3600 ek göstergede kör noktalar tamir edilecek!

Ali Yalçın: 3600 ek göstergede kör noktaları tamir edeceğiz! Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sosyal medya hesabından 3600 ek göstergenin çok kapsayıcı düzenleme olduğunu belirtti

3600 ek göstergede kör noktalar tamir edilecek!

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın sosyal medya hesabından 3600 ek göstergenin çok kapsayıcı düzenleme olduğunu belirtti. Yalçın 3600 ek göstergedeki kör noktaların tamiri için Bakan Bilgin ile bir araya geleceklerini ifade etti. Fakat paylaşımında bu kör noktaların neler olduğuna dair bir bilgi vermedi.

KAMUDA EK GÖSTERGEDE RAHATSIZLIKLAR

Kamuda ek göstergelerin her çalışan için 600 puan yükseltilmesi sağlanan yasa tasarısına bir çok kamu çalışanı tepki göstermiş ve bazı memurlar için ek gösterge düzenlemesinin beklenen düzeyde bir anlamı olamayabileceği ifade edilmişti. Örneğin şube müdürlerinin büyük bir bölümü ek gösterge düzenlemesi ile 3600 ek göstergeye ulaşamayacak.

Savdes-Sen Genel Başkanı Tuncay Cengiz, memur ve memur emeklilerinin açlık ve yoksulluk arasına sıkıştıklarını kaydetti. Cengiz, “Bizler de sadece adalet ve adil bir düzenleme istiyoruz. Adalet duygusunu zedeleyen, karmaşıklığı ve çarpıklığı daha da artıran düzenlemeler yapılmasın istiyoruz” çağrısında bulundu.

PALYATİF ÇÖZÜMLER ADALETSİZLİĞİ ORTADAN KALDIRMAZ

MEMUR SEN'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Bir çok kamu çalışanın 600 ek puan ile yine 3600 ek göstergeye ulaşamayacağı ifade edilmişti. Ayrıca kamudaki hiyerarşik yapının da bozulmaması adına ek gösterge düzenlemesinin gözeden geçirilmesi istenmişti.

Ali Yalçın twitter paylaşımında:

"#EkGösterge Düzenlemesi 1992’den bu güne çalışanı-emekliyi ilgilendiren en kapsayıcı düzenlemelerden biridir.

Yıllardır emek verdiğimiz bu konuda,Cumhurbaşkanımızın vaadi yolumuzu açtığı gibi vaadin ötesine geçen talimatıyla 5.3 Milyon insanı kapsaması kıymetli bir adım olmuştur

Hem #ekgösterge düzenlemesi hem #sözleşmeli kamu görevlilerinin kadro meselesi son derece önemli adımlardır kamu açısından.

Konfederasyonumuz, sendikalarımız elinden gelen gayreti sürdürmekte,sahanın taleplerini görmekte ve memnuniyet düzeyini daha da yükseltmeye çalışmaktadır." ifadelerini kullandı.

Sercan Yılmaz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Att.
Att. - 2 hafta Önce

2007 de 4 b li olarak göreve başladık. 2011 de 4 a kadrosuna geçtik. 2008 sonrası memur olanlar faydalanamayacak deniliyor. Bu konuda var mı bir çalışma

saglikci
saglikci @Att. - 2 hafta Önce

işe giriş tarihimiz 2007.

mustafa
mustafa - 2 hafta Önce

ali efendi bekçiye 3600 verip 2200 ek göstergesi olan 23 yıllık teknisyene verilemeyecekse o koltukta oturma hakımız haram zıkkım olsun.

adil
adil - 2 hafta Önce

Eyvah verilenleride geri aldıracaklar.gerçi daha yasalaşmadı.

emre
emre - 2 hafta Önce

sözleşmeliye kadro mayıs 10 de çözülecek demiştiniz? ne oldu bizim iş. bir kurum sendika yada bakanlık neden tutamayacağı sözün tarihini verir devlet yönetimi ciddi bir iş değilmi. sizin sözlerinize umut bağlayan binlerce insan var

hüseyin
hüseyin - 2 hafta Önce

baştan bozuk yani!

Adnan
Adnan - 2 hafta Önce

Bu ulkede 4 grup memur var kabul ediliyorsa orada adalet yoktur

Adnan
Adnan - 2 hafta Önce

Siz bir hicsiniz sadece

SİZ HERŞEYE KÖR BAKIYORSUNUZ SAYIN BAŞKAN İŞİNİZE GELMEYEN HERŞEYE
SİZ HERŞEYE KÖR BAKIYORSUNUZ SAYIN BAŞKAN İŞİNİZE GELMEYEN HERŞEYE - 1 hafta Önce

SİZİN SENDİKA YONECİLERİNİZ VE ÜYELERİNİZ ZAFER SARHOŞU OLMUŞ.DİĞER ÇALIŞANLARA ZULM EDİYOR,MOBİNG UYGULUYOR VE TÜM ANGARYALARI İNSANLARA DAYATIYOR.BİRGÜN SİZİNDE SONUNUZ GELECEK.SENDİKAL YÖNENETİM ANLAYIŞINIZ AK PARTİYEDE ÇOK ZARAR VERDİ VERECEKTE.SİZİN TABANININ ZULME DEVAM ETSİN AZ KALDI.


SIRADAKİ HABER