Bakan KOCA'dan Haberimizi Doğrulayan Açıklama

Bakan KOCA'dan Haberimizi Doğrulayan Açıklama

12 Ekim 2021 tarihli  '' Sağlıkta Ek Ödeme Performans Sistemine İnce Ayar'' başlıklı haberimizde  ; toplu iş  sözleşmesi kapsamında Sağlıkta görev yapan  hekim dışı çalışanların sabit ek ödemelerine yapılan % 20 zam sonrası doktorların ek ödemesinden bir miktar düşüş olacağına dair hesaplamaların ardından  Sağlık ve Maliye Bakanlıkları harekete geçti.

 Personel Sağlık Net editörlerinin edindiği bilgiye göre 1 Ocak 2022 den itibaren hekimlerinde performans ek ödemelerinin artırılması, % 20'lik zamdan olumsuz etkilenmemeleri amacıyla yeni bir düzenleme yapılacak.  Ayrıntılar ve kapsam gelişmelerde oldukça ilerleyen günlerde sitemizden duyurulacak. Demiştik.

Dünkü Bilim Kurulu Toplantısının ardından bir video açıklama yapan Bakan Koca, doktorların özlük haklarının artırılması için gerekli çalışmanın başladığını açıkladı. Bakan Koca ayrıca ek ödeme sisteminde adaleti sağlayacaklarını belirtti.

Güçlü istihbarat ağı ile personel sağlık net 7/24 sağlık çalışanlarına bilgi akışı sunmayı amaçlamaktadır. 


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2021, 01:59

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
hemşiree
hemşiree - 1 ay Önce

ek ödeme diye bişey yokki yıllardır bulunduğum hastanede.hatta 3 ayrı hastanede çalıştım.son 5-6 yıldır hiç ek ödeme verilmiyo diğer personele.eşitlik sadece dr lara olacak galiba.

Dişçi
Dişçi - 1 ay Önce

Yine doktorlara iyileştirme

Hemşireyim
Hemşireyim - 1 ay Önce

Sayın bakanımıza güvenimiz tam göreceksiniz hepsi olacak inşAllah

Ahmet Demircan
Ahmet Demircan @Hemşireyim - 1 ay Önce

gerzek şaban

Ahmet Demircan
Ahmet Demircan - 1 ay Önce

ne kadar yalancılar ya sıfatlarına yansımış üçkaat. demişlerdi bi de %20 sonrası performans kaybı olmayacak. Sonra kendileri yalanlıyo. İnanılmaz bunlara asla.

SIRADAKİ HABER