Aselsan yalanlamıştı, Akşener satış iddiasını sürdürdü

Aselsan yalanlamıştı, Akşener satış iddiasını sürdürdü

Dün önce bir kaç internet medyasında Aselsan'ın Birleşik Arap Emirliklerine satılacağı iddia edilmiş, CHP lideri bu iddiayı grup toplantısında gündeme getirmişti.

Aselsan yaptığı açıklamada ise satış iddialarını yalanlamış ve "Şirketimiz hakkındaki bu iddiaların hiçbir gerçeklik payı taşımadığını belirtmek isteriz." demişti.

Ancak bugün İYİ Parti lideri Meral Akşener bir kez daha satış iddiasını gündeme taşıdı. Akşener şunları söyledi:


Personel Sağlık Sosyal Medya Gurubumuza Ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  KALİTEYİ UYGUN ALABİLECEĞİNİZ ADRES İÇİN TIKLAYINIZ 

"Buradan bir uyarıda bulunmak istiyorum: ASELSAN'ın, ROKETSAN'ın Katarlılara verileceğine dair bir şey söyleniyor. Onlar bizim kritik kurumlarımızdır. Tank Palet Fabrikası'ndan sonra ikinci bir. Uygun kelime bulsam mahkemelik olacağız. Oralara el uzatanların o ellerini oradan çektireceğiz. Devletimizin en kritik kurumları, 5 maaş, 10 maaş alabilmek için, 500 milyon dolarlık uçaklarla uçabilmek için peşkeş çekilemez."

Aselsan'ın satışa dair açıklaması ise şu şekilde:

"Bazı basın yayın organlarında, ASELSAN'ımız ile ilgili kaynağı belli olmayan iddialar dile getirilmektedir. Halkımızın bağışları ile kurulmuş, çoğunluk hissesine Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının (TSKGV) sahip olduğu Şirketimiz hakkındaki bu iddiaların hiçbir gerçeklik payı taşımadığını belirtmek isteriz. Halkımızın gurur kaynağı ASELSAN hakkındaki gerçek dışı iddialara ve bu iddiaları kaynak göstererek yapılan haber ve paylaşımlara karşı tüm hukuki haklarımız saklıdır.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
...........
........... - 1 ay Önce

bence öncelikli olarak, hastanelerin satışı ve/veya özelleştirilmesi gündeme gelmelidir.

Memo
Memo @........... - 1 ay Önce

sen var ya sen seni bir gece ansızın alacaklar (Türkiye/Denizli)

SIRADAKİ HABER