Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası (SES) Şişli Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Murat Uysal, kamu hastanelerinde sağlıksız,yetersiz,lezzetsiz kimi zaman yabancı cisimlerin çıktığı yemeklerin çıktığını belirtti.

Sendikanın İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü'nden Bilgi Edinme Kanunu kapsamında ilgili yemek sözleşmesini talep ettiğini ancak talebin sendikanın 'taraf olmadığı' gerekçesiyle reddedildiğini söyleyen Uysal, "Fakat biz biliyoruzki asgari sözleşmeye dahi uyulmamaktadır. Sözleşmeye uyulmasını ve denetlemekle mükellef "yemek kontrol teşkilatı" görevini yerine getirmediği gibi idareler sendika temsilcilerinin bu teşkilatta yer almasına mani olmaktadır" dedi.

Randevu alıp gelmeyenler aynı branşta hiçbir hekime müracaat edemeyecek Randevu alıp gelmeyenler aynı branşta hiçbir hekime müracaat edemeyecek

SÖZLEŞMENİN BİR BÖLÜMÜNE ULAŞILDI

"Ramazan ayında bizden sakladıklarını Allah'tan nasıl saklayacaklar?" diyen Uysal, sendikanın imkanlarını zorlayarak sözleşmenin bir bölümüne ulaştıklarını ve kamu hastanelerinin sözleşmeye uymadığını tespit ettiklerini belitti.

whatsapp-image-2024-03-13-at-16-10-03-1.jpeg

'SÖZLEŞMEYE UYUN' ÇAĞRISI

Uysal, "Ramazan ayında da kul hakkı yemekten çekinmeyenlere SES'lenmek istiyoruz; derhal sözleşme gereğince oruç tutanlara 5 kap sağlıklı,lezzetli,yeterli yemek ve Ramazan pidesi sunulması sağlansın" diye konuştu. (Artı Gerçek )

Kaynak: rss