Altaylı'dan Sedat Peker itirafı: Utanarak söylüyorum..

Altaylı'dan Sedat Peker itirafı: Utanarak söylüyorum..

Altaylı'dan Sedat Peker itirafı: Utanarak söylüyorum sempatik geliyor

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Sedat Peker’in Türkiye gündemini sallayan iddiaları hakkında kaleme aldığı yazısıyla dikkat çekti.

Habertürk gazetesi yazarı Fatih Altaylı, Sedat Peker’in Türkiye gündemine bomba gibi düşen iddialarına ilişkin yazı kaleme aldı.

Yazısından halkın “Siyasetçilerin ‘yalanlayan’ açıklamalarını değil, mafyanın ‘suçlamalarını’ daha inandırıcı buluyor” değerlendirmesinde bulunan Altaylı, “Ve ne yalan söyleyeyim, bana bile biraz sempatik gelmeye başladığını utanarak itiraf ediyorum kendime” dedi.

Altaylı’nın Habertürk’te kaleme aldığı yazısının ilgili bölümü şöyle:


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

“Bir mafya abisi çıkmış haftalardır yayın yolu ile memlekete hiza veriyor. Haftalardır gündemi belirliyor, ekranlardan Türk siyasetine ayar veriyor. Akılalmaz iddialar ortaya atıyor. Siyasetin en önemli figürlerini suçluyor, vukuunun değil, şüyuunun bile bir ülkeyi darmadağın edeceği suçlamalar bunlar. Vahim. Daha vahimi halkın önemli bir bölümü bunların gerçek olabileceğini düşünüyor. Siyasetçilerin ‘yalanlayan’ açıklamalarını değil, mafyanın ‘suçlamalarını’ daha inandırıcı buluyor. ‘Cami hocasının dediğine mi inanacaksın, bu işler pis iş, pis işleri kim bilir, pislikler bilir” diyerek kendisini pislik olarak tanımlayan kişi, siyasetçiden daha fazla güven veriyor.

Olacak iş mi! Oluyor. Sağda, solda, yolda, büfede, manavda, kasapta ‘Helal olsun adama’ dediklerini duyuyorum. Canım acıyor. Koskoca bir ülkenin düştüğü durum bu. Sanki bir temiz eller operasyonu yürütülüyor ve operasyonun başında bir mafya abisi var. Kendi tabiri ile ‘dönüş bileti’ yanan Peker, kendisine ‘yeni bir dönüş bileti’ ayarlamaya çalışıyor, millet bu bilet pazarlığını izleyip, yeni bir kahraman ortaya çıktı zannediyor.(Siz bir de yeni dönüş biletinden de umudu kestiği anı tasavvur edin.)

Bugün suçladıkları ile 30 yıldır kol kola olduğunu, bugün derin dediklerinin 30 yıldır kullandığı bir ‘eleman’ olduğunu kimse hatırlamıyor ve hatırlamak istemiyor. Siyasi cinayetlerin, faili meçhullerin parçası olduğu yolundaki itirafları, ‘zaman aşımına sığınarak’ kendisini ele veriyor olması bile, izleyicilerinde negatif bir etki uyandırmıyor.

Süper lüks bir hayat süren, özel uçaklarla gezen bir Robin Hood imajına inanmayı tercih ediyor herkes. Ben de 30 yıldır mücadele ettiğim ve muhtemelen etmeye devam edeceğim Sedat Peker’i ilgi ile izliyorum. Ve ne yalan söyleyeyim, bana bile biraz sempatik gelmeye başladığını utanarak itiraf ediyorum kendime. Gerçekten çok ama çok üzülüyorum. Bu ülkenin bu hale düşürülmesinden, çocuklarımızın bu hale düşürülmüş bir ülkede yaşayacak zorunda kalmasından çok dertliyim.”

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER