Bakan Koca: Soruşturmaya Gerek Yok

Kütahya Otogarı'nda kurulan Covid-19 aşı standında görevli bir sağlık personelinin vatandaşları "Sinovac Sinovac, Biontech Biontech" şeklinde bağırarak aşı olmaya davet etmesi sosyal medyada tıklanma rekoru kırdı. Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasıyla Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü personel hakkında soruşturma başlattı. Bakan Koca ise yaptığı paylaşımda "Personelimizin soruşturulmasını gerektiren bir durum yok" ded

Bakan Koca: Soruşturmaya Gerek Yok

Görevlinin aşıya teşvik için otogardaki görevliler gibi seslendirmesi izleyenleri gülümsetti. Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasıyla Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü personel hakkında soruşturma başlattı.

Yapılan açıklamada, "Görevli sağlık personellerinin, bulundukları ortamdan ve otobüs firması görevlilerinin söylemlerinden esinlenerek yaptıkları şakalaşmanın cep telefonları ile çekilerek çeşitli sosyal medya hesaplarında yayınlanmıştır. Maksadı aşan, yanlış algı ve anlaşılmalara sebebiyet veren personellerle ilgili gerekli idari soruşturma başlatılmış olup sonucu hakkında ayrıca kamuoyu bilgilendirilecektir" denildi.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

BAKAN KOCA: SORUŞTURMAYA GEREK YOK

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, "Kütahya'da otogarda görevli bir sağlık personelimiz mizahi bir tavırla vatandaşlarımızı aşıya davet ediyordu. Hizmetlerimiz her yerde ancak aşı ciddi bir konudur. Personelimizin soruşturulmasını gerektiren bir durum yok. Ancak aşıyı hepimiz ciddiye almak zorundayız." açıklamasında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2021, 16:47

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sağlıkçı
Sağlıkçı - 4 hafta Önce

Aslında soruşturmayı açanı soruşturmak gerek :)

fuat
fuat - 4 hafta Önce

sağlık bakanı personeline sahip çıktı.

dadaş
dadaş - 4 hafta Önce

küthya il sağlık müdürüne sorsanki, acaba hemen bunun için soruşturma açacak ne gördün...
Hadi bakan dedikten sonra desene,nben yinede soruşturmamı yaopacam... sosyal medyada yer almasa hoşunuza giderdi arkadaşın yaptıkları.... özverili çalışması size puan kazandırırıya:(

sağlıkçı
sağlıkçı - 3 hafta Önce

şuan ki sistem, ezileni daha fazla ezmeye ve sömürmeye odaklı

Hemşire sağlık memuru
Hemşire sağlık memuru - 3 hafta Önce

Haketttiğimiz ücreti versenizde halkta sizi bir alkışlasa BAKANIM.

3NOKTA
3NOKTA - 3 hafta Önce

diyarbekirdeki doktorun da etkisi olmuştur

SIRADAKİ HABER