Akit Gazetesi Doktorları ve CHP'yi Hedef Aldı

Akit Gazetesi Doktorları ve CHP'yi Hedef Aldı

İşte Akit'in haberi; Akit'in bu haberine ise AHEF'den bir açıklama geldi. Ayrıntıların tümü aşağıda..

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını halen dizginlenemedi. Salgın sırasında en büyük görev doktorlara düştü. Bir buçuk yıldır büyük özveriyle çalışan doktorlara herkes minnet duyarken, CHP yandaşı bazı hekimler de siyasi sebeplerle tepki çeken eylemlere imza atıyor.

Son olarak, “Aile Hekimleri Yönetmeliği” üzerinden siyasete soyunan CHP ve yandaşları, istifa etme tehdidiyle Sağlık Bakanlığı’na diz çöktürmeye kalkıştı.

Aile Hekimlerinin tamamını temsil ettiklerini ileri süren bir grup, istifa dilekçesi hazırladıklarını ileri sürerek akıllarınca aba altından sopa gösterdi.

"Aile Hekimleri" yarın iş bırakma eylemi yapacaklarını da açıklayarak büyük skandala imza attı.

Savaşta silah bırakmaktan farkı olmayan bu ihanete CHP de destek çıktı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze İlgezdi, 1 Temmuz’da yürürlüğe giren Aile Hekimleri Yönetmeliği nedeniyle iki günde 850 aile hekiminin istifa dilekçesi hazırladığını ileri sürerek, “Yakında aile sağlığı merkezlerinde çalışacak hekim bulamayacağız.” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan İlgezdi, “Aile Hekimleri özveri ile çalışmaya devam ederken sürekli yeni iş yükleri ekleniyor, buna karşılık kesintileri artırılıyor. Bu yönetmeliğin düzeltilmesi için 27 Ağustos 2021 Cuma günü (yarın) ikinci kez iş bırakma eylemi yapacak olan Aile Hekimlerine tüm yurttaşlarımızı destek olmaya çağırıyorum.” ifadelerini kullandı.


Personel Sağlık Telegram grubumuza ücretsiz Abone ol, günlük haberler cebine gelsin. Tıkla


ONLİNE FORMA  ile KALİTE ve GÜVEN SİZLER İÇİN TAKIM  79 TL 

İlgezdi, yapılanların siyasi olduğunu itiraf niteliğinde ifadeler de kullandı. Alenen hükümeti suçlayan İlgezdi şunları söyledi:

Ancak yönetmelik sonrasında aile hekimleri dernekleri iki günde 850 istifa dilekçesi aldılar. Yeni yönetmeliğin yarattığı gerçeği bu rakam gözler önüne seriyor. Aile hekimlerinin talepleri yok sayıldığı için yine iş bırakıyorlar. Bakanlık bu çığlığı duymazsa kitlesel istifalar gelecek ve birinci basamak sağlık hizmeti çökecek. Bu yönetmelik böyle devam ederse Aile Sağlığı Merkezlerinde çalışacak aile hekimi kalmayacak.

Tepkiler çığ gibi

Sözde aile hekimlerine ve onlar üzerinden algı oluşturmaya çalışan CHP'li İlgezdi'ye tepki yağdı. Doktorluktan zerre nasibini almamış bu tiplerin istifa etmek için neyi bekledikleri merak konusu olurken, "Versinler bakanlığa dilekçeyi, onlar da kurtulsun biz de kurtulalım" yorumları yapıldı.

Ayrıca salgın döneminde iş bırakma eylemi yapılması da ayrıca tepkilere neden oldu. Halkın sağlığını hiçe sayan bu eylem, "Hipokrat Yemini'nde böyle bir şey var mı?" sorularını akıllara getirdi

AHEF'in açıklaması

yeniakit.com.tr isimli internet sitesinde gündem başlığı altında yer alan "istifa edinde kurtulalım " adlı haber;  halkı kin ve nefrete teşvik ederek hedef göstermekte ve salgın döneminde sağlık çalışanlarına yönelik açıkça düşmanlık besleyen açıklamalar içermektedir. 

Salginla savaşta en ön safta yer alan aile hekimleri ve aile sağlığı çalışanları, Dünyada benzerine az rastlanır bir başarıya imza atmış , 17 aydır neredeyse izin hakkı kullanmadan çalışmış, hayatını en çok kaybeden meslek gruplarının başında yer almıştır. 

Pandemi ek ödeme Adaletsizligi yaşamış, yok sayılmış , görmezden gelinmiştir. 

Geçtiğimiz ay Yayımlanan aile hekimliği ödeme ve sözleşme yönetmeliği değişikliği ile gelir kaybı tehdidi ile karşılaşmış, baskı ve dayatmaya maruz kalmıştır. Katlanan cezalar, ceplerine el uzatanlara , seslerini duymayanlara karşı en doğal tepkilerini göstermek adına bazı eylem aksiyonları hayata geçirilmiştir.

Covid 19 aşılamanın %80 'ini üstlenen aile hekimliği çalışanlarına dil uzatmak , salgın devam ederken hedef göstermek, halkı kin ve nefrete teşvik etmek, mevcut şartlarda daha fazla değersizlestirilmeye göz yummak istemeyen, tepkisini hukuki yollarla arayan , aile hekimlerinin çatı örgütü ve ülkemizin en etkili sivil toplum kuruluşlarının başında gelen Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonunun eylem planı çerçevesinde istifa dilekçe eylemine katılan, motivasyonu yerle bir olmuş , adaletsizlige uğramış sağlık çalışanlarına siyasi parti yandaşı damgası vurmak , salgın döneminde en ön safta savaşanlara savaş açmak adeta  ihanettir . 

Savaşlarda yazıcılar vardır. Savaşın seyrini, yaşananları, gelişen olayları , yaralı ve ölü sayılarını gün gün yazarlar , her gelişmeyi tarafsızca not ederler. 

Siz, savaşta yazıcı da günümüz Türkiye'sinde bağımsız gazete de olamazsınız. 

Bağımsız ve özgür Türkiye Cumhuriyeti ile sorunu olan , siyasi güdümlü yazılar yazan , halkı sürekli ayrıştırma çabasında olan , siyasi tartışmalar yaratıp suni gündemlerle hedef göstermekten çekinmeyen, insanları kin ve nefrete yönelten , konuları hep tek taraflı ele alan politikanız ve medyanın yüz karası kimliğiniz ile artık daha fazla gölge etmeyin. Ülkemiz insanına ve sağlığına daha fazla zarar vermeyin. 

Salgın öncesinde olduğu gibi şimdi de halkımızın sağlığı için özveri ve büyük fedakarlıkla koşulsuz hizmet veriyoruz.

Sesimizi duymayanlara karşı tepkimizi  de Anayasadan ve Uluslararası sözleşmelerden doğan haklarımızı kullanarak hukuki şekilde dile getiriyoruz.

Bizler , iddia ettiginiz gibi savaşta silah bırakmadık  ama siz bu saldırı ile savaşta en ön safta ki sağlık çalışanlarına silah doğrulttunuz . Savaş suçu işlediniz. 

İşinizi yapın. Doğru , tarafsız haber yapın. 

Becerebilirseniz objektif olun. 

Halkımızı kışkırtmayın.  

Biraz olsun Ülkemizi seviyorsanız daha fazla hedef gösteren yazı yazmayın ve bizden uzak durun . 

Halkımızın sağlığı ile oynamayın. 

Kirli oyununuza bizi alet etmeyin.

Hipokrat yeminimizi bir daha ağzınıza almayın!

AHEF YÖNETİM KURULU

Sercan Yılmaz

banner42
YORUM EKLE
YORUMLAR
.......
....... - 2 ay Önce

AKİT bu ne yapsa yeridir. Dua edin siz, koronovirüsü chp bu milletin başına musallat etti, dememiş:)))))

Fizyoterapist mustafa
Fizyoterapist mustafa - 2 ay Önce

Gazetenin adı ne?
Adı üstünde işte

T akbulut
T akbulut - 2 ay Önce

Doktorlarımız kimsenin ağzının sakizi değil akit gazetesi biraz daha dikkatli olurmusun aile hekiliği devam ederim etmemi onu devletin yetkili kurumları karar verir burda esas olan iş yüküne karşı yapılan tepkilerdir inanıyorum saglik bakanligimiz bu konuyu çözecektir lütfen özellikle bu dönemde olsun başka dönemde olsun nerde olursa olsun çok kutsal meslek olan hayat kurtaran bir mesleğe kiimee dil uzatma sin herkes işine baksın olurmu o vakit herşey duzelir

adalet
adalet - 2 ay Önce

Yakında aile hekimliğinde çalışacak hekim bulamayacaklarmış.Ulan 4 gözle bütün hekimler aile hekimlikleri boşalsın da biz geçelim diye sıra bekliyorlar.Etsinler bakalım yerleri kaç gün sonra dolacak?

Lütfi tüy
Lütfi tüy - 2 ay Önce

Aile hekimliği sistemi artık kaldirilmali. Tekrar eski sistem revizyon edilerek geri gelmeli. Sözleşme ile calistirma kalkmali

Aile hekimi
Aile hekimi - 2 ay Önce

Sağlıkta ne kadar oda ve birlik varsa bu solcu kafaların elinde... Hükümet düşmanlığını devlet düşmanlığına çevirmek gibi bir yanlışları var... İstifa etseler gerçekten....

Bırak hacı
Bırak hacı @Aile hekimi - 2 ay Önce

Sol sağ ne farkı var sanki sağcılar Türkiye hastası da uzaya çıkardı bizi. Borç batağı, enflasyon al birini vur ötekine. Herkes cebine, akrabasına çalışıyor

Sayın ahef
Sayın ahef - 2 ay Önce

Sayın ahef, akit e her ne kadar kızsam da malesef, hekim dışı herkezin duygularını yazıya dökmüşler, bu ülkeden ve toplumdan umudumu ben kendi adıma kestim artık..parasıda yerin dibide batsın saygısıda..işimi iyi yapıp evime alnım ak sırtım pek dönüp kimseyede tenezzul etmeden yasayıp meslegimi icra edeceğim okadar..suanki dr larin tüm yasadıklarının suçlusu 45 yaş uzeri doktorlardır, meslek bu hale gelirken yediniz, ictiniz, yatırimlarinizi yaptınız, saygınlık gördünüz..cilesini cekmek yeni nesle kaldı..sonucta bir anda bu hale gelmedik, ses cıkarmadiginiz icin emeginiz buyuk

Saglıkcı
Saglıkcı - 2 ay Önce

Namusu maaşı kadar olan gazetecilerrr,lannnnn bıraaaakkkk:)


SIRADAKİ HABER