

Sözcü gazetesinden Veli Toprak'ın haberine göre Karaismailoğlu, "Geçiş ücretleri döviz kuru üzerinden yapılan hesaplamalar ile Türk Lirası olarak uygulanmaktadır. Bu durum, geçiş ücretlerine uygulanan bir zam olmayıp sözleşmenin gereği olarak yapılan güncellemelerdir" ifadesini kullandı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

"BAKAN VATANDAŞA MÜŞTERİ GÖZÜYLE BAKIYOR"

Başarır ise, Karaismailoğlu'nun verdiği yanıta ilişkin yaptığı açıklamada "Bakan vatandaşlara müşteri gözüyle bakıyor. 7 soruluk önergemize vermiş olduğu iki satırlık yanıtta, köprü ve otoyol araç geçiş ücretlerinde bir zam yapılmadığını, döviz kuru üzerinden hesaplanıp, Türk Lirası olarak uygulandığını belirtmiş" dedi.

Başarır, şöyle devam etti:

"Katarlıların sahibi olduğu beIN Sports'a dolar kurunu sabitlediler. Konu kendi vatandaşlarına gelince, araç geçiş ücretlerinde firmalardan hiçbir indirim talep etmeyip, sokağa çıkma yasaklarında dahi araç geçiş garantisi kapsamında parayı işletmeci firmalara ödüyorlar.

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
......
...... - 1 ay Önce

Kahrolsun zamlar,yaşşasın güncellemeler (yersen) :)))))))))

Emirbeyi
Emirbeyi - 1 ay Önce

Memurlara da zam yapılmasın, güncelleme yapılsın.

No name
No name - 1 ay Önce

Maaşa da bi güncelleme yapın ????

Ankarali
Ankarali - 1 ay Önce

Allah aşkına bunlar insanlarla dalga mı geçiyor yeni bir icraat ürettiler güncelleme insanları salak mı zannediyonuz salak yerine mi koyuyorsunuz zam demek den niye korkuyorsunuz ZAM ZAM ZAMMMMMM

Nabacuhhkkk
Nabacuhhkkk - 1 ay Önce

Zamcuhhhkkk şimdi naaabacuuuhhkk :)

SIRADAKİ HABER